Gabinet Kriomed Czajkowski Klinika Kriomed Czajkowski Sala operacyjna w Kriomed Czajkowski Sala operacyjna w Kriomed Czajkowski Zabieg w gabinecie Kriomed Czajkowski dr Konrad Czajkowski Logo Kriomed Czajkowski Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

Informacje ogólne o Kriomed Czajkowski

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Kriomed Czajkowski to nowoczesna, świetnie wyposażona placówka, zlokalizowana w Piasecznie koło Warszawy. Poliklinika funkcjonuje na rynku usług medycznych już od 1997 roku, nieprzerwanie świadcząc pacjentom usługi z zakresu chirurgii na najwyższym poziomie. Specjalizujemy się w zabiegach chirurgicznych, wykonywanych w trybie ambulatoryjnym, dzięki czemu już w kilka godzin po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Taki tryb leczenia znacznie obniża także koszty oraz zabezpiecza pacjentów przed zakażeniami wewnątrzszpitalnymi. W trosce o komfort pacjentów oraz bezpieczeństwo personelu zabiegi przeprowadzane są w nowoczesnych pomieszczeniach, zaprojektowanych i wykonanych według najwyższych światowych standardów, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i zabiegowego.

Kriomed Czajkowski świadczy usługi w zakresie chirurgii ogólnej oraz naczyniowej. Wykonujemy zabiegi usuwania tłuszczaków, kaszaków i wrastających paznokci, zajmujemy się też leczeniem ran, ropni i zakażeń skóry. W ofercie placówki znajduje się leczenie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej żył głębokich i powierzchownych kończyn dolnych, a także hemoroidów i żylaków kończyn dolnych.

Komfort i bezpieczeństwo pacjentów ma dla nas znaczenie priorytetowe, dlatego klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt wysokiej jakości, w tym lampy polaryzacyjne, lasery nowej generacji czy aparaty do masażu limfatycznego. W parze z doskonałym wyposażeniem idzie wiedza i doświadczenie personelu, dzięki czemu wykonywane przez nas zabiegi charakteryzują się precyzją i wysoką skutecznością. Zależy nam także na dobrym samopoczuciu pacjenta w trakcie leczenia, dlatego w naszej placówce panuje ciepła, rodzinna atmosfera.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W naszej klinice doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że skuteczne leczenie to nie tylko wiedza i umiejętności lekarza, ale także nowoczesne wyposażenie i sprzęt. Dlatego klinika Kriomed Czajkowski wyposażona jest w szereg nowoczesnych urządzeń zabiegowych, które zapewniają doskonałe efekty leczenia i umożliwiają szybki powrót pacjenta do normalnej aktywności życiowej. Na wyposażeniu placówki znajdują się m.in.:

 • Nowoczesne aparaty do kriochirurgii Cryoflex – ułatwiają i przyspieszają leczenie żylaków kończyn dolnych i odbytu, zakrzepicy żył oraz owrzodzeń, zachowując przy tym wysoką skuteczność zabiegów. Dzięki zastosowaniu krioterapii pacjent może wrócić do domu już w kilka godzin po zabiegu, a powrót do normalnej aktywności życiowej możliwy jest już po kilku dniach. Urządzenia te zapewniają także doskonały efekt kosmetyczny, nie powodując powstawania szpecących blizn. Dodatkowymi zaletami leczenia kriochirurgicznego jest minimalna inwazyjność zabiegu oraz znaczne obniżenie kosztów leczenia.
 • Lampa polaryzacyjna Sollux – urządzenie do wspomagania leczenia wielu schorzeń światłem spolaryzowanym. Przyspiesza gojenie i wzrost tkanek, poprawia mikrokrążenie, ma także działanie przeciwobrzękowe.
 • Laser diodowy Salsa 940 firmy Cryoflex – zaawansowany technologicznie laser, w konstrukcji którego wykorzystano nowoczesne rozwiązania i podzespoły (m.in. niemieckie i amerykańskie diodowe źródła światła oraz oprogramowanie autorstwa polskich inżynierów), gwarantujące niezawodność urządzenia oraz doskonałe efekty przeprowadzanych z jego wykorzystaniem zabiegów. Laser diodowy stosowany jest w zabiegach usuwania trądziku, zamykania rozszerzonych naczynek, a także podczas zabiegów lipolizy laserowej.
 • Dispenser – nowoczesne urządzenie, wykorzystywane do insuflacyjnego znieczulenia nasiękowego
 • Aparat BOA – urządzenie do sekwencyjnego masażu pneumatycznego, posiadające specjalny algorytm drenażu limfatycznego prowadzonego metodą Emila Voddera. Stosowany w leczeniu obrzęków i żylaków kończyn dolnych, doskonale poprawia krążenie.
 • Endoskopowy tor wizyjny – znacznie ułatwia wykonywanie zabiegów metodą endoskopową.
 • Zestaw do lipolizy laserowej - nowoczesne urządzenie szwajcarskiej firmy Nouvag, pozwalający na osiągnięcie doskonałych efektów w zabiegach redukcji i usuwania nadmiernej tkanki tłuszczowej.
 • Aparat do mikrodermabrazji - urządzenie włoskiej firmy Easy-Peel, wykorzystywany w leczeniu różnorodnych zmian skórnych, takich jak trądzik, bliznowce czy rozstępy tłuszczowe.
 • Aparaty do masażu wibracyjnego z podczerwienią - łączy w sobie zalety klasycznego masażera z nowoczesną lampą na podczerwień, zapewniając rozluźnienie mięśni i relaks.
 • Sterylizator próżniowy niemieckiej firmy Melag – urządzenia, spełniające europejskie normy bezpieczeństwa, umożliwiające sterylizację narzędzi chirurgicznych.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Zależy nam, by pobyt pacjentów w naszej placówce przebiegał w poczuciu komfortu i bezpieczeństwa, dlatego klinikę wyposażyliśmy w szereg udogodnień:

 • Nowoczesne wnętrza – wnętrza kliniki Kriomed Czajkowski zaprojektowane i wykonane zostały w oparciu o światowe normy, dzięki czemu zapewniają komfort i bezpieczeństwo pacjentom oraz personelowi placówki.
 • Klimatyzowana sala operacyjna – by podnieść komfort przeprowadzanych zabiegów, sala operacyjna wyposażona jest w klimatyzację firmy Panasonic.
 • Nowoczesny sprzęt – dbamy o to, by nasza placówka wyposażona była w nowoczesny sprzęt medyczny, który umożliwia osiąganie jeszcze lepszych efektów przeprowadzanych zabiegów, zwiększając bezpieczeństwo pacjenta oraz jego komfort.
 • Szeroka oferta zabiegów – choć głównym polem działalności kliniki jest chirurgia naczyniowa, przede wszystkim zaś chirurgia żylna, nie ograniczamy się do usuwania żylaków. Nasi pacjenci mogą poddać się także wielu innym zabiegom, w tym z zakresu chirurgii ogólnej i estetycznej (leczenie stulejki, usuwanie trądziku pospolitego, bliznowców czy kaszaków). Świadczymy usługi medyczne w zakresie diagnostyki, leczenia oraz rehabilitacji, zajmujemy się również poradnictwem i profilaktyką w zakresie chorób żył.
 • Zabiegi w ramach leczenia ambulatoryjnego – zabiegi w naszej placówce przeprowadzane są w ramach chirurgii jednego dnia, co pozwala znacznie obniżyć koszty leczenia i umożliwia pacjentom powrót do domu już w kilka godzin po wykonaniu zabiegu. Dodatkowo stosowanie takiej metody leczenia minimalizuje ryzyko zakażeń wewnątrzszpitalnych chorobami takimi jak żółtaczka, gronkowiec czy AIDS.
 • Najwyższe standardy bezpieczeństwa – w trosce o poczucie komfortu pacjentów, a także bezpieczeństwo ich oraz personelu w naszej klinice przestrzegamy najwyższych norm bezpieczeństwa. Wszystkie narzędzia chirurgiczne sterylizowane są w nowoczesnych autoklawach parowych, a w trakcie zabiegów wykorzystujemy materiały i sprzęt chirurgiczny jednorazowego użytku.
 • Współpraca z pracownikami naukowymi – dzięki współpracy z doświadczonymi lekarzami: prof. dr hab.n. med. Ryszardem Pacho z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (flebologia rezonansowa) oraz dr hab.n. med. Bogdanem Hajdukiem z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie mamy możliwość przygotowywania do zabiegów operacyjnych chorych z żylakami kończyn dolnych ze współistniejącą zakrzepicą żył głębokich i powierzchownych.
 • Bezpłatne konsultacje – w ramach tzw. białych niedziel organizujemy bezpłatne konsultacje specjalistyczne dla pacjentów. Terminy konsultacji ogłaszamy w Internecie oraz prasie.
 • Szkolenia dla lekarzy – stawiamy sobie za cel popularyzację nowoczesnych metod leczenia, dlatego organizujemy szkolenia dla lekarzy polskich i zagranicznych.
 • Organizacja pobytu – zabiegi w placówce odbywają się w ramach chirurgii jednego dnia, jednak dla wygody pacjentów z odległych miejscowości mamy możliwość zabezpieczenia im miejsca noclegowego w sąsiadującym z kliniką pensjonacie.
 • Dla pacjenta zagranicznego – by ułatwić komunikację z pacjentem zagranicznym, nasz personel porozumiewa się w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim.

Osiągnięcia i certyfikaty Kriomed Czajkowski

Jednym z największych osiągnięć naszej placówki jest zaufanie pacjentów, które zdobywamy poprzez połączenie wiedzy i doświadczenia z nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i zabiegowym. Szacunek i zaufanie pacjentów jest także efektem oraz ciepłej, rodzinnej atmosfery, którą staramy się stworzyć w naszej placówce, a która znacząco wpływa na poczucie komfortu pacjenta. Dzięki temu liczba pacjentów kliniki Kriomed Czajkowski systematycznie rośnie: możemy poszczycić się największą w Polsce liczbą przeprowadzonych zabiegów kriochirurgicznego leczenia żylaków kończyn dolnych. Ponad sześć tysięcy zoperowanych chorych to imponujący wynik, który mieliśmy okazję przedstawiać na krajowych i zagranicznych sympozjach i zjazdach chirurgicznych.

Warto zwrócić uwagę także na osiągnięcia dr Czajkowskiego, który jest cenionym i szanowanym chirurgiem, jednym z pionierów kriochirurgii w Polsce. Wielokrotnie brał aktywny udział w wielu konferencjach naukowych, był także zapraszany na wykłady oraz operacje do znanych ośrodków medycznych na świecie. W 2001 roku wraz z zespołem kliniki Kriomed Czajkowski przeprowadził cykl wykładów na światowym Kongresie Kriochirurgii w Lizbonie, rok później – cykl wykładów i operacji w Mexico City. W 2010 roku przeprowadzał także operacje i wykłady w Atenach, a w 2012 był zaproszony na wykłady do Mińska. Opracowana przez niego metoda kriochirurgicznego leczenia owrzodzeń żylnych podudzi wzbudziła ogromne zainteresowanie za granicą, czego wyrazem były wykłady i nauka techniki operacyjnej w Madrycie czy Meksyku. Dr Czajkowski jest także autorem kilkunastu artykułów naukowych, publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach branżowych.

Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski Gabinet Kriomed Czajkowski