Kwalifikacja do zabiegu iniekcji doszklistkowej

Synonimy: kwalifikacja do leczenia zwyrodnienia plamki żółtej przy pomocy iniekcji doszklistkowej

Filtruj wyniki

Kwalifikacja do zabiegu iniekcji doszklistkowej - informacje

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Iniekcje doszklistkowe to zabieg podania substancji czynnej do komory ciała szklistego w terapii zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD), powikłań cukrzycy czy zakrzepu żyły. Minimalnie inwazyjny zabieg wykonywany jest w warunkach sali operacyjnej, w znieczuleniu miejscowym, a kwalifikacja odbywa się na podstawie badania okulistycznego oraz angiografii fluoresceinowej (AFL) lub optycznej koherentnej tomografii (OCT). W zależności od zastosowanych preparatów anty-VEGF (Elyea, Lucentis, Avastin), iniekcje doszklistkowe są trzykrotnie powtarzane w miesięcznych odstępach lub po upływie 6 tygodni.

Okulistyka zabiegowa w Polsce – kwalifikacja do zabiegu iniekcji doszklistkowej

Nowoczesny ośrodek diagnostyki i mikrochirurgii okulistycznej, jakim jest Prywatne Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka – Lens w Olsztynie, w zakresie leczenia AMD oferuje iniekcje doszklistkowe preparatów Ozurdex, Lucentis oraz Avastin poprzedzone kwalifikacją z badaniem OCT. Usługi w tym zakresie obejmują także kontrolę po iniekcji oraz badania kontrolne po 3 tygodniach z OCT i kwalifikacją do następnej iniekcji. W strukturach ośrodka znajdują się komfortowe gabinety z innowacyjnym wyposażeniem firm Zeiss i Nidek, sala operacyjna oraz część łóżkowa.

W diagnostyce okulistycznej, szczególnie w angiografii fluoresceinowej i indocyjaninowej oraz optycznej koherentnej tomografii, specjalizuje się dr n. med. Maciej Gawęcki, specjalista II stopnia okulistyki, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie okulistyki. W swojej praktyce przeprowadza kwalifikacje do iniekcji doszklistkowych, włącznie z zabiegiem przy leczeniu AMD, cukrzycy i zakrzepów naczyń. Zakres jego praktyki obejmuje również chirurgię okulistyczną ze szczególnym uwzględnieniem operacji zeza i zaćmy, a pełną ofertę realizuje w Przychodni Okulistycznej Dobry Wzrok w Gdańsku. 

Kwalifikacja do zabiegu iniekcji doszklistkowej stanowi również element konsultacji okulistycznych, świadczonych w Centrum Okulistycznym Angelius w Katowicach, a preparatem, stosowanym w placówce w leczeniu AMD, DME, RVO czy CSR, jest Avastin. Kwalifikacja odbywa się standardowo na podstawie badań AFL oraz OCT. Ofertę jednostki dopełniają ponadto realizowane kwalifikacje do operacji zaćmy, witrektomii PPV oraz do wszczepu soczewki fakijnej. Listę pozostałych zabiegów realizowanych w placówce stanowi m. in. iniekcja okołogałkowa, podspojówkowa oraz do-okołostawowa.  

Cena kwalifikacji do iniekcji doszklistkowej w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Według National Center for Biotechnology Information (NCBI), cena konsultacji wraz z kwalifikacją  do zabiegu iniekcji doszklistkowej wynosi 171,92 £ (prawie 970 zł), podczas gdy w Polsce za taką usługę zapłacić trzeba 300 zł.

Usługa kwalifikacja do zabiegu iniekcji doszklistkowej jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska