SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Laguna Medical

ocena 5.0 / 5 (4 opinie pacjentów Tourmedica) - zobacz opinie »
poniedziałek
8:00 - 20:00
wtorek
8:00 - 20:00
środa
8:00 - 20:00
czwartek
8:00 - 20:00
piątek
8:00 - 20:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Aparatura, sprzęt zabiegowy Laguna Medical Gabinet zabiegowy Laguna Medical Wygląd zewnętrzny Laguna Medical Recepcja, poczekalnia Laguna Medical Recepcja, poczekalnia Laguna Medical Recepcja, poczekalnia Laguna Medical Wygląd zewnętrzny Laguna Medical Aparatura, sprzęt zabiegowy Laguna Medical Aparatura, sprzęt zabiegowy Laguna Medical Wygląd zewnętrzny Laguna Medical Wygląd zewnętrzny Laguna Medical Wygląd zewnętrzny Laguna Medical Logo Laguna Medical

Informacje ogólne o Laguna Medical

Laguna Medical – Pomorskie Centrum Zdrowia jest nowoczesną placówką, która na rynku usług medycznych funkcjonuje już od ponad dekady. Naszym celem jest obsługa Pacjentów na najwyższym poziomie, co osiągamy dzięki wykwalifikowanej, doświadczonej kadrze medycznej oraz nowoczesnemu wyposażeniu. Systematycznie poszerzamy nasza ofertę, na pierwszym miejscu stawiając nieodmiennie komfort i satysfakcję Pacjenta. Podstawowym profilem naszej działalności jest okulistyka, a w ofercie Centrum znajduje się szeroki zakres badań diagnostycznych oraz zabiegów, przeprowadzanych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik zabiegowych. Wykonujemy zabiegi usuwania zaćmy i jaskry, laserową korekcję wad wzroku, przeprowadzamy zabiegi witreoretinalne oraz leczenie stożka rogówki nowoczesną metodą cross linking. Pacjenci mogą także skorzystać z zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej (krioterapia i elektrokoagulacja zmian skórnych, leczenie nadpotliwości, spłycanie zmarszczek), ortopedii (odbarczanie kanału nadgarstka, artroskopia diagnostyczna i lecznicza stawu kolanowego, różne metody korekcji palucha koślawego), a także chirurgii i proktologii, w tym leczenia operacyjnego przepuklin, żylaków odbytu i kończyn dolnych. Oferujemy kompleksową opiekę medyczną obejmującą konsultacje, diagnozę, leczenie operacyjne, hospitalizację i opiekę pozabiegową.

W trosce o bezpieczeństwo Pacjentów w naszej placówce pracujemy tylko na najnowocześniejszych urządzeniach wysokiej klasy, pochodzących od czołowych producentów sprzętu medycznego na świecie. Stosujemy sprawdzone technologie, a na wyposażeniu naszego Centrum znajduje się nowoczesny sprzęt diagnostyczny i zabiegowy, w tym biometr optyczny IOL-Master, aparat do obrazowania dna oka GDx, nowoczesny fakoemulsyfikator, wykorzystywany w zabiegach usuwania zaćmy oraz wysokospecjalistyczne urządzenie do oceny rogówki i przedniego odcinka oka OCT VisanteOmni firmy Zeiss3.

Oprócz specjalistycznego sprzętu wysokiej klasy ogromną wagę przywiązujemy do kwalifikacji pracujących w naszym Centrum lekarzy. Personel medyczny Laguna Medical tworzą specjaliści z szeroką wiedzą i wieloletnim doświadczeniem zawodowym, którzy swoje kompetencje regularnie poszerzają poprzez uczestnictwo w licznych kursach, szkoleniach i sympozjach naukowych, organizowanych tak w kraju, jak i poza jego granicami. Ich wiedzę i doświadczenie potwierdza także członkostwo w licznych prestiżowych polskich i międzynarodowych stowarzyszeniach naukowych, takich jak Polskie Towarzystwo Okulistyczne,Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne, European Vitreoretinal Society, European Society of Retinal Specialists czy European Society of Cataract and Refractive Surgery.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Mamy pełną świadomość faktu, że nowoczesne, skuteczne zabiegi medyczne przeprowadzić można tylko z wykorzystaniem wysokiej klasy sprzętu. Dlatego nasze Centrum wyposażyliśmy w najnowocześniejsze, sprawdzone i bezpieczne urządzenia medyczne, pochodzące od czołowych światowych producentów tego typu sprzętu. Na wyposażeniu Laguna Medical znajdują się m.in.:

 • OCT VisanteOmni firmy Zeiss3 – nowoczesne, wysokospecjalistyczne urządzenie do oceny rogówki i przedniego odcinka oka. Ten innowacyjny aparat sprzęga ze sobą topograf rogówkowy Atlas i OCT przedniego odcinka Visante, dając możliwość analizy obrazu keratoskopowego rogówki i obrazu OCT. Stosowane m.in. w diagnostyce dystrofii rogówki i zespołów wad wrodzonych, w chirurgii wad wzroku i zaćmy, a także w diagnostyce i monitorowaniu wyników leczenia jaskry.
 • Tomograf – urządzenie wykorzystywane w badaniach optycznej koherentnej tomografii (OCT). Pozwala uzyskiwać bardzo dokładne, przestrzenne przekroje siatkówki, co ułatwia precyzyjną ocenę struktury siatkówki, grubości jej włókien nerwowych, stanu naczyń krwionośnych oraz stanu nerwu wzrokowego. Ma szczególne znaczenie w diagnostyce wszystkich chorób siatkówki (starcze zwyrodnienie plamki, otwory w plamce, zmiany cukrzycowe na dnie oka, jaskra), oraz w obserwacji efektów leczenia chorób siatkówki oraz zmian siatkówki w przebiegu choroby.
 • Biometr optyczny IOL-Master – urządzenie umożliwiające przeprowadzenie precyzyjnego wyliczenia mocy optycznej sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej, wszczepianej podczas zabiegu usunięcia zaćmy. Ma też zastosowanie w monitorowaniu postępów krótkowzroczności do celów chirurgii refrakcyjnej, stosuje się je również w profilaktyce jaskry. Wszystkie pomiary są bezdotykowe i całkowicie bezbolesne. To pierwsze urządzenie na świecie, które w pełni bezkontaktowo mierzy wszystkie parametry niezbędne do wyznaczenia mocy soczewek wszczepianych podczas operacji zaćmy.
 • GDx – aparat, umożliwiający obrazowanie dna oka poprzez nierozszerzone źrenice. Jest to nowoczesny instrument diagnostyczny służący do wczesnego wykrywania jaskry, monitorowania przebiegu postępu tego schorzenia i monitorowania leczenia. Przy pomocy technologii polaryzacyjnej urządzenie przeprowadza analizę grubości warstwy włókien nerwowych siatkówki.
 • Mikroskop spekularny – urządzenie wykorzystywane do oceny pojedynczej warstwy komórek śródbłonka rogówki, która jest bardzo ważna dla prawidłowej funkcji rogówki. Ocenia ilość i morfologię komórek śródbłonka oraz grubość rogówki (pachymetrię), a samo badanie jest bezkontaktowe, bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Badania za pomocą mikroskopu spekularnego stosuje się przede wszystkim przed zabiegami z zakresu chirurgii refrakcyjnej i zabiegami usunięcia zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki, a także w przypadku wtórnej implantacji soczewki (np. po urazach lub po operacjach zaćmy wrodzonej).
 • Perymetr automatyczny – nowoczesne urządzenie wysokiej klasy, wykorzystywane do badania komputerowego pola widzenia. Badanie to ma szczególne znaczenie u osób chorujących na jaskrę, kierowców i osób ze schorzeniami neurologicznymi takimi jak udar czy guz mózgu.
 • Laser koagulacyjny – nowoczesny laser, stosowany w leczeniu jaskry do zabiegu trabekuloplastyki, który udrażnia kąt przesączania i poprawia odpływ płynu z gałki ocznej. Zabieg ma zastosowanie przede wszystkim w przypadku jaskry prostej, barwnikowej lub związanej z pseudoeksfoliacją.
 • Laser YAG – wykorzystywany w zabiegach selektywnej laserowej trabekuloplastyki (laserowe leczenie jaskry). Oddziałuje na komórki trabeculum, jednak nie powoduje ich koagulacji.
 • Fakoemulsyfikator – nowoczesne urządzenie wysokiej klasy, stosowane do ultradźwiękowego rozbijania zmętniałej soczewki w zabiegach leczenia zaćmy. Dzięki rozbiciu uszkodzonej soczewki możliwe jest jej usunięcie przez niewielkie nacięcie w rogówce. Wprowadzenie fakoemulsyfikatora na rynek zrewolucjonizowało leczenie zaćmy.
 • Laser excimerowy WaveLight EX500 firmy Alcon – najnowocześniejszy i najszybszy 500-hercowy laser firmy Alcon. Stosowany jest w zabiegach laserowej korekcji wad wzroku metodami LASIK, EBK, TRANS PRK i LASEK. Laser modeluje rogówkę w taki sposób, by światło w prawidłowy sposób skupiało się na siatkówce, co likwiduje problemy takie jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.
 • Topolyzer WaveLight® ALLEGRO Topolyzer™ VARIO™ jest bezpośrednio połączony z laserem eximerowym, na którym wykonuje się zabiegi laserowej korekcji wzroku. Dzięki temu badaniu zostaje dokładnie zobrazowana mapa topograficzna rogówki z uwzględnieniem keratometrii i pupilometrii.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

W trosce o pełen komfort Pacjentów dokładamy wszelkich starań, by każda wizyta w naszym Centrum przebiegała w miłej, sympatycznej atmosferze. Mogą oni skorzystać z następujących udogodnień:

 • Nowoczesny budynek – nasza placówka mieści się w odrestaurowanej modernistycznej kamienicy w centrum Gdyni, gdzie na łącznej powierzchni ponad 1000m² rozlokowane są przestronne, komfortowo urządzone i wyposażone gabinety lekarskie i sale zabiegowe, ambulatorium oraz szpital z doskonale wyposażonym blokiem operacyjnym o wysokim standardzie. Budynek wyposażony jest w nowoczesne windy oraz podjazdy.
 • Pełen zakres badań laboratoryjnych – w 2012 roku, dzięki podpisaniu umowy z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, na terenie naszej placówki powstał autoryzowany zamiejscowy punkt pobrań tej jednostki. Dzięki temu, oprócz szerokiego zakresu zabiegów, nasi Pacjenci mogą też skorzystać z pełnego wachlarza badań laboratoryjnych.
 • Dla Pacjenta zagranicznego – by ułatwić komunikację z Pacjentami z innych krajów, nasz personel posługuje się językiem angielskim.

Osiągnięcia i certyfikaty Laguna Medical

Niewątpliwym osiągnięciem naszej placówki jest stale rosnąca liczba usatysfakcjonowanych Pacjentów, którzy nasze usługi polecają bliskim oraz znajomym. Zyskujemy ich zaufanie dzięki najwyższej jakości usług, świadczonych przez doświadczonych lekarzy specjalistów z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń medycznych wysokiej klasy. Jesteśmy jedną z najdynamiczniej rozwijających się placówek medycznych na Pomorzu, od początku istnienia regularnie poszerzamy naszą ofertę, wprowadzając do niej nowe zabiegi. Nasi lekarze jako pierwsi na Pomorzu zaczęli przeprowadzać laserową korekcję wad wzroku najnowocześniejszą metodą EBK, jako jedyni w Trójmieście możemy też zaoferować alternatywne metody leczenia Pacjentom, nie kwalifikującym się do zabiegu laserowej korekcji wad wzroku (wszczepy soczewek wewnątrzgałkowych u Pacjentów z presbiopią oraz zabiegi cross linkingu w leczeniu stożka rogówki). Systematycznie inwestujemy także w najnowocześniejszy sprzęt: jako jedyni na północy Polski dysponujemy wysokospecjalistycznym, zintegrowanym urządzeniem do dokładnej oceny rogówki i przedniego odcinka oka OCT VisanteOmni firmy Zeiss3.

Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical Szpital Laguna Medical

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.