Laserowa korekcja wad wzroku Katowice i okolice

Szukasz kliniki w Katowicach, w której możesz skonsultować się i wykonać zabieg laserowej korekcji wzroku? Poniżej przedstawiamy listę placówek, w których możesz to wykonać.

Bezpośrednio w Katowicach nie dysponujemy placówką wykonującą laserowa korekcja wad wzroku, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Katowic. Laserowa korekcja wad wzroku można przeprowadzić m.in. w Weiss Klinik w Chorzowie (6 km od Katowic) w cenie 1 500 zł. W wymienionej placówce laserowa korekcja wad wzroku wykonuje okulista. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki

Laserowa korekcja wad wzroku Katowice - informacje

Laserowa korekcja wad wzroku jest metodą przeznaczoną głównie dla osób aktywnych, uprawiających sporty ekstremalne oraz dla takich, u których wada wzroku uniemożliwia wykonywanie pracy zawodowej (np. lotników, strażaków czy wojskowych). Zabieg taki może być przeprowadzony u pacjentów, którzy ukończyli 21 lat (do 50. roku życia) a także u takich, którzy mają stabilną wadę wzroku w zakresie od +6 do -9 dioptrii sferycznych oraz do 6 dioptrii astygmatyzmu. W trakcie zabiegu laser emituje wiązkę zimnego, pulsacyjnego promieniowania ultrafioletowego, które nie powoduje poparzeń tkanek rogówki. Efekt poprawy widzenia jest dostrzegalny zaraz po zakończeniu laserowej korekcji, która przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym z podaniem kropli znieczulających do oczu. Następnie okulista rozszerza i unieruchamia powieki i przystępuje do laserowego zabiegu.

Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku w Katowicach

Laserowa chirurgia refrakcyjna oferowana jest przez Okulus Plus Centrum Okulistyki i Optometrii, mieszczące się w Jaworznie (26 km od Katowic). Placówka ta wyposażona jest w nowoczesny laser excimerowy do przeprowadzania takich zabiegów - WaveLight EX500 firmy Alcon. Przed kwalifikacją do zabiegu przeprowadzana jest tutaj dokładna diagnostyka z zakresu oceny widzenia i stanu narządu wzroku oraz pomiarów oka za pomocą sprzętu medycznego firm Zeiss, Alcon oraz Topcon.

Laserowa korekcja wad wzroku przeprowadzana jest na terenie Katowic przez dr n. med. Mariusza Fronczka, specjalistę okulistyki I stopnia od 1990 roku i II stopnia od 1993 roku, który zabiegów z tego zakresu uczył się w Klinice Chorób Oczu Wojewódzkiego Szpitala nr 5 w Sosnowcu oraz na stażach i szkoleniach w Mediolanie, Antwerpii i Monzie. Od 1990 roku jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej. W swojej praktyce lekarskiej posługuje się metodą LASIK w korekcji laserowej wad wzroku, wykorzystując laser exciemrowy niemieckiej firmy Schwindt.

Kolejnym lekarzem, wykonującym w Katowicach zabiegi leczenia wad wzroku laserem, jest lek. med. Adam Cywiński, okulista (specjalizacja I stopnia w 1997 i II stopnia w 2000 roku), który z przeprowadzania takich zabiegów nabywał doświadczenia w Śląskim Ośrodku Leczenia Chorób Oczu, mieszczącym się w Żorach. Lekarz ten, przeprowadzając laserową korekcję wad wzroku, posługuje się laserem MEL-80 firmy Carl-Zeiss oraz stosuje platformę diagnostyczną CRS Master. Ponadto zabiegi laserowe przeprowadza także w leczeniu ocznych powikłań cukrzycy oraz wykonuje laserokoagulację siatkówki.

Jaka jest cena leczenia wad wzroku za pomocą lasera w Katowicach, a jaka w Thessalonikach?

Za zabieg laserowej korekcji wad wzroku techniką PRK w Katowicach trzeba zapłacić 1 500 zł, w Grecji jest to kwota 642 euro (2 700 zł) w iLaser - Eye Surgery Institute, znajdującym się w Thessalonikach.

Laserowa korekcja wad wzroku - ceny w Katowicach na tle innych miast

  • Warszawa od 1 000 zł do 4 900 zł
  • Łódź od 2 300 zł do 5 000 zł
  • Szczecin od 1 350 zł do 2 950 zł
  • Kraków od 1 950 zł do 3 600 zł
  • Lublin od 1 500 zł do 4 200 zł
  • Poznań od 2 200 zł do 3 700 zł
  • Gdańsk od 2 100 zł do 2 900 zł
  • Sopot od 150 zł do 5 000 zł
  • Chorzów od 1 500 zł do 7 200 zł
  • Bogoria od 2 300 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa laserowa korekcja wad wzroku w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska