Laserowa korekcja wzroku Katowice i okolice

Szukasz kliniki w Katowicach, w której możesz skonsultować się i wykonać zabieg laserowej korekcji wzroku? Poniżej przedstawiamy listę placówek, w których możesz to wykonać.

Bezpośrednio w Katowicach nie dysponujemy placówką wykonującą laserowa korekcja wzroku, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Katowic. Laserowa korekcja wzroku można przeprowadzić m.in. w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik w Chorzowie (6 km od Katowic) w cenie 1500 zł. W wymienionej placówce laserowa korekcja wzroku wykonuje okulista. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Chorzów, ul. Wiejska 4

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

4,4 / 5  (308 opinii)  rozwiń

Zabieg w pełni udany. Bardzo dobra opieka zarówno przed jak I po zabiegu. Polecam w 100% ~ Krystian (Laserowa korekcja wzroku EBK)

 • Laserowa korekcja wzroku od 1800 zł
 • Laserowa korekcja wzroku LASIK od 2150 zł
 • Laserowa korekcja wzroku LASEK od 1800 zł
 • Laserowa korekcja wzroku PRK od 1500 zł
 • Konsultacja okulistyczna (przedzabiegowa)  od 180 zł

Laserowa korekcja wzroku Katowice - informacje

Laserowa korekcja wad wzroku jest metodą przeznaczoną głównie dla osób aktywnych, uprawiających sporty ekstremalne oraz dla takich, u których wada wzroku uniemożliwia wykonywanie pracy zawodowej (np. lotników, strażaków czy wojskowych). Zabieg taki może być przeprowadzony u pacjentów, którzy ukończyli 21 lat (do 50. roku życia) a także u takich, którzy mają stabilną wadę wzroku w zakresie od +6 do -9 dioptrii sferycznych oraz do 6 dioptrii astygmatyzmu. W trakcie zabiegu laser emituje wiązkę zimnego, pulsacyjnego promieniowania ultrafioletowego, które nie powoduje poparzeń tkanek rogówki. Efekt poprawy widzenia jest dostrzegalny zaraz po zakończeniu laserowej korekcji, która przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym z podaniem kropli znieczulających do oczu. Następnie okulista rozszerza i unieruchamia powieki i przystępuje do laserowego zabiegu.

Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku w Katowicach

Laserowa chirurgia refrakcyjna oferowana jest przez Okulus Plus Centrum Okulistyki i Optometrii, mieszczące się w Jaworznie (26 km od Katowic). Placówka ta wyposażona jest w nowoczesny laser excimerowy do przeprowadzania takich zabiegów - WaveLight EX500 firmy Alcon. Przed kwalifikacją do zabiegu przeprowadzana jest tutaj dokładna diagnostyka z zakresu oceny widzenia i stanu narządu wzroku oraz pomiarów oka za pomocą sprzętu medycznego firm Zeiss, Alcon oraz Topcon.

Laserowa korekcja wad wzroku przeprowadzana jest na terenie Katowic przez dr n. med. Mariusza Fronczka, specjalistę okulistyki I stopnia od 1990 roku i II stopnia od 1993 roku, który zabiegów z tego zakresu uczył się w Klinice Chorób Oczu Wojewódzkiego Szpitala nr 5 w Sosnowcu oraz na stażach i szkoleniach w Mediolanie, Antwerpii i Monzie. Od 1990 roku jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej. W swojej praktyce lekarskiej posługuje się metodą LASIK w korekcji laserowej wad wzroku, wykorzystując laser exciemrowy niemieckiej firmy Schwindt.

Kolejnym lekarzem, wykonującym w Katowicach zabiegi leczenia wad wzroku laserem, jest lek. med. Adam Cywiński, okulista (specjalizacja I stopnia w 1997 i II stopnia w 2000 roku), który z przeprowadzania takich zabiegów nabywał doświadczenia w Śląskim Ośrodku Leczenia Chorób Oczu, mieszczącym się w Żorach. Lekarz ten, przeprowadzając laserową korekcję wad wzroku, posługuje się laserem MEL-80 firmy Carl-Zeiss oraz stosuje platformę diagnostyczną CRS Master. Ponadto zabiegi laserowe przeprowadza także w leczeniu ocznych powikłań cukrzycy oraz wykonuje laserokoagulację siatkówki.

Jaka jest cena leczenia wad wzroku za pomocą lasera w Katowicach, a jaka w Thessalonikach?

Za zabieg laserowej korekcji wad wzroku techniką PRK w Katowicach trzeba zapłacić 1 500 zł, w Grecji jest to kwota 642 euro (2 700 zł) w iLaser - Eye Surgery Institute, znajdującym się w Thessalonikach.

Laserowa korekcja wzroku - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Warszawa od 2000 zł do 4500 zł
 • Łódź od 2300 zł do 5000 zł
 • Lublin od 1500 zł do 4200 zł
 • Poznań od 2200 zł do 3700 zł
 • Gdańsk od 2900 zł
 • Gdynia od 2500 zł
 • Kraków od 1950 zł do 3600 zł
 • Chorzów od 1500 zł do 7200 zł
 • Sopot od 150 zł do 4100 zł
 • Bogoria od 2300 zł do 5000 zł
Laserowa korekcja wzroku cena »

Usługa laserowa korekcja wzroku w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.