Laserowa korekcja wzroku LASEK

Synonimy: zabieg laserowej korekcji wady wzroku LASEK, zabieg metodą LASEK, leczenie krótkowzroczności laserem LASEK więcej »

Filtruj wyniki

Laserowa korekcja wzroku LASEK - informacje

Kadra w Klinika Broccy Filia Medical Margaret Spa Kadra w Klinika Broccy Filia Medical Margaret Spa

Istnieje kilka metod laserowej korekcji wzroku. Na ich tle wyróżnia się metoda LASEK, która jest uważana za metodę najbezpieczniejszą. Wyróżnić można niewielką ilość przeciwwskazań do zabiegu, ponieważ jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Główną zaletą tej metody jest fakt, że nie ma konieczności odcinania i późniejszego przyszywania rogówki.

Chcesz odzyskać wyraźne widzenie? Razem wybierzmy dobrego specjalistę!

Centrum Okulistyczno- Laserowe w Białymstoku to miejsce, w którym o dobry wzrok dba specjalista chorób oczu, dr n. med. Piotr Sobolewski. Autor lub współautor licznych publikacji naukowych, m.in. "Witreoliza laserowa – niedoceniona metoda leczenia zmętnień ciała szklistego", "Iridotomia Nd: YAG -laserem w ostrym ataku jaskry i jaskrze zamykającego się kąta" i "Ocena trabekuloplastyki laserowej w leczeniu jaskry w zespole złuszczeniowym". Tytuł doktora nauk medycznych obronił dzięki pracy "Zaburzenie przewodnictwa siatkówkowo- korowego w chorobach nerwu wzrokowego i plamki siatkówki". Szkolił się również poza granicami Polski, w Czechach, Włoszech i we Francji. Prowadzi szkolenia dla lekarzy, dotyczące zastosowania lasera w terapii schorzeń oczu. W 2012r został wyróżniony Ogólnopolskim Laurem Pacjenta.

Zabiegi laserowej korekcji wzroku metodą LASEK wykonywane są również w Weiss Klinik w Chorzowie. Wykonuje je dr n. med. Anna Rogowska- Godela, która jest specjalistą chorób oczu. Specjalizuje się w chirurgii refrakcyjnej oraz w operacyjnym leczeniu przedniego odcinka oka, zaćmy i jaskry. Jej praca doktorska nosiła tytuł "Efekty leczenia Zespołu Suchego Oka wynikającego z niedoboru warstwy wodnej filmu łzowego przy użyciu zatyczek śródkanalikowych Form Fit". Jest autorem lub współautorem wielu prac naukowych. Podnosi zakres swoich umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach i sympozjach. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy.

W Centrum Medycznym MAVIT w Warszawie, laserową korekcją wad wzroku zajmuje się specjalista chorób oczu, lek. med. Danuta Horodyńska. Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, zajmuje się leczeniem wad refrakcji, zaćmy (zabiegi metodą fakoemulsyfikacji), oraz schorzeniami przedniego odcinka oka. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Poliklinice i Klinice Okulistycznej Centralnego Szpitala Klinicznego Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie, Klinice Sourdille i w Klinice Jules Verne w Nantes we Francji. Swoje umiejętności i wiedzę doskonali podczas warsztatów i zjazdów, m.in. w Indiach, Francji, Niemczech i Włoszech.

Metoda LASEK jest stosowana w Centrum Okulistyki CENTRE DE LA VISION w Krakowie. Zabiegi wykonuje Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, specjalista chorób oczu lek. med. Iwona Szendzielorz. Pracowała i zdobywała doświadczenie w Katedrze i Klinice Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu oraz w Klinice Okulistyki Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. W 2004r odbyła staż dotyczący chirurgii zaćmy w Clinic Sourdil w Nantes we Francji. W 2001r uczestniczyła w akcji humanitarnej „Africa Luz” w Nigrze, stolicy Nigru. Specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu schorzeń przedniego odcinka oka (zaćma, jaskra) oraz w laserowym leczeniu wad refrakcji.

Będąc we Wrocławiu, po pomoc można się zwrócić do dr n. med. Marka Ćwirko, który zajmuje się laseroterapią w Ośrodku Okulistyki Klinicznej SPEKTRUM. Specjalista chorób oczu, doświadczenie i wiedzę zdobywał pracując w Klinice Okulistycznej Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz podczas zagranicznych staży i szkoleń, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Grecji, Włoszech, Belgii, Holandii i w Czechach.W centrum jego zawodowych zainteresowań znajduje się laserowa korekcja wad refrakcji, okulistyka ogólna, jaskra oraz terapia fotodynamiczna.

Zdecydować się na zabieg w Polsce, czy za granicą?

Gabinet zabiegowy w Centrum Laserowe Gabinet zabiegowy w Centrum Laserowe

Korekcja wady wzroku jednego oka metodą LASEK w Ośrodku Okulistyki Klinicznej SPEKTRUM to koszt 1900zł (dwoje oczu to 3800zł). Cena zabiegu pary oczu w  Eye Clinic London w Londynie wynosi 1000- 1600₤ (5700- 9200zł). Duża różnica cen zabiegu skłania do zastanowienia się, czy nie byłoby korzystniej wykonać zabieg w Polsce, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na zwiedzanie okolicy i wypoczynek. Na zwiedzających czekają liczne zamki: od ruin, aż do pięknie zachowanych komnat. Aktywni polubią spacery po zielonych, klimatycznych ścieżkach, prowadzących na górskie szczyty. Zwolennicy biernego wypoczynku pokochają górskie pensjonaty, z których rozpościera się widok na góry. Słowem- każdy znajdzie coś dla siebie!

Laserowa korekcja wzroku LASEK - ceny w różnych miastach

  • Poznań od 2 200 zł
  • Lublin od 1 500 zł
  • Szczecin od 1 400 zł
  • Łódź od 2 300 zł do 4 400 zł
  • Gdańsk od 2 100 zł
  • Sopot od 2 250 zł
  • Chorzów od 1 800 zł do 3 600 zł
  • Bogoria od 2 300 zł do 4 400 zł
Pokaż więcej »

Usługa laserowa korekcja wzroku lasek jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska