Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Synonimy: leczenie nietrzymania moczu laserem, IncontiLase leczenie nietrzymania moczu metodą laserową, laserowe obkurczanie pochwy przy nietrzymaniu moczu więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Niekontrolowane oddawanie moczu, jakie sprawia problemy natury higienicznej oraz socjalnej, w krajach Europy Zachodniej dotyczy około 10% całej populacji, w USA uznaje się to wręcz za problem epidemiczny. Nietrzymanie moczu (NTM) statystycznie częściej dotyczy kobiet, z których niemal połowa pacjentek to osoby po 45. roku życia. Jego najczęstszą przyczyną jest brak stabilności mięśnia wypieracza, która objawia się mimowolnymi skurczami pęcherza, wywołując niekiedy niekontrolowany wyciek moczu.

Przezpochwoowe leczenie nietrzymania moczu

Osłabienie mięśnia zwieracza cewki, jaki odpowiedzialny jest za utrzymanie moczu w pęcherzu oraz zwiotczenie ścian pochwy, leczy Salon Kosmetyki Laserowej w Rzeszowie, który jako pierwszy w Polsce południowo-wschodniej wprowadził specjalistyczny laser medyczny. Zabieg wykorzystuje energię lasera „Beladona”, a przeprowadza go lek. med. Witold Młynarczyk, ginekolog-położnik, który specjalizuje się w ginekologii estetycznej i zabiegach leczenia NTM oraz laserowej plastyce pochwy. Terapia przeprowadzana jest ambulatoryjnie, a poprzedzają ją obowiązkowe badania cytologiczne oraz USG.

Normalne funkcje cewce przywrócimy w Szpitalu Medyk Centrum NZOZ, jaki w Częstochowie powstał w 1994 r. z inicjatywy lek. med. Jana Bińczyka – specjalisty ginekologii i położnictwa. Placówka jest pionierem diagnostyki i leczenia m.in. wysiłkowego nietrzymania moczu oraz badań mammograficznych. Terapia polega na fototermicznym obkurczaniu ścianek pochwy laserem MonaLisa Touch, za pośrednictwem którego następuje wzmocnienie powięzi wewnątrzmiedniczej, ścianek pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Zabieg realizowany jest w zakresie świadczeń komercyjnych.

Remodeling  ścian pochwy w celu zmniejszenie objawów nietrzymania moczu to tylko część bogatej oferty z zakresu ginekologii estetycznej Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Cashmire Marzeny Karpińskiej w Łodzi. Zabieg wykorzystuje technologię MonaLisa Touch oraz specjalną głowicę wyposażoną w skaner. Terapia przewiduje zabiegi łączone z rewitalizacją zewnętrznej i wewnętrznej pochwy, a procedury wykonuje ginekolog dr n. med. Krzysztof Szram. Stworzone w 2008 r., Centrum realizuje ofertę z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i odnowy biologicznej. 

Laserowe leczenie wczesnego stadium wysiłkowego nietrzymania moczu (SUI) laserem Fotona, metodą Incontilase i Intimalase, zrealizujemy w Klinice Ginekologii Estetycznej GlamMed w Olsztynie. Zabieg przeprowadza lek. med. Paulina Malarkiewicz, ginekolog i lekarz medycyny estetycznej, która specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu oraz zespołu luźnej pochwy.  Na stałe związana ze Szpitalem Malarkiewicz posiada certyfikaty ze szkoleń w zakresie liposukcji iniekcyjnej oraz terapii kwasem hialuronowym.

Nieoperacyjna metoda IncontiLase w leczeniu NTM stosowana jest także na Oddziale Ginekologii Szpitala Eskulap w Osielsku, a wskazaniem do zabiegu jest łagodne i umiarkowane wysiłkowe oraz mieszane nietrzymanie moczu. Zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetu ginekologicznego, a do jego przystąpienia, na podstawie wykonanej wcześniej cytologii kwalifikuje m.in. specjalizująca się w laseroterapii ginekologicznej dr n. med. Jolanta Zegarska, specjalista ginekolog i położnik.

Specjalistyczny Gabinet Ginekologiczno-Położniczy, jaki od 1994 r. w Poznaniu prowadzi dr hab. n. med. Dariusz Szpurek, specjalista w położnictwie, ginekologii i onkologii ginekologicznej, realizuje w zakresie zabiegów małoinwazyjnych m.in. leczenie zaburzeń związanych z nietrzymaniem moczu i obniżeniem narządów płciowych. Ofertę uzupełnia laserowa relaksacja tkanek pochwy (odmładzanie pochwy), która - zdaniem specjalisty - jest modyfikacją przezpochwowych operacji przeznaczonych dla leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Gabinet posiada certyfikat Laser Vaginal Rejuvenation Institute of America i jako jedyny w Polsce wykorzystuje LVR w terapii odmładzania pochwy. 

Ile kosztuje laseroterapia NTM w Polsce i w Rydze?

Sala operacyjna w Klinika Ambroziak Estederm Sala operacyjna w Klinika Ambroziak Estederm

W Capital Clinic Riga, leczenie laserowe inkontynencji wykorzystuje technologię firmy Fotona i laser Er-YAG. Seria 2 zabiegów jednorazowo płatnych, wykonywanych metodą IncontiLase jest tańsza niż w Polsce i kosztuje 259 € (1036 zł).

 

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 1 500 zł do 5 000 zł
 • Łódź od 1 200 zł do 3 350 zł
 • Kraków od 999 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 1 900 zł do 2 500 zł
 • Katowice od 800 zł do 1 500 zł
 • Poznań od 1 900 zł do 2 500 zł
 • Białystok od 900 zł
 • Gdynia od 1 900 zł do 2 300 zł
 • Kielce od 1 200 zł do 1 650 zł
 • Szczecin od 2 850 zł
 • Gdańsk od 1 500 zł do 6 500 zł
 • Bydgoszcz od 1 600 zł do 1 900 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.