Laserowe leczenie zaćmy wtórnej

kapsulotomia tylna, usuwanie zaćmy wtórnej laserem, laserowe przecięcie tylnej torby soczewki w zaćmie wtórnej więcej »

Laserowe leczenie zaćmy wtórnej - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa

Zdarza się, że w kilka lat po leczeniu zaćmy pojawiają się problemy z widzeniem- tzw. zaćma wtórna. Odpowiedzialne jest za nią zmętnienie torebki tylnej, które pojawia się w związku z utrzymującym się stanem zapalnym w gałce ocznej lub z zaburzeniami metabolicznymi. Na szczęście do odzyskania dobrego widzenia wystarcza zabieg laserowego wycięcia otworu w torebce tylnej.

Nie czekaj, aż zaćma wtórna zasłoni Ci świat

We Wrocławiu w Ośrodku Mikrochirurgii i Terapii Okulistycznej OKO.M zaćmy wtórnej pomaga się pozbyć dr n. med. Jarosław Miśkiewicz, specjalista w dziedzinie okulistyki. Przez 25 lat pracował w Klinicznym Oddziale Okulistycznym 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, w tym przez 18 lat na stanowisku ordynatora. Jego praca doktorska dotyczyła śródbłonka rogówki i otrzymała nagrodę rektorską II stopnia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Uczestniczy w międzynarodowych konferencjach i szkoleniach. W gabinecie dr Miśkiewicza po raz pierwszy zastosowano ambulatoryjne leczenie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji.

Centrum Okulistyczno- Laserowe w Białymstoku to prywatny gabinet okulistyczny dr n. med. Piotra Sobolewskiego. Jest on specjalistą chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem. Dr Sobolewski jest autorem lub współautorem licznych publikacji naukowych, m.in. „Witreoliza laserowa – niedoceniana metoda leczenia zmętnień ciała szklistego” i „Witreoliza i zwyrodnienie ciała szklistego – zapobieganie, leczenie i rozpoznawanie”. Wiedzę i doświadczenie zdobywał podczas kursów, m.in. w Czechach, Francji i we Włoszech. Jego ośrodek znalazł się na liście 10 rekomendowanych klinik przeprowadzających laserowe leczenie mętów ciała szklistego na świecie. W 2012r w wyniku głosowania internetowego został odznaczony Ogólnopolskim Laurem Pacjenta.

Cieszyn to miasto, w którym po laserową korektę zaćmy wtórnej można się zgłosić do Centrum Okulistycznego Beskidmed. Działające od 2011r Centrum to miejsce, w którym ordynatorem jak i zabiegowcem jest dr n. med. Agata Plech. Specjalista okulistyki, obroniła pracę doktorską „Rola układu dopaminowego w transmisji wzrokowej u szczurów”. Pracowała w Oddziale Okulistycznym Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. W Oddziale Okulistycznym Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii prowadziła pracownię badań elektrofizjologicznych.Pracowała w Instituto Oftalmologico VISSUM w Alicante w Hiszpanii, pełniąc funkcję konsultanta okulistyki i okulistyki dziecięcej. W 2008r była w Mauretanii, gdzie uczestniczyła w projekcie „Walka ze Ślepotą w Świecie” organizowanym przez fundację Jorge Alio.

W Klinice Okulus w Bielsku- Białej laserowymi zabiegami w obrębie gałki ocznej zajmuje się specjalista chorób oczu dr n. med. Iwona Filipecka. Wiedzę i umiejętności zdobywała w Klinice Okulistyki w Katowicach. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej, Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Amerykańskiej Akademii Okulistyki. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych kursach i konferencjach. Jest pomysłodawczynią akcji „Okuliści dla Afryki” oraz kampanii społecznych, takich jak „Szkoła zdrowego widzenia”.

Będąc w Bydgoszczy zaćmę wtórną przy pomocy lasera można usunąć w Prywatnej Klinice Okulistycznej Oftalmika. Zabiegi wykonuje tutaj dr hab. med. Jakub Kałużny, który jest specjalistą w zakresie okulistyki. Doświadczenie zdobywał pracując w Klinice Chorób Oczu Akademii Medycznej w Bydgoszczy oraz w Klinice Chorób Oczu Collegium Medicum w Bydgoszczy, gdzie pracuje do dziś. Jest autorem lub współautorem licznych publikacji, które ukazują się w polskich i zagranicznych czasopismach. Zakres umiejętności poszerzał podczas zagranicznych staży w Manhattan Eye, Ear and Throat Hospital w Nowym Jorku, US Army Hospital w Heidelbergu oraz w New York Eye and Ear Infirmary w Nowym Jorku.

Jak wyglądają koszty zabiegu usunięcia zaćmy wtórnej?

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Klinika Okulus oferuje usunięcie zmętniałej tylnej torebki powodującej zamglone widzenie przy pomocy lasera neodymowo- yagowego za cenę 300 zł. W Moorfields Eye Hospital w Londynie taki sam zabieg kosztuje 585₤ (prawie 3500zł). Zamiast wykonania zabiegu w Anglii, warto przemyśleć przyjazd do Polski. Różnica w cenie pozwoli na sfinansowanie kosztów podróży i zaoszczędzenie sporej kwoty, ale można rozważyć przedłużenie pobytu i zwiedzanie tutejszych atrakcji. Na aktywnych turystów czekają piękne trasy rowerowe w Karpatach, a Ci bardziej leniwi dobrze poczują się w Tatrach, gdzie mogą dostać się na szczyty przy pomocy wyciągów.

Usługa laserowe leczenie zaćmy wtórnej jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Autor: