Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT

Synonimy: leczenie żylaków laserem, laserowe usuwanie żylaków nóg, obliteracja laserowa, leczenie żylaków metodą EVLT więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych evlt? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT - informacje

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Zabiegi laserowego usuwania żylaków kończyn dolnych (EVLT, EndoVenous Laser Treatment) szybko zdobyły dużą popularność i obecnie znajdują się w ofercie wielu polskich klinik. Zawdzięczają to możliwości wykonania operacji bez cięcia chirurgicznego, szybkiemu ustąpieniu dolegliwości bólowych i braku blizn.

Operacja trwa ok. godziny i wykonywana jest pod kontrolą USG. Przed rozpoczęciem laseroterapii lekarz dokładnie określa obszar zabiegu poprzez tzw. mapowanie układu żylnego – zaznacza na skórze punkty przebiegu głównych żył i ich odgałęzień, a także miejsca, w które wprowadzi włókno laserowe. Następnie znieczula pacjenta miejscowo (skórę i tkankę podskórną) i wprowadza do światła niewydolnej żyły cewnik z końcówką emitującą światło lasera. Przy jego pomocy zamyka naczynie – energia lasera powoduje szybkie obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły. Po zakończeniu zabiegu chirurg zakłada na kończynę opatrunek uciskowy w postaci specjalnej pończochy o stopniowanym ucisku. Pacjent może opuścić klinikę zaraz po zabiegu. Przez kilka dni powinien nosić specjalną medyczną pończochę uciskową, a także przez okres 2-3 tygodni unikać dużego wysiłku fizycznego.

Chirurdzy i flebolodzy – wiedza i doświadczenie w leczeniu żylaków nóg

Jednym z prekursorów metody EVLT w Polsce jest dr Marek Karczewski, obecnie wykonujący tego typu zabiegi w klinice Solumed w Poznaniu. Laserowym leczeniem niewydolności żylnej zajmuje się od początku 2004 roku, od tego czasu pomógł już setkom pacjentów. Doświadczonym specjalistą jest również dr Marcin Feliga z Centrum Laseroterapii Elite w Warszawie, jeden z ekspertów w przeprowadzaniu zabiegów EVLT w Polsce. Pacjenci mogą się do niego zgłaszać także w przypadku owrzodzeń żylnych i hemoroidów.

Z kolei we Wrocławiu laserowym leczeniem żylaków kończyn dolnych zajmuje się dr n. med. Janusz Orzechowski z Kliniki Specjalistycznej Mediconcept. Udziela porad i przeprowadza konsultacje z pacjentami zmagającymi się z dolegliwościami będącymi efektem niewydolności żylnej, a także wykonuje USG dopplerowskie. W czasie terapii stosuje skleroterapię (ostrzykiwanie) żylaków kończyn dolnych, przeprowadza laserowe usuwanie żylaków oraz chirurgiczne usuwanie żylaków. Wykonuje zabiegi również w drugim wrocławskim ośrodku – Noa Clinic.

Jeśli natomiast pacjentowi choremu na żylaki kończyn dolnych bliżej do Katowic niż do Wrocławia, zapewne zainteresuje go oferta Centrum Estetyki Ciała. Laseroterapię EVLT przeprowadza tu m.in. lek. med. Andrzej Grabarczyk, który oprócz tego zajmuje się operacyjnym leczeniem przepuklin i zabiegami proktologicznymi z użyciem aparatów Hemoron i Celon. Drugim specjalistą pomagającym pacjentom uporać się z problemem żylaków jest dr n. med. Henryk Mekle, kierujący ośrodkiem Mekmed.

Nowoczesne lasery w leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych

Wyjątkowo bogatym wyposażeniem gabinetów wyróżnia się Centrum Dermatologii Laserowej, Estetycznej i Dermatochirurgii Laser-Medica w Szczecinie. Podczas laseroterapii zespół medyczny ośrodka wykorzystuje zaawansowaną aparaturę firmy Cryoflex, uznanego producenta urządzeń medycznych. Wszystkie produkty firmy spełniają wymogi Europejskiej Dyrektywy Medycznej MDD/93/42/EEC (ustawy o wyrobach medycznych). Laserowe zabiegi w Centrum przeprowadza lek. med. Marcin Wiśniowski, a przy usuwaniu żylaków kończyn dolnych stosuje laser Velas 60 o długości fali 940 nm. Ów laser wykorzystuje również do przezskórnego zamykania naczyń oraz obliteracji żylaków odbytu.

Nowoczesną aparaturą medyczną posługuje się także dwoje specjalistów kliniki Ars Estetica we Wrocławiu: dr Maria Rybak i dr Wojciech Rybak. Po zabiegu laserowym EVLT przeprowadzają leczenie uzupełniające laserem Gemini bądź Fotona. Ośrodek oferuje cierpiącym na żylaki pacjentom także skleroterapię, pończochy II klasy ucisku oraz opiekę lekarską przez rok od momentu wykonania zabiegu.

Specjalistycznym sprzętem medycznym szczyci się jeszcze jedna placówka – warszawskie Centrum Flebologii Klinika Zdrowych Nóg. Nowoczesny ośrodek każdego roku przeprowadza ok. 200 operacji i 5 tys. niechirurgicznych zabiegów, a od czasu powstania przyjął już ponad 19 tysięcy osób. W Centrum wykonuje się zabiegi z wykorzystaniem lasera barwnikowego Vbeam o długości fali 595 nm amerykańskiej firmy Candela. Wspomniany laser został uznany za tzw. złoty standard w leczeniu zmian naczyniowych. Cechuje go unikalny system chłodzenia naskórka i penetracja zmian głębsza niż w przypadku laserów argonowych.

Żylaki kończyn dolnych - porównanie cen zabiegów laserowych w Polsce i na świecie

Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed

Przez wzgląd na mniejszą inwazyjność (w porównaniu do klasycznego zabiegu chirurgicznego) i krótszy okres rehabilitacji metoda EVLT cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentów. Oferuje ją coraz więcej klinik, co umożliwia chorym wybranie najlepszej dla siebie placówki. Przy podejmowaniu decyzji kierują się wyposażeniem gabinetu, kwalifikacjami lekarzy oraz ceną – a ta bywa dość zróżnicowana. Przykładowo, klinika Kriocentrum w Otwocku przeprowadza zabieg EVLT na jednej kończynie za 2,7 tys. zł,  natomiast na obu – za 5 tys. złotych. W poznańskim ośrodku Solumed ceny laseroterapii zaczynają się od 4 tys., a w katowickim Centrum Estetyki Ciała – od 2,5 tys. złotych.

Koszt wydaje się duży, dopóki nie porówna się go z cenami zabiegów w Wielkiej Brytanii bądź USA. Według serwisu Compare Clinic ceny usunięcia żylaków metodą EVLT na Wyspach Brytyjskich wahają się w granicach £2,000-£4,500, czyli 9,5-21,4 tys. zł (jedna kończyna), zatem leczenie jest o wiele droższe niż w Polsce. W USA ceny zabiegu na jednej nodze zaczynają się od $2400.00 (7,5 tys. zł), co powoduje, że Amerykanie – podobnie jak Brytyjczycy – nierzadko wolą leczyć się za granicą, w tym u nas. Taki wyjazd jest dla nich ekonomiczny i stanowi połączenie terapii z wypoczynkiem w atrakcyjnym turystycznie kraju.

Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 2 500 zł do 6 500 zł
 • Częstochowa od 1 500 zł do 4 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 5 000 zł
 • Łódź od 2 700 zł do 4 150 zł
 • Tychy od 2 500 zł do 5 000 zł
 • Kraków od 2 800 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 2 500 zł do 4 500 zł
 • Poznań od 3 800 zł do 6 500 zł
 • Gdańsk od 3 000 zł
 • Radom od 2 700 zł
 • Zielona Góra od 3 000 zł do 3 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.