Laserowe usuwanie żylaków

Synonimy: leczenie żylaków laserem, laserowe usuwanie żylaków nóg, obliteracja laserowa, leczenie żylaków metodą EVLT więcej »

Filtruj wyniki
Białystokul. Fabryczna 39

Humana Medica Omeda

ocena 4.6 / 5 (49 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Jest przyjazna i miła opieka pielęgniarek i personelu" 
Tychyul. Harcerska 35

Medicus Estetic

ocena 4.6 / 5 (54 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Bardzo dobra opieka. Personel na najwyższym poziomie. Kompletne informacje o zabiegu, zalecenia itd. Dobry kontakt w razie potrzeby także telefoniczny." 
Zielona Góraul. Augustowska 13

Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej

ocena 4.7 / 5 (24 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Bardzo miła atmosfera, lekarz wyjaśnia wszystko szczegółowo, zabieg krótki i bezbolesny." 
Warszawaul. Al. Jerozolimskie 56c

Ars Estetica Warszawa

ocena 4.8 / 5 (37 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Dbałość o dobre relacje z pacjentem, dostosowanie godzin wizyt do wymagań pacjenta, szybki termin zabiegu, cena obejmowała również wizyty kontrolne, więc nie trzeba myśleć czy warto iść, czy jednak będzie dobrze bez nich. Jeżeli miałabym jeszcze raz wybierać klinikę, wybrałabym ponownie Ars Estetica." 
Wrocławul. Powstańców Śląskich 56a lok. 2

Ars Estetica Wrocław

ocena 4.7 / 5 (40 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Miło, Szybko, Bezboleśnie" 
Kielceul. Warszawska 21

Plus Med

ocena 4.7 / 5 (41 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Bardzo przyjazna atmosfera, lekarz który spokojnie i konkretnie odpowiada na pytania." 
Łódźul. Kopernika 67 lok. 69

Certus NZOZ

ocena 4.5 / 5 (8 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Miła atmosfera, profesjonalizm." 
Poznańul. Kurpiowska 8

Venavita

ocena 4.6 / 5 (14 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Profesjonalizm i skuteczność, wysoki poziom, miła obsługa." 
Katowiceul. Francuska 102A

Lexmed

ocena 4.7 / 5 (15 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Fachowość, dobre podejście do pacjenta, miły personel od pani w recepcji począwszy po zespół przeprowadzający zabieg." 
Częstochowaul. Aleja Najświętszej Marii Panny 62

Gabinet chirurgiczny dr. Zbigniew Jabłonka

ocena 4.6 / 5 (12 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Profesjonalizm, podejście Pana Doktora do pacjenta, fachowość w wykonywaniu zabiegu" 
Kędzierzyn-Koźleul. Przyjaźni 69

Laser Med

ocena 4.5 / 5 (8 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Wszystko odbyło się zgodnie z moim oczekiwaniem zabieg nie był wcale taki bolesny nawet wyrawanie zęba pod znieczuleniem był bardziej bolesny dla mnie" 
Wczytaj więcej wyników

Laserowe usuwanie żylaków - informacje

Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital

Zabiegi laserowego usuwania żylaków kończyn dolnych (EVLT, EndoVenous Laser Treatment) szybko zdobyły dużą popularność i obecnie znajdują się w ofercie wielu polskich klinik. Zawdzięczają to możliwości wykonania operacji bez cięcia chirurgicznego, szybkiemu ustąpieniu dolegliwości bólowych i braku blizn.

Operacja trwa ok. godziny i wykonywana jest pod kontrolą USG. Przed rozpoczęciem laseroterapii lekarz dokładnie określa obszar zabiegu poprzez tzw. mapowanie układu żylnego – zaznacza na skórze punkty przebiegu głównych żył i ich odgałęzień, a także miejsca, w które wprowadzi włókno laserowe. Następnie znieczula pacjenta miejscowo (skórę i tkankę podskórną) i wprowadza do światła niewydolnej żyły cewnik z końcówką emitującą światło lasera. Przy jego pomocy zamyka naczynie – energia lasera powoduje szybkie obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły. Po zakończeniu zabiegu chirurg zakłada na kończynę opatrunek uciskowy w postaci specjalnej pończochy o stopniowanym ucisku. Pacjent może opuścić klinikę zaraz po zabiegu. Przez kilka dni powinien nosić specjalną medyczną pończochę uciskową, a także przez okres 2-3 tygodni unikać dużego wysiłku fizycznego.

Chirurdzy i flebolodzy – wiedza i doświadczenie w leczeniu żylaków nóg

Jednym z prekursorów metody EVLT w Polsce jest dr Marek Karczewski, obecnie wykonujący tego typu zabiegi w klinice Solumed w Poznaniu. Laserowym leczeniem niewydolności żylnej zajmuje się od początku 2004 roku, od tego czasu pomógł już setkom pacjentów. Doświadczonym specjalistą jest również dr Marcin Feliga z Centrum Laseroterapii Elite w Warszawie, jeden z ekspertów w przeprowadzaniu zabiegów EVLT w Polsce. Pacjenci mogą się do niego zgłaszać także w przypadku owrzodzeń żylnych i hemoroidów.

Z kolei we Wrocławiu laserowym leczeniem żylaków kończyn dolnych zajmuje się dr n. med. Janusz Orzechowski z Kliniki Specjalistycznej Mediconcept. Udziela porad i przeprowadza konsultacje z pacjentami zmagającymi się z dolegliwościami będącymi efektem niewydolności żylnej, a także wykonuje USG dopplerowskie. W czasie terapii stosuje skleroterapię (ostrzykiwanie) żylaków kończyn dolnych, przeprowadza laserowe usuwanie żylaków oraz chirurgiczne usuwanie żylaków. Wykonuje zabiegi również w drugim wrocławskim ośrodku – Noa Clinic.

Jeśli natomiast pacjentowi choremu na żylaki kończyn dolnych bliżej do Katowic niż do Wrocławia, zapewne zainteresuje go oferta Centrum Estetyki Ciała. Laseroterapię EVLT przeprowadza tu m.in. lek. med. Andrzej Grabarczyk, który oprócz tego zajmuje się operacyjnym leczeniem przepuklin i zabiegami proktologicznymi z użyciem aparatów Hemoron i Celon. Drugim specjalistą pomagającym pacjentom uporać się z problemem żylaków jest dr n. med. Henryk Mekle, kierujący ośrodkiem Mekmed.

Nowoczesne lasery w leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych

Wyjątkowo bogatym wyposażeniem gabinetów wyróżnia się Centrum Dermatologii Laserowej, Estetycznej i Dermatochirurgii Laser-Medica w Szczecinie. Podczas laseroterapii zespół medyczny ośrodka wykorzystuje zaawansowaną aparaturę firmy Cryoflex, uznanego producenta urządzeń medycznych. Wszystkie produkty firmy spełniają wymogi Europejskiej Dyrektywy Medycznej MDD/93/42/EEC (ustawy o wyrobach medycznych). Laserowe zabiegi w Centrum przeprowadza lek. med. Marcin Wiśniowski, a przy usuwaniu żylaków kończyn dolnych stosuje laser Velas 60 o długości fali 940 nm. Ów laser wykorzystuje również do przezskórnego zamykania naczyń oraz obliteracji żylaków odbytu.

Nowoczesną aparaturą medyczną posługuje się także dwoje specjalistów kliniki Ars Estetica we Wrocławiu: dr Maria Rybak i dr Wojciech Rybak. Po zabiegu laserowym EVLT przeprowadzają leczenie uzupełniające laserem Gemini bądź Fotona. Ośrodek oferuje cierpiącym na żylaki pacjentom także skleroterapię, pończochy II klasy ucisku oraz opiekę lekarską przez rok od momentu wykonania zabiegu.

Specjalistycznym sprzętem medycznym szczyci się jeszcze jedna placówka – warszawskie Centrum Flebologii Klinika Zdrowych Nóg. Nowoczesny ośrodek każdego roku przeprowadza ok. 200 operacji i 5 tys. niechirurgicznych zabiegów, a od czasu powstania przyjął już ponad 19 tysięcy osób. W Centrum wykonuje się zabiegi z wykorzystaniem lasera barwnikowego Vbeam o długości fali 595 nm amerykańskiej firmy Candela. Wspomniany laser został uznany za tzw. złoty standard w leczeniu zmian naczyniowych. Cechuje go unikalny system chłodzenia naskórka i penetracja zmian głębsza niż w przypadku laserów argonowych.

Żylaki kończyn dolnych - porównanie cen zabiegów laserowych w Polsce i na świecie

Sala operacyjna w Klinice Doktora Mazana Sala operacyjna w Klinice Doktora Mazana

Przez wzgląd na mniejszą inwazyjność (w porównaniu do klasycznego zabiegu chirurgicznego) i krótszy okres rehabilitacji metoda EVLT cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentów. Oferuje ją coraz więcej klinik, co umożliwia chorym wybranie najlepszej dla siebie placówki. Przy podejmowaniu decyzji kierują się wyposażeniem gabinetu, kwalifikacjami lekarzy oraz ceną – a ta bywa dość zróżnicowana. Przykładowo, klinika Kriocentrum w Otwocku przeprowadza zabieg EVLT na jednej kończynie za 2,7 tys. zł,  natomiast na obu – za 5 tys. złotych. W poznańskim ośrodku Solumed ceny laseroterapii zaczynają się od 4 tys., a w katowickim Centrum Estetyki Ciała – od 2,5 tys. złotych.

Koszt wydaje się duży, dopóki nie porówna się go z cenami zabiegów w Wielkiej Brytanii bądź USA. Według serwisu Compare Clinic ceny usunięcia żylaków metodą EVLT na Wyspach Brytyjskich wahają się w granicach £2,000-£4,500, czyli 9,5-21,4 tys. zł (jedna kończyna), zatem leczenie jest o wiele droższe niż w Polsce. W USA ceny zabiegu na jednej nodze zaczynają się od $2400.00 (7,5 tys. zł), co powoduje, że Amerykanie – podobnie jak Brytyjczycy – nierzadko wolą leczyć się za granicą, w tym u nas. Taki wyjazd jest dla nich ekonomiczny i stanowi połączenie terapii z wypoczynkiem w atrakcyjnym turystycznie kraju.

Laserowe leczenie żylaków nóg - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 2 500 zł do 6 550 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 6 500 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 000 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 5 000 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 4 500 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 6 500 zł
 • Tychy od 2 800 zł do 5 000 zł
 • Poznań od 3 800 zł do 6 500 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 6 500 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 7 000 zł
 • Radom od 3 000 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa laserowe leczenie żylaków jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego, flebologa i angiologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska