Infolinia: 801 002 125 lub +4822 417 40 00
Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00
Bellazone jest nowoczesną placówką wyposażoną w wysokiej klasy sprzęt, umożliwiający przeprowadzanie zabiegów małoinwazyjnych, stanowiących doskonałą alternatywę dla klasycznej chirurgii naczyniowej i plastycznej. Naszym Pacjentom oferujemy szeroki zakres zab… więcej
Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka to nowoczesny ośrodek specjalizujący się w wykonywaniu zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej. Oferujemy pacjentom leczenie żylaków kończyn dolnych poprzez laseroterapię, skleroterapię i wymrażanie, zajmujemy się także … więcej
Klinika Bieńkowscy Esteticmed.pl to jedna z najnowocześniejszych w Polsce klinik medycyny estetycznej, która swoim pacjentom oferuje pełen pakiet zabiegów odmładzających, rewitalizujących oraz modelujących. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu naszych lekar… więcej
Prywatne Centrum Diagnostyczno-Lecznicze Komed, nowoczesna placówka, usytuowana w samym centrum Częstochowy. Oferujemy Państwu szeroki zakres badań diagnostycznych i zabiegów z zakresu okulistyki, a fachową wiedzę i doświadczenie kliniczne łączymy z indywidua… więcej
Trwa ładowanie wyników...
Gabinet zabiegowy dr Zbigniewa Jabłonki

EVLT - nowoczesna laserowa metoda leczenia żylaków

Laseroterapia jest obecnie jedną z najbardziej popularnych metod leczenia żylaków kończyn dolnych. W porównaniu z klasycznym zabiegiem chirurgicznym technika EVLT (Endo Venous Laser Treatment) jest o wiele mniej inwazyjna i nie wiąże się z długą rekonwalescencją. Pacjent chcący poddać się leczeniu z użyciem laserów przechodzi wstępne badania polegające na ocenie wydolności układu żylnego przy pomocy USG Duplex Doppler. Jeśli przeprowadzający badanie lekarz stwierdzi niewydolność żylną, kieruje pacjenta na zabieg.

Usuwanie żylaków metodą laserową polega na wprowadzeniu do żyły cewnika i światłowodu. Pacjent otrzymuje znieczulenie tumescencyjne – specjalista znieczula żyłę na całym jej przebiegu. Następnie uruchamia laser i stopniowo wysuwa cewnik z żyły wraz ze światłowodem. Zabieg trwa ok. 45-60 minut i kończy się założeniem opatrunku uciskowego, zazwyczaj w postaci specjalnej pończochy uciskowej. Jedną z jego największych zalet jest możliwość opuszczenia kliniki zaraz po jego zakończeniu. Pacjent może od razu wrócić do wykonywania codziennych czynności. Powrót do pracy zawodowej jest uzależniony od jej rodzaju – w przypadku pracy biurowej jest możliwy już dobę po operacji.

Laseroterapia – skuteczne i szybkie usuwanie żylaków kończyn dolnych

Pacjenci klinik w Częstochowie mogą liczyć na kompleksową terapię leczenia niewydolności żylnej. W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia tutejsi lekarze poddają ich małoinwazyjnym zabiegom lub serii złożonych procedur z wykorzystaniem nowoczesnych systemów laserowych. Jednym z uznanych specjalistów w leczeniu żylaków kończyn dolnych jest dr n. med. Andrzej Kozłowski, chirurg ogólny z kliniki Medyk Centrum. Podczas zabiegów wykorzystuje innowacyjny laser Vena Cure firmy AngioDynamic. Jest autorem 70 publikacji w krajowych i zagranicznych czasopismach, opracował również 2 monografie. Obecnie wykonuje zabiegi również w Klinice Chirurgii Ogólnej, Bariatrycznej i Medycyny Ratunkowej w Zabrzu. Laserowym leczeniem żylaków zajmuje się także lek. med. Jarosław Miszczuk, specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej. Doświadczenie zdobywał podczas licznych staży w Polsce i za granicą, m.in. w Klinice Chirurgii Naczyń Krankenhause München-Schwabing oraz w Klinice Chirurgii Naczyń Schildautal-Seesen.

Laseroterapię w leczeniu żylaków oferuje także dr n. med. Zbigniew Jabłonka (Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka). Stosowanym przez niego systemem jest laser diodowy ELVeS firmy Biolitec do wewnątrzżylnej koagulacji żył. Wśród wyposażenia jego gabinetu znajduje się również ultrasonograf z kolorowym Dopplerem i szereg narzędzi endoskopowych. Chirurg współpracuje z pracownią histopatologiczną i z laboratorium analitycznym, co znacząco wpływa na szybkość i precyzję rozpoznania schorzenia, z jakim pojawia się u niego pacjent.

Kolejną kliniką posiadającą w swojej ofercie laserowe zabiegi żylaków kończyn dolnych jest Prywatne Centrum Diagnostyczno-Lecznicze Komed. Zespół medyczny placówki specjalizuje się w leczeniu chorób naczyń i rzetelnej diagnostyce. U pacjentów zmagających się z niewydolnością żylną stosuje różne metody, począwszy od skleroterapii piankowej, przez zabieg z użyciem aparatu Hemoron, a skończywszy na klasycznej operacji. Lekarze ośrodka przeprowadzają także zabiegi DGHAL. Jednym z największych atutów placówki jest jej lokalizacja – mieści się w samym centrum Częstochowy.

Lekarze wykonujący laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT w Częstochowie

Leczenie laserem niewydolności żylnej w Częstochowie i okolicach

Osoby cierpiące na żylaki mogą zwrócić się o pomoc do specjalistów Szpitala w Centrum Medycznym św. Łukasza. Niewydolność żylną leczy się w nim metodą EVLT. Przy użyciu energii lasera lekarze ośrodka zamykają duże pnie żylne, przeprowadzając zabiegi w znieczuleniu miejscowym. Centrum dysponuje szerokim zapleczem diagnostycznym, dzięki czemu może zaoferować pacjentom USG całego organizmu – posiada m.in. cyfrowy aparat USG Siemens Sonoline Omnia (Color Doppler).

USG Doppler znajduje się również w wyposażeniu kliniki Veno-Med. Pacjenci ośrodka mogą poddać się w nim zabiegom z wykorzystaniem laserów, a także klasycznej operacji chirurgicznej. Lekarze kliniki przeprowadzają również skleroterapię kompresyjną. Do zespołu medycznego Veno-Med należy dr Wojciech oraz dr Bożena Jendrysik, doświadczeni flebolodzy i specjaliści II stopnia specjalizacji w dziedzinie chirurgii.

Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii „Bellazone” posiada nowoczesny laser endowaskularny Fotona Spectro SP. System jest wyposażony w tryb kontroli zwrotnej impulsu (EFC) oraz zmienny kwadratowy impuls (VSP), co zapewnia precyzję podczas terapii i bezpieczeństwo pacjenta – nie ma ryzyka przegrzania i poparzenia tkanek. Zabiegi w placówce wykonuje dr Jarosław Rządkowski, specjalista chirurgii.

W niewielkim oddaleniu od granic miasta znajduje się ośrodek wykorzystujący nowoczesne systemy laserowe w leczeniu żylaków. To gabinet Dermesta, mieszczący się ok. 3 km od granic Częstochowy. Z pomocy zespołu medycznego placówki korzystają nie tylko mieszkańcy samej Częstochowy, ale często również pacjenci z innych miast. Laseroterapię żylaków przeprowadza dr n. med. Marek Jaworski, endokrynolog, oraz lek. med. Iwona Jaworska, dermatolog. Stosowanym przez nich laserem jest system amerykańskiej firmy Iridex (laser VariLite). Gabinet posiada także laser firmy Lumenis.

Częstochowa – uznani chirurdzy i flebolodzy stosujący EVLT

Sprzęt medyczny w Komed

Kliniki w Częstochowie sukcesywnie wyposażają swoje gabinety w systemy laserowe. Dzięki temu przyciągają ofertą nie tylko pacjentów z miasta, ale i zagranicznych turystów medycznych. Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka oferuje laserowe zabiegi żylaków nóg w cenach zaczynających się od 2 tys. złotych. Dla porównania, The Private Clinic of Harley Street (Londyn) wykonuje zabiegi EVLT na jednej nodze od  £2,000, czyli za ok. 9,9 tys. zł. Różnicę można przeznaczyć na przyjemne spędzenie czasu podczas urlopu, co cudzoziemcy z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Szwecji chętnie czynią. Po zabiegach zwiedzają atrakcje Częstochowy, poznając zabytkowe kamienice stojące przy Alei Najświętszej Maryi Panny bądź największy skarb miasta – bazylikę jasnogórską.

Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT - ceny w Częstochowie na tle innych miast

Dodaj komentarz do artykułu pt. "Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT w Częstochowie"

Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT w Częstochowie - kliniki na mapie

Na poniższej mapie prezentujemy kliniki i gabinety spełniające kryteria wyszukania. Mapa ułatwia wybór placówki medycznej o jak najdogodniejszej lokalizacji. Aby poznać szczegóły placówki, kliknij w pinezkę.
Dokładamy starań, aby położenie prezentowanych na mapie klinik i gabinetów było zgodne z rzeczywistością. Za określenie dokładnego położenia placówek medycznych Tourmedica nie ponosi odpowiedzialności.