Laserowe usuwanie przebarwień skóry

Synonimy: przebarwienia skóry usuwanie laserowe, zmiany barwnikowe usuwanie laserem, laserowe usuwanie plam posłonecznych więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:

DLA KLINIK: Oferujesz laserowe usuwanie przebarwień skóry? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Laserowe usuwanie przebarwień skóry - informacje

dr Ilona Wnuk-Bieńkowska i dr n. med. Marcin Bieńkowski - właściciele Klinika Bieńkowscy Esteticmed.pl dr Ilona Wnuk-Bieńkowska i dr n. med. Marcin Bieńkowski - właściciele Klinika Bieńkowscy Esteticmed.pl

Przebarwieniami skórnymi nazywa się wszelkiego rodzaju plamy barwnikowe, powstałe na skutek nadmiernego nagromadzenia melaniny. Najczęściej pojawiają się one na ramionach, dekolcie i twarzy, a wśród nich wymienia się plamy posłoneczne, przebarwienia pozapalne, piegi oraz melasmę. Zmiany skórne tego typu można usunąć za pomocą laseroterapii. Rodzaj sprzętu, a także ilość potrzebnych zabiegów zależy od odmiany przebarwienia – najmniej problemów przysparzają lekarzom zmiany naskórkowe, ponieważ w nich barwnik zalega stosunkowo płytko (właśnie w naskórku). Więcej kłopotów jest natomiast z plamami, dotykającymi warstwy skóry właściwej. Po przeprowadzonym zabiegu na skórze pozostaje obrzęk i zaczerwienienie. Efekt widać już po jej regeneracji, czyli po upływie od czterech do sześciu tygodni od zabiegu. Procedura nie wymaga dodatkowego znieczulenia – w laserach tego rodzaju wykorzystuje się specjalny system chłodzenia.

Gdzie w Polsce można poddać się laserowej likwidacji przebarwień skórnych

Laserowe usuwanie przebarwień skóry znajduje się wśród zabiegów, wykonywanych przez specjalistów Centrum Dermatologii Laserowej, Estetycznej i Dermatochirurgii LASER-MEDICA w Szczecinie. Placówka oferuje szereg usług medycznych, przeprowadzanych przy użyciu laserów. Do usuwania przebarwień skórnych używany jest tam laser IPL Vasculight Elite oraz urządzenie firmy HOYA ConBio – Q-switch Medlite IV. Do usuwania zmian barwnikowych lekarze używają tam także sprzętu do hydradermabrazji – JetPeel-3. Ponadto, w ramach dermatologii laserowej, w Centrum wykonuje się procedurę depilacji, zamykania rozszerzonych naczyń, a także fotoodmładzanie skóry.

W Zielonej Górze laserowe usuwanie przebarwień wykonuje dermatolog i wenerolog, dr n. med. Tomasz Janik, który należy do Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. W 2009 roku uzyskał certyfikat z przeprowadzania zabiegów laserem Lumenis UltraPulse Encore. W swoim gabinecie przy użyciu lasera wykonuje nie tylko usuwanie przebarwień, ale i brodawek wirusowych. Ponadto wykonuje laserową likwidację blizn różnego rodzaju, w tym potrądzikowych oraz pourazowych.

Laserowe usuwanie zmian pigmentowych skóry przeprowadza się także w poznańskim Centrum Dermatologicznym Symbiosis. W placówce tej wykonywane są głównie procedury odmładzające i poprawiające ogólny stan skóry. Tamtejsi specjaliści oferują swoim pacjentom komplet zabiegów laserowych: poza likwidacją przebarwień, można się tam poddać usuwaniu znamion, tatuaży czy odcisków. Lekarze wykonują też nieinwazyjne ujędrnianie skóry.

Porównanie cen laserowego usuwania przebarwień skórnych w Polsce i Anglii

Kadra w Klinika Piękna Derm Expert Kadra w Klinika Piękna Derm Expert
W placówce Dr Leah Clinic London za likwidację przebarwień z użyciem lasera na obszarze całej twarzy należy zapłacić 250 £ (około 1 400 zł). Tymczasem w zielonogórskich klinikach ceny za ten sam zabieg rozpoczynają się od 350 zł.

Laserowe usuwanie przebarwień skóry - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 100 zł do 3 200 zł
 • Kraków od 50 zł do 1 000 zł
 • Łódź od 100 zł do 1 600 zł
 • Bydgoszcz od 50 zł do 2 450 zł
 • Poznań od 100 zł do 1 000 zł
 • Wrocław od 99 zł do 1 600 zł
 • Lublin od 100 zł
 • Białystok od 150 zł do 1 000 zł
 • Szczecin od 50 zł do 1 500 zł
 • Częstochowa od 100 zł do 2 450 zł
 • Gdańsk od 150 zł do 800 zł
 • Tychy od 200 zł do 1 380 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.