Usuwanie zmarszczek laserem

Synonimy: odmładzanie skóry laserem frakcyjnym, usuwanie zmarszczek laserem CO2, laserowa likwidacja zmarszczek więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj wyniki:
Wczytaj więcej wyników

Laser frakcyjny CO2 - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum DER-MED Gabinet zabiegowy w Centrum DER-MED

Lasery już na dobre zadomowiły się w klinikach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Są popularne przez wzgląd na swoją wielofunkcyjność – można je wykorzystać przy wielu rodzajach zabiegów, w tym do usuwania zmarszczek. Spłycanie zmarszczek i bruzd podczas laseroterapii polega na emisji promienia lasera do głębszych warstw skóry, niszczącego stare komórki. Otaczające je zdrowe tkanki natychmiast zaczynają regenerację – w efekcie następuje produkcja kolagenu i intensywne namnażanie komórek w głębszych warstwach skóry, dzięki czemu zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra nabiera większej sprężystości i elastyczności.

Działanie lasera pacjent odczuwa jako kłucie lub pieczenie, dlatego jednym ze stosowanych sposobów znieczulenia jest nawiew zimnego powietrza. Skórę ochładza się również po zabiegu. Do znieczulania stosuje się także maść znieczulającą (nakłada się ją na skórę ok. 0,5-1 godziny przed zabiegiem), doustne środki przeciwbólowe i sedację – w przypadku dużej wrażliwości bólowej pacjenta. Zabieg trwa od 10 do 45 minut, w zależności od obszaru. Przez 2-3 dni po sesji można odczuwać lekkie pieczenie skóry.

Fraxel - laseroterapia pomaga w usuwaniu zmarszczek

Spłycanie zmarszczek laserem trwa krótko i nie wymaga długiej rekonwalescencji.  Oferuje go większość klinik w kraju, dlatego pacjenci mają duże możliwości wyboru najlepszego dla siebie gabinetu. Urozmaiconą paletę laserowych zabiegów odmładzania skóry proponuje m.in. klinika Esteticmed Bydgoszcz, kierowana przez dr Ilonę Wnuk-Bieńkowską oraz dr Marcina Bieńkowskiego. Ośrodek posiada Micro Fraxel®,  skutecznie wygładzający drobne zmarszczki i poprawiający kondycję skóry. Pacjenci kliniki mogą poddać się również zabiegom z użyciem lasera Fraxel RE:store, prócz zmarszczek usuwającego też blizny i rozstępy, oraz lasera frakcyjnego Pixel, usuwającego rozszerzone pory, zmarszczki i zmniejszającego wiotkość skóry. Klinika jest świetnie wyposażoną placówką, która posiada także najnowszy system laserowy CO2 firmy Lutronic – laser Mosaic eCO2™ (pierwszy w Polsce). Zabiegi  z użyciem tych innowacyjnych systemów oferuje też klinika Esteticmed Częstochowa, gdzie wykonuje je, między innymi, kosmetolog Dagmara Majewska.

Ekspertów w zakresie laserowego usuwania zmarszczek nie brak również w stolicy. Jednym z nich jest dr n. med. Marcin Zakrzewski ze SkinClinic (Warszawa Mokotów). Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Podczas spłycania zmarszczek stosuje laser Fraxel, aplikując wybiórczo jego energię na skórę i tworząc tym samym równomiernie rozmieszczone strefy. Wraz z nim zabiegi przeprowadza dr Maciej Łukasiewicz, do którego pacjenci mogą zgłosić się także w Katowicach – jest specjalistą terapii Anti Aging w Dentim Clinic.

W tej samej warszawskiej dzielnicy mieści się kolejna godna uwagi klinika – Ekoderm Dermatologia Lecznicza i Estetyczna. Właścicielem ośrodka jest dr Ewa Skulska, dermatolog wenerolog i członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE). Prócz kierowania własnym gabinetem specjalistka pracuje także w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus oraz w Centrum Medycznym Luxmed. Zmarszczki pacjentów usuwa laserem frakcyjnym nieablacyjnym Palomar Starlux500. Przy jego pomocy tworzy na skórze siatkę mikrouszkodzeń, by następnie pobudzić zdrową tkankę do regeneracji. Do zespołu medycznego ośrodka należy również dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik, dermatolog wenerolog i patomorfolog.

Najnowsze technologie laserowe

System Palomar wykorzystuje też dr Zbigniew Mazan z katowickiej Kliniki Chirurgii Mazan. Podczas zabiegów nie stosuje znieczulenia, ponieważ zastępuje go nawiewem zimnego powietrza (Technologia Advanced Contact Cooling). Kolejny lekarz, dr Adam Gumkowski (AGklinik Klinika Medycyny Estetycznej dr Adama Gumkowskiego), członek International Board of Cosmetic Surgery oraz European Academy of Cosmetic Surgery, wykorzystuje laser Fraxel Re:pair. Uzyskuje dzięki niemu efekt usunięcia zmarszczek, jaki dają tradycyjne lasery do głębokiej ablacji, przy krótszym czasie  rekonwalescencji.

Zabiegi laserowego odmładzania skóry przeprowadza jeszcze jeden specjalista, lek. med. Jacek Ściborowicz (Gabinet Kosmetologiczno-Laserowy MediVita, Tarnów), należący do Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Przeszedł szereg specjalistycznych szkoleń, wśród których można wymienić kursy doskonalące z zakresu laseroterapii, natomiast w 2008 roku ukończył studia „Kosmetologia dla lekarzy" w Wyższej Szkole Głównej Handlowej im. Korfantego w Katowicach. Podczas zabiegów fotoodmładzania skóry stosuje VascuLight Plus – system łączący w sobie światło IPL z laserem Nd:Yag o długości fali 1064nm. Natomiast przy ablacji naskórka wykorzystuje laser frakcyjny.

Druga młodość w Polsce

Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Katowice Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Katowice

Laserowe zabiegi zdobywają u nas coraz większą popularność, a w gabinetach specjalistów pojawia się coraz więcej pacjentów z Polski i innych krajów. Cudzoziemców kusi bogate wyposażenie naszych klinik, a także korzystna dla nich różnica cenowa. Przykładowo, w amerykańskiej klinice Colorado Skin Care laserowe usuwanie zmarszczek kosztuje $600-$1000 (ok. 1910-3183 zł.), z kolei w Silks Laser Clinic w Rotherham trzeba zapłacić 440£, czyli ok. 2120 złotych. Natomiast w Polsce ceny są dużo niższe, np. w szczecińskiej Laser-Medica zabieg z użyciem systemu Fraxel re:store lub Multixel laser kosztuje od 1,5-1,7 tys. złotych. Jeszcze mniej zapłaci pacjent w klinice Esteticmed Częstochowa, gdzie ceny zaczynają się  już od 1,2 tys. złotych. Zaoszczędzone pieniądze można spożytkować, poznając atrakcje miasta, do którego przyjechało się na zabieg. Czy to klimatyczny Tarnów, czy nowoczesna Warszawa, czy też piękna Bydgoszcz – cudzoziemcy będą zadowoleni z wizyty w Polsce.

Laserowe usuwanie zmarszczek - ceny w różnych miastach

 • Plewiska od 300 zł
 • Warszawa od 150 zł do 3 500 zł
 • Wrocław od 299 zł do 3 500 zł
 • Kraków od 100 zł do 2 000 zł
 • Łódź od 300 zł do 1 800 zł
 • Częstochowa od 300 zł do 1 800 zł
 • Lublin od 200 zł do 2 000 zł
 • Poznań od 300 zł do 3 000 zł
 • Katowice od 350 zł do 2 800 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł do 6 000 zł
 • Białystok od 500 zł do 2 200 zł
 • Gdańsk od 500 zł do 1 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa laserowe usuwanie zmarszczek jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska