Leczenie bruksizmu toksyną botulinową

bruksizm leczenie botoxem, zgrzytanie zębami leczenie botoksem

Wczytaj więcej wyników

Leczenie bruksizmu toksyną botulinową - informacje

Sala operacyjna w Nasmed Sala operacyjna w Nasmed

Bruksizm jest to silne zaciskanie i zgrzytanie zębami podczas snu. Występuje zwykle u osób żyjących w ciągłym stresie, powoduje pękanie koron i szkliwa, ścieranie się zębów oraz ból stawów skroniowo- żuchwowych. Jedną z metod leczenia bruksizmu jest ostrzykiwanie mięśni odpowiedzialnych za zbyt silne zaciskanie zębów toksyną botulinową, co obniża ich kurczliwość i spowalnia lub hamuje uszkadzanie zębów.

Leczenie bruksizmu toksyną botulinową w polskich klinikach

Będąc we Wrocławiu można udać się po pomoc do salonu kosmetycznego Exclusive Beauty& SPA, gdzie leczeniem bruksizmu zajmuje się lek. med. Marek Kaczmarek. Ukończył Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, następnie zdobył tytuł specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii oraz lekarza medycyny estetycznej. Pracuje w Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W centrum jego zainteresowań znajduje się profilaktyka i leczenie starzenia się skóry. Posiada certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w kursach z zakresu stosowania toksyny botulinowej, m.in. "Zaawansowane techniki stosowania toksyny botulinowej typu A w zabiegach estetycznych".

W Salonie Medycyny Estetycznej w Rzeszowie po pomoc w leczeniu nocnego zgrzytania zębami można się zgłosić do lekarza medycyny estetycznej Agnieszki Koczynasz. Po ukończeniu Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu studiowała na kierunku kosmetologia dla lekarzy w Krakowie. Uczestniczy w warsztatach dotyczących medycyny estetycznej, takich jak "Techniki wstrzyknięć toksyny botulinowej typu A" oraz "Techniki łączone stosowania toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego w korekcji zmarszczek". Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti- Aging.

W Klinice Zawodny Estetic w Szczecinie zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej przeprowadza dr n. med. Piotr Zawodny. Specjalista chirurgii szczękowo- twarzowej, posiada Dyplom Lekarza Medycyny Estetycznej Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz tytuł Certyfikowanego Lekarza Medycyny Estetycznej. Poszerza zakres swojej wiedzy i umiejętności z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej podczas polskich i zagranicznych kongresów naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.

Akademia Rzeźbienia Twarzy w Warszawie to miejsce, w którym bruksizm przy pomocy toksyny botulinowej leczy dr n. med. Wojciech Marusza. Posiada on tytuł specjalisty chorób wewnętrznych oraz medycyny rodzinnej, a od 2001r przeprowadza zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Szkoli się zarówno w Polsce, jak i za granicą m.in. w Royal College of Surgeons London. Jest autorem lub współautorem prac naukowych, które zostały opublikowane w znaczącym piśmiennictwie branżowym. Główną tematyką prac dr Maruszy są reakcje niepożądane w medycynie estetycznej. Od 2011r prowadzi szkolenia dla lekarzy i stomatologów, które noszą nazwę "Akademia Rzeźbienia Twarzy dr Wojciech Maruszy" zatwierdzone przez Okręgową Radę Lekarską w Warszawie.

W Krakowie można wybrać się do Kliniki Medycyny Estetycznej PerfectLift, gdzie zabiegi wykonuje dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, specjalista chorób wewnętrznych lek. med. Robert Janczura. Ukończył Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Studia Podyplomowe z zakresu Medycyny Estetycznej na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Szkolił się w Polsce i za granicą u sław medycyny estetycznej, czego potwierdzeniem są liczne certyfikaty. W pracy zawodowej stosuje preparaty na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej oraz nici liftingujące.

Ile kosztuje leczenie bruksizmu?

Gabinet zabiegowy w Revival Clinic Gabinet zabiegowy w Revival Clinic

W Klinice PerfectLift ceny leczenia bruksizmu toksyną botulinową rozpoczynają się od 660zł. Za taki zabieg w Londynie u dr Jake'a Sloane'a trzeba zapłacić od 275£ (około 1600zł). Różnica cen zwiększa się u osób z dużym nasileniem objawów, ponieważ u nich niezbędne jest podanie większej ilości preparatu. Ciekawym pomysłem jest przylot do Polski w celu wykonania zabiegu i weekendowe zwiedzanie. Polska jest bardzo zróżnicowanym krajem i z pewnością każdy znajdzie miejsce, w którym mu się spodoba. Miłośnicy długich spacerów powinni wybrać się w Karkonosze, gdzie znajduje się bardzo wiele górskich szlaków z których można podziwiać góry. Amatorzy biernego wypoczynku odpoczną korzystając z atrakcji basenów z wodą termalną, których kilka znajduje się w sąsiedztwie Tart.

Leczenie bruksizmu toksyną botulinową - ceny w różnych miastach

 • Józefosław od 600 zł
 • Warszawa od 550 zł do 2 000 zł
 • Kraków od 240 zł do 2 000 zł
 • Łódź od 450 zł do 2 000 zł
 • Wrocław od 750 zł do 1 500 zł
 • Poznań od 600 zł do 2 000 zł
 • Katowice od 500 zł do 900 zł
 • Kielce od 594 zł do 900 zł
 • Gdańsk od 800 zł do 1 100 zł
 • Białystok od 600 zł do 1 000 zł
 • Rzeszów od 1 200 zł do 2 000 zł
 • Lublin od 850 zł do 900 zł
Leczenie bruksizmu toksyną botulinową cena »

Usługa leczenie bruksizmu toksyną botulinową jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.