Leczenie hemoroidów falami radiowymi

Synonimy: usuwanie hemoroidów falami radiowymi, koagulacja falami radiowymi

Filtruj wyniki

Leczenie hemoroidów falami radiowymi - informacje

Nowoczesna metoda leczenia hemoriodów

Hemoroidy, czyli żylaki odbytu, stanowią rozpowszechniony problem zdrowotny, z którym zmaga się coraz większy procent społeczeństwa. O ile same hemoroidy stanowią anatomiczną część odbytu człowieka, to ich nadmierne powiększenie oraz wypadanie powoduje bolesne dolegliwości, takie jak krwawienie z odbytu, świąd czy pieczenie, i wymaga leczenia. Nowoczesna chirurgia pozwala na nieninwazyjne i skuteczne leczenie choroby hemoroidalnej przy pomocy takich metod jak Hemoron czy Celon (leczenie prądem o częstotliwości fal radiowych), a ostatnio coraz większą popularność zdobywa innowazyjna metoda leczenia hemoroidów z zastosowaniem fal radiowych.

Fale radiowe w leczeniu hemoroidów

Leczenie hemoroidów falami radiowymi to nowatorska, nieziwazyjna metoda leczenia żylaków odbytu. Oddziaływanie na tkankę żylaków fal elektromagnetycznych o wysokich częstotliwościach wywołuje efekt cieplny, a w konsekwencji destrukcję tkanek hemoroidalnych. Podstawą skuteczności tej metody jest ograniczenie przepływu krwi przez sploty hemoroidalne i zmniejszenie uniesienia błony śluzowej. Przy pomocy fal radiowych można leczyć wewnętrzne i zewnętrzne żylaki odbytu 3-4 stopnia. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent może powrócić do normalnej aktywności życiowej. Dla uzyskania całkowicie satysfakcjonujących efektów konieczne może się okazać przeprowadzenie kilku - zazwyczaj dwóch lub trzech – sesji.

Stosowanie fal radiowych w leczeniu hemoroidów jest wynalazkiem stosunkowo świeżym, jednak wśród pacjentów cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze względu na niską inwazyjność, przy zachowaniu wysokiej skuteczności oraz niewielkiej bolesności.

Leczenie hemoroidów falami radiowymi w polskich placówkach

Jednymi z najważniejszych nazwisk w kontekście leczenia hemoroidów falami radiowymi, czyli metodą HemoRF, są lek. med. Tomasz Kłos oraz dr n. med. Marek Batijewski – specjaliści w zakresie chirurgii i proktologii, którzy opracowali tę innowacyjną metodę nieinwazyjnego usuwania żylaków odbytu. W trakcie zabiegów wykorzystywane jest urządzenie Fcare System EVRF, będący generatorem fal o wysokiej częstotliwości. Dr Kłos i dr Batijewski przyjmują pacjentów w Kriocentrum – Medycyna Estetyczna i Chirurgia Ogólna w Otwocku, gdzie przeprowadzają leczenie hemoroidów także z zastosowaniem innych metod (sklerotyzacja, metoda Celon, gumkowanie metodą Barrona). Obaj lekarze są specjalistami z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwentami Warszawskiej Akademii Medycznej oraz członkami licznych prestiżowych stowarzyszeń medycznych, w tym Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.

Zabiegi usuwania żylaków odbytu falami radiowymi ma w swojej ofercie także Niepubliczne Centrum Medyczne Nekmed w Łodzi, które na rynku usług medycznych funkcjonuje już od 1963 roku. W placówce przeprowadzane są zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, flebologii i ginekologii, a pacjenci z problemami proktologicznymi mogą poddać się nie tylko zabiegom z wykorzystaniem fal radiowych, ale także leczeniu metodą Hemoron oraz Celon.

Polskie kliniki – wysoka jakość, niska cena

Polscy specjaliści w dziedzinie proktologii uchodzą za jednych z najlepszych na świecie, a polskie kliniki charakteryzują się nowoczesnym wyposażeniem oraz najwyższą jakością przeprowadzanych zabiegów. Placówki w kraju nad Wisłą oferują także wyjątkowo konkurencyjne ceny zabiegów: w Niemczech, Skandynawii, Wielkiej Brytanii i USA koszt leczenia żylaków odbytu może być nawet 2-3krotnie wyższy niż w Polsce. Wszystko to przyciąga zagranicznych turystów, którzy coraz częściej na zabiegi proktologiczne przyjeżdżają właśnie do Polski, której dodatkowym atutem są także walory turystyczne.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.