Leczenie hemoroidów metodą Barrona

Synonimy: gumkowanie hemoroidów, podwiązanie hemoroidów, ligatura guzków krwawniczych, gumkowanie guzków krwawniczych więcej »

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Leczenie hemoroidów metodą Barrona - informacje

Sala operacyjna w Kriomed Czajkowski Sala operacyjna w Kriomed Czajkowski

Metoda Barrona w walce z hemoroidami


Zabieg metodą Barrona, zwaną także gumkowaniem, to jedna z najczęściej stosowanych procedur usuwania żylaków odbytu, charakteryzująca się bardzo wysoką skutecznością, sięgającą 90%. Zabieg polega na założeniu specjalnego pierścienia na podstawę guzka i często połączony jest z dodatkowym wymrażaniem, co przyspiesza proces obumierania i odpadania guzka. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj około 20 minut. Dla w pełni satysfakcjonujących rezultatów zazwyczaj konieczne jest wykonanie serii 2-3 zabiegów.

Gumkowanie hemoroidów w polskich placówkach

Leczenie żylaków odbytu metodą Barrona ma w swojej ofercie wielu doskonałych polskich specjalistów w dziedzinie proktologii. Jednym z nich jest dr n. med. Jerzy Lubikowski – absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, chirurg-proktolog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Jest autorem ponad 50 publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach branżowych, brał także aktywny udział w ponad 40 kongresach chirurgicznych. Dr Lubikowski przyjmuje pacjentów w szczecińskich gabinetach Asmed i Kolmed, w których przeprowadza pełen zakres zabiegów z zakresu proktologii oraz zabiegi chirurgiczne (operacje przepuklin, leczenie żylaków kończyn dolnych).

Kolejnym znanym i cenionym specjalistą w zakresie proktologii jest lek. med. Tomasz Kłos, który w połowie lat 90-tych wraz z dr n. med. Markiem Batijewskim jako jeden z pierwszych w Polsce zastosował metodę gumkowania hemoroidów. Dr Kłos przyjmuje pacjentów w Kriocentrum – Medycyna Estetyczna i Chirurgia Ogólna w Otwocku, gdzie przeprowadza zabiegi leczenia żylaków odbytu z zastosowaniem różnorodnych metod. Oprócz gumkowania metodą Barrona dr Kłos stosuje także zabiegi sklerotyzacji, zabiegi laserowe i leczenie hemoroidów falami radiowymi. Jest specjalistą z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwentem Warszawskiej Akademii Medycznej oraz członkiem prestiżowych stowarzyszeń medycznych, w tym Związku Lekarzy Polskich.

Gdzie w Polsce można usunąć hemoroidy metodą Barrona?

Gumkowanie hemoroidów ma w swojej ofercie także lek. med. Krzysztof Lubecki - specjalista w zakresie chirurgii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Dr Lubecki w leczeniu hemoroidów stosuje szeroki zakres metod zarówno małoinwazyjnych (gumkowanie, zabiegi aparatem Hemoron i Celon, skleroterapia), jak i operacyjne (Longo, metoda Milligana Morgana). Dr Lubecki przyjmuje pacjentów w prywatnym gabinecie chirurgicznym w Raculi koło Jeleniej Góry.

Zabiegi usuwania żylaków odbytu metodą Barrona przeprowadzają też dr hab. n. med. Stanisław Molski oraz dr n. med. Michał Molski, którzy pacjentów przyjmują w Szpitalu Eskulap w Bydgoszczy. Obaj lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe, a swoim pacjentom oferują także leczenie hemoroidów III i IV stopnia nieoperacyjną metodą RFITTH.

Metodę Barrona w usuwaniu metody hemoroidalnej stosuje również dr n. med. Adam Jamroż – specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej z Ośrodka Diagnostyczno-Chirurgicznego Proktosonomed w Lublinie. Placówka ma w swojej ofercie liczne zabiegi z zakresu diagnostyki i leczenia schorzeń proktologicznych, w tym usuwanie hemoroidów metodą kriochirurgii i metodą Hemoron, a także leczenie kłykcin odbytu oraz przetok i ropni okołoodbytniczych.

Pacjenci z Poznania mogą udać się do Kliniki Grunwaldzkiej – placówki, która na rynku usług medycznych funkcjonuje już od 1987 roku. Zabiegi z zakresu proktologii w placówce przeprowadza lek. med. Artur Dobosz – absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, specjalista chirurg z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, zdobywanym m.in. w trakcie pracy w Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Z kolei w Bielsku-Białej funkcjonuje NZOZ Euroklinika, który swoim pacjentom oferuje leczenie hemoroidów metodą gumkowania oraz z zastosowaniem metody Hemoron. Ta nowoczesna placówka medyczna wyposażona w wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny i zabiegowy takich firm jak Olympus, Drager i Cryo-Flex istnieje na rynku usług medycznych od 1999 roku, a zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej przeprowadzają lek. med. Tomasz Kozik, lek. med. Marcin Nowak i lek. med. Dariusz Mościcki.

Gumkowanie żylaków w Polsce – jakość i oszczędność

Sprzęt medyczny w Regionalne Centrum Zdrowia Sprzęt medyczny w Regionalne Centrum Zdrowia

Leczenie hemoroidów metodą Barrona jest w Polsce znacznie tańsze niż w zagranicznych placówkach. Średni koszt zabiegu w USA waha się między 500-1500$ (1750-5200zł), podczas gdy w Polsce zabieg można wykonać już za 200-350zł (w Gabinecie Chirurgicznym Medic Laserplus w Poznaniu koszt gumkowania pojedynczego guzka to 250zł). Z tego powodu coraz więcej pacjentów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA czy Skandynawii przyjeżdża na zabiegi do Polski, zwłaszcza, że polscy proktolodzy należą do najlepszych na świecie. Zagraniczni pacjenci medyczny cel podróży łączą z turystyką, zapoznając się z atrakcjami kraju nad Wisłą.

Leczenie hemoroidów metodą Barrona - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 300 zł do 600 zł
 • Łódź od 100 zł do 300 zł
 • Wrocław od 200 zł do 600 zł
 • Kraków od 350 zł do 700 zł
 • Poznań od 300 zł
 • Lublin od 200 zł do 300 zł
 • Częstochowa od 300 zł do 600 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 350 zł
 • Bydgoszcz od 1 200 zł do 1 500 zł
 • Sosnowiec od 500 zł
 • Gliwice od 400 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie hemoroidów metodą barrona jest najczęściej wykonywana przez proktologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska