Leczenie hemoroidów metodą Barrona Poznań

Synonimy: gumkowanie hemoroidów, podwiązanie hemoroidów, ligatura guzków krwawniczych, gumkowanie guzków krwawniczych więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie hemoroidów metodą Barrona Poznań - informacje

Gabinet zabiegowy w Medikor Gabinet zabiegowy w Medikor

Żylaki odbytu, czyli hemoroidy, zwane również guzkami krwawniczymi, to schorzenie dolnego odcinka jelita grubego, którego najczęstszym objawem jest bezbolesne krwawienie z odbytu w trakcie lub po wypróżnieniu (I-III stopień). Zaawansowanemu etapowi choroby hemoroidalnej (IV stopień) w postaci stanu zapalnego, obrzęku i uwięźnięcia guzków krwawniczych, towarzyszy tępy ból w okolicy odbytu. W przewlekłej postaci schorzenia i wpadaniu hemoroidów nierzadko pojawia się świąd i pieczenie. Stan zaawansowania choroby warunkuje metody leczenia, przy czym małoinwazyjne, do którch zalicza się metodę Barrona zwykle obejmuje guzki II-III stopnia. Zabieg polega na założeniu gumowych podwiązek na hemoroidy, które wskutek niedokrwienia po kilkunastu dniach samoistnie odpadają. Bezbolesną procedurę przeprowadza się w trybie jednego dnia.

Małoinwazyjne leczenie guzków krwawniczych w Poznaniu

Bezoperacyjne leczenie hemoroidów wewnętrznych II i w niektórych przypadkach III stopnia metodą Barrona realizuje w swojej praktyce lek. med. Artur Dobosz, specjalista chirurg. Oprócz metody Barrona, w leczeniu hemoroidów dr Dobosz wykorzystuje także wycięcie metodą klasyczną, prowadzi też leczenie innych schorzeń proktologicznych, w tym przetoki odbytu i ropni okołoodbytniczych, oraz leczenie kłykcin kończystych metodą elektroresekcji i koagulacji.

W zależności od stopnia zaawansowania choroby hemoroidalnej, w Gabinecie Lekarskim Medic Laserplus stosuje się leczenie zachowawcze, z zastosowaniem farmakologii i diety, oraz leczenie małoinwazyjne, z wykorzystaniem kilku metod, m. in.: Hemoron, waporyzacji laserem chirurgicznym, Morinagi (DGHL) z sondą dopplerowską oraz metodę gumowych podwiązek (Barrona). W jej przypadku, celem jest zahamowanie dopływu krwi do guzka i jego martwica, a jej skuteczność jest wysoka w I-III stopniu choroby hemoroidalnej. Placówka stosuje również metody operacyjne, które dotyczą pacjentów wyłącznie z IV stopniem choroby.

Zabieg gumkowania hemoroidów metodą Barrona znajduje się też w ofercie Specjalistycznego Ośrodka Leczenia Żylaków Venavita. Do uwidocznienia guzków krwawniczych w placówce wykorzystuje się anoskopię, na podstawie której dokonuje się oceny stopnia zaawansowania i wyboru metody leczenia. Małoinwazyjna terapia w placówce obejmuje metody zabiegowe rekomendowane przez Amerykańskie Towarzystwo Gastroenterologiczne, do jakich należy m. in. ligacja opaskami gumowymi, tzw. "gumkowanie". Leczenie hemoroidów metodą Barrona polega na wprowadzeniu do odbytu przy użyciu anoskopu aparatu zasysającego żylak i założeniu na jego podstawę małej gumki.

Podwiązanie hemoroidów w Poznaniu i w USA – ceny zabiegu

Jak podaje serwis Hemorrhoid Treatment Options, gumkowanie guzków krwawniczych w USA to wydatek rzędu 1 000 - 1 500 $ (3 800 - 5 700 zł) za sesję, przy czym terapia obejmuje 2-8 zabiegów. W Poznaniu cena jednego zabiegu oscyluje wokół 500 zł.

Leczenie hemoroidów metodą Barrona - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 300 zł
 • Warszawa od 300 zł do 600 zł
 • Łódź od 100 zł do 300 zł
 • Wrocław od 200 zł do 600 zł
 • Kraków od 350 zł do 700 zł
 • Bydgoszcz od 1 100 zł do 1 500 zł
 • Częstochowa od 600 zł
 • Lublin od 200 zł do 300 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 350 zł
 • Gliwice od 400 zł
 • Tychy od 500 zł
 • Katowice od 350 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie hemoroidów metodą barrona w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów metodą barrona w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska