Leczenie hemoroidów metodą Fergusona

Synonimy: wycięcie hemoroidów metodą Fergusona, hemoroidektomia zamknięta Fergusona

Filtruj wyniki

Leczenie hemoroidów metodą Fergusona - informacje

Kadra w Szpital Świętego Łukasza Kadra w Szpital Świętego Łukasza

Chirurgiczne wycięcie hemoroidów metodą Fergusona to zabieg proktologiczny, zwany także "zamkniętą operacją żylaków odbytu". Przeprowadza się ją w przypadku żylaków odbytu III i IV stopnia, w przypadku intensywnego krwawienia (którego nie tamuje leczenie metodą Barrona), w przypadku bólu związanego z hemoroidami a także z powodu jednoczesnego występowania żylaków odbytu wraz z inną chorobą kanału odbytu, która wymaga zabiegu operacyjnego. Ponadto metodę Fergusona stosuje się u pacjentek, u których nastąpiło wypadnięcie i zadzierzgniecie hemoroidów w ciąży i po porodzie. Proktolog operację sposobem Fergusona rozpoczyna od wprowadzenia do odbytu anoskopu zabiegowego Fenslera, za pomocą którego możliwe jest usunięcie zmienionych patologicznie tkanek kanału odbytu, nie powodując pooperacyjnego zwężenia odbytu.

Gzie można usunąć żylaki odbytu sposobem Fergusona u polskich proktologów

Lekarzem, wykonującym operacje guzków krwawniczych metodą Fergusona, jest przyjmujący w Szczecinie, dr n. med. Jerzy Lubikowski, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1995 i II stopnia od 1999 roku) oraz transplantologii klinicznej (od 2007 roku). Do jego głównych zainteresowań zawodowych należą zabiegi proktologiczne. Swoje chirurgiczne doświadczenie zawodowe (także z zakresu proktologii) zdobywał na zagranicznych kursach, np. odbył szkolenie z zakresu chirurgii wątroby, trzustki i jelita grubego w Hadassa Hospital (Szpital Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie - Izrael, 2003 rok) czy w latach 2009 i 2011 uczestniczył w kongresie i szkoleniu z chirurgii jelita grubego i proktologii (Sant Gallen, Szwajcaria).

Kolejnym lekarzem, zajmującym się hemoroidektomią zamkniętą Fergusona, jest lek. med. Małgorzata Kołodziejczak, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1984 i II stopnia od 1989 roku), która swoich pacjentów przyjmuje na terenie Warszawy. Jest współautorem wielu publikacji z zakresu proktologii, np. artykułu "Klasyczna hemoroidektomia i jej powikłania", który ukazał się w "Nowej Medycynie" w 2013 roku. Swoje doświadczenie z zakresu przeprowadzania zabiegów proktologicznych  zdobywała na Oddziale Chirurgii z Pododdziałem Proktologii warszawskiego Szpitala na Solcu.

Leczenie hemoroidów metodą Fergusona oferowane jest także przez Szpital Wielospecjalistyczny im. Stanley Dudrick w Skawinie. Palcówka ta proponuje także inne zabiegi leczące żylaki odbytu w zależności od stopnia ich zaawansowania, w tym leczenie zachowawcze, leczenie nieoperacyjne (metoda Barrona, krioterapia i skleroterapia) a także leczenie operacyjne - oprócz metody Fergusona również metoda Milligana-Morgana oraz metoda Longo.

Jaka jest cena operacji hemoroidów metodą Fergusona w Polsce, a jaka za granicą?

Kadra w Klinika Galena Kadra w Klinika Galena

Za hemoroidektomię zamkniętą Fergusona trzeba w polskich ośrodkach chirurgicznych zapłacić 2 500 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota 3 000 funtów (16 800 zł) w The London Rectal Clinic.

Leczenie hemoroidów metodą Fergusona - ceny w różnych miastach

  • Katowice od 3 700 zł
  • Bydgoszcz od 3 000 zł do 4 000 zł
  • Bielsko-Biała od 2 500 zł
  • Będzin od 2 000 zł
  • Świdnica od 2 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie hemoroidów metodą fergusona jest najczęściej wykonywana przez proktologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska