Leczenie hemoroidów metodą sklerotyzacji

Synonimy: obliteracja, skleroterapia hemoroidów, sklerotyzacja hemoroidów, usuwanie hemoroidów więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz leczenie hemoroidów metodą sklerotyzacji? Dołącz do nas! »

Leczenie hemoroidów metodą sklerotyzacji - informacje

Gabinet zabiegowy w Ars Estetica Warszawa Gabinet zabiegowy w Ars Estetica Warszawa

Sklerotyzacja to nieinwazyjna metoda leczenia żylaków kończyn odbytu. Charakteryzuje się wysoką skutecznością, a ze względu na niską inwazyjność cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Zabieg przeprowadza się w trybie ambulatoryjnym, bez konieczności stosowania znieczulenia, ponieważ wkłucia dokonuje się w miejscu pozbawionym zakończeń nerwowych. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności życiowej. Zazwyczaj konieczne jest powtórzenie 2-3 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Hemoroidy - uznani specjaliści, nowoczesne placówki

Wśród placówek, które w swojej ofercie mają zabiegi sklerotyzacji żylaków odbytu warto wymienić Kriocentrum – Medycyna Estetyczna i Chirurgia Ogólna w Otwocku. Placówka funkcjonuje na rynku usług medycznych od 1996 roku, specjalizując się w innowacyjnych, nieinwazyjnych metodach leczenia żylaków kończyn dolnych i odbytu oraz medycynie estetycznej. Lekarze z Kriocentrum jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadzili leczenie hemoroidów metodą gumkowania, swoim pacjentom oferują także laserowe usuwanie żylaków odbytu, elektrokoagulację oraz zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych. Zabiegi z zakresu proktologii w placówce przeprowadzają lek. med. Marek Batijewski oraz lek. med. Tomasz Kłos.

Zabieg sklerotyzacji hemoroidów przeprowadza także dr n. med. Stanisław Płonka, specjalista w zakresie chirurgii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Dr Płonka jest założycielem i głównym lekarzem Lecznicy im. Św Łazarza w Raciborzu, gdzie przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i proktologii, stosując nowoczesne metody leczenia, w tym kriochirurgię, laparoskopię i techniki laserowe. Pacjentom z problemem żylaków odbytu oferuje przede wszystkim zabiegi małoinwazyjne – skleroterapię oraz gumkowanie żylaków metodą Barrona. Przeprowadza także zabiegi usuwania szczelin i przetok okołoodbytniczych.

Sklerotyzacja w Polsce – gdzie i u kogo?

Zabiegi sklerotyzacj żylaków odbytu ma w swojej ofercie również Wrocławskie Centrum Zdrowia Ars-Medica, gdzie można się również pozbyć hemoroidów metodą fotokoagulacji podczerwienią, gumkowania metodą Barrona oraz przy pomocy zabiegu metodą Longo. Zespół medyczny placówki tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, a zabiegi z zakresu chirurgii przeprowadzają prof. dr hab. n. med. Zbigniew Rybak oraz dr n. med. Wojciech Rybak.

Pacjenci ze Szczecina mogą udać się do dr n. med. Ryszarda Derlety, który pacjentów przyjmuje w prywatnym gabinecie chirurgicznym. Dr Derleta jest specjalistą II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej oraz specjalistą-urologiem II stopnia, absolwentem Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej. Swoim pacjentom oferuje także gumkowanie hemoroidów metodą Barrona oraz usuwanie zakrzepów hemoroidalnych.

Z kolei w Hajnówce niedaleko Białegostoku funkcjonuje Prywatny Gabinet Chirurgiczny DuoMed, prowadzony przez lek. med. Andrzeja Popowa, specjalistę w zakresie chirurgii ogólnej. Zabiegi skleroterapii kończyn dolnych i odbytu dr Popow przeprowadza od 2004 roku, swoim pacjentom oferuje także zabiegi z zakresu flebologii.

Pacjenci z Giżycka, pragnący pozbyć się hemoroidów metodą sklerotyzacji mogą odwiedzić Prywatny Gabinet Neurologiczny i Chirurgiczny, gdzie zabiegi z zakresu proktologii przeprowadza lek. med. Leszek Wiśniewski. Dr Wiśniewski jest specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, a swoim pacjentom oferuje także zabiegi sklerotyzacji żylaków kończyn dolnych oraz drobne zabiegi chirurgiczne.

Zabiegi sklerotyzacji żylaków odbytu ma w swojej ofercie także lek. med. Krzysztof Lubecki, który pacjentów przyjmuje prywatnym gabinecie chirrugicznym w Raculi koło Jeleniej Góry. Dr Lubecki jest chirurgiem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwentem Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i członkiem wielu stowarzyszeń naukowych (m.in Polskiego Klubu Przepuklinowego i Polskiego Towarzystwa Entomologicznego).

Zabiegi w Polsce to oszczędność

Gabinet zabiegowy w Komed Gabinet zabiegowy w Komed

Skleroterapia hemoroidów w Polsce jest znacznie tańsza niż w placówkach zagranicznych. O ile w Polsce koszt jednego zabiegu to zazwyczaj 200-400zł (w Kriocentrum w Otwocku jedna sesja to wydatek 200zł), tak za granicą ceny mogą być kilkukrotnie wyższe: w USA średni koszt zabiegu sklerotyzacji hemoroidów to 300$, czyli 1000zł, podobne są ceny w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Biorąc pod uwagę fakt, że dla osiągnięcia dobrych efektów zabieg często trzeba powtórzyć, nie dziwi fakt, że Brytyjczycy, Irlandczycy i Amerykanie coraz częściej przyjeżdżają na leczenie do Polski, traktując podróż do naszego kraju także w kategoriach turystycznych.

Leczenie hemoroidów metodą sklerotyzacji - ceny w różnych miastach

  • Wrocław od 400 zł
  • Łódź od 300 zł do 600 zł
  • Kowale od 300 zł
  • Gdańsk od 900 zł
  • Częstochowa od 500 zł
  • Kielce od 500 zł
  • Piaseczno od 200 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.