Leczenie hemoroidów prądem o wysokiej częstotliwości RFITTH

usuwanie hemoroidów prądem o częstotliwości fal radiowych, zamknięcie żylaków odbytu automatycznie sterowaną dawką energii, Radiofrequency Inducted Thermotherapy of the Hemoroids więcej »

Leczenie hemoroidów prądem o wysokiej częstotliwości RFITTH - informacje

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Leczenie żylaków odbytu metodą RFITTH to wynalazek stosunkowo świeży – po raz pierwszy ta metoda zastosowana została w Czechach w połowie lat 90-tych. Szybko zdobyła ogromną popularność – usuwanie hemoroidów prądem o wysokiej częstotliwości to zabieg bezpieczny, małoinwazyjny i charakteryzujący się wysoką skutecznością. Istotą leczenia metodą RFITTH jest zmniejszenie guzków hemoroidalnych bez ich usuwania, a sam zabieg polega na obliteracji, czyli zamknięciu naczyń hemoroidalnych, co prowadzi do zmniejszenia ich ukrwienia. Zabieg przeprowadza się przede wszystkim z wykorzystaniem urządzenia Hemoron lub Celon.

RFITTH skuteczny w leczeniu żylaków odbytu

Metodę RFITTH w usuwaniu żylaków odbytu stosuje wielu polskich proktologów, doceniając niską inwazyjność i wysoką skuteczność procedury. Jedną z klinik, która w swojej ofercie ma zabiegi z zastosowaniem aparatury Celon i Hemoron jest Centrum Estetyki Ciała w Katowicach – doskonale wyposażona placówka (na wyposażeniu Centrum znajdują się m.in. laser frakcyjny CO2 i aparat do radiofrekwencji), gdzie zabiegi z zakresu proktologii przeprowadzają dr n. med. Henryk Mekle oraz dr n. med. Dariusz Duda. Dr Mekle i dr Duda to specjaliści w zakresie chirurgii i proktologii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwenci Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz aktywni uczestnicy licznych sympozjów i konferencji naukowych.

Leczenie hemoroidów metodą RFITTH ma w swojej ofercie także lek. med. Krzysztof Lubecki, który pacjentów przyjmuje w prywatnym gabinecie chirurgicznym w miejscowości Racula koło Jeleniej Góry. Dr Lubecki jest specjalistą chirurgii ogólnej, absolwentem Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz członkiem licznych prestiżowych stowarzyszeń naukowych, w tym Polskiego Klubu Przepuklinowego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego i Polskiego Towarzystwa Entomologicznego. W leczeniu żylaków odbytu dr Lubecki stosuje różnorodne metody, w tym zabiegi z wykorzystaniem aparatu Hemoron i Celon, gumkowanie Barrona, skleroterapię oraz zabiegi chirurgii klasycznej.

Skuteczne usuwanie hemoroidów prądem o wysokiej częstotliwości w Polsce

Zabieg usuwania hemoroidów przy pomocy prądu o wysokiej częstotliwości mają też w swojej ofercie szczecińskie gabinety Asmed i Kolmed, kierowane przez specjalistę w zakresie chirurgii i proktologii dr n. med. Jerzego Lubikowskiego. Dr Lubikowski przeprowadza także leczenie hemoroidów przy zastosowaniu innych metod nieoperacyjnych (Hemoron, gumkowanie metodą Barrona) oraz operacyjnych (Longo, Fergusona, Milligana Morgana).

Metoda RFITTH stosowana jest także w bydgoskim Szpitalu Eskulap. O jakości przeprowadzanych w szpitalu zabiegów świadczą przyznane placówce wyróżnienia i certyfikaty, w tym certyfikat „Przyjazna Przychodnia” oraz Certyfikat Jakości ISO 9001-2008. Zabiegi usuwania hemoroidów prądem o wysokiej częstotliwości w szpitalu przeprowadzają dr hab. n. med. Stanisław Molski oraz dr n. med. Michał Molski.

W Szczecinie znajdują się Gabinety Medyczne Sonomed, specjalizujące się kompleksowej diagnostyce i leczeniu chorób żył i odbytu. Placówka istnieje na rynku usług medycznych już od ponad 15 lat a zabiegi z zakresu proktologii przeprowadza grupa lekarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, w tym dr n. med. Maciej Romanowski i dr n. med. Kosma Kozłowski.

Pacjenci z Krakowa mogą udać się do Szpitala Św Rafała, gdzie zabiegi usuwania hemoroidów metodą RFITTH przeprowadza dr n. med. Adam Wójcik. Placówka ma w swojej ofercie szeroki zakres zabiegów z zakresu proktologii, w tym wycięcie kłykcin kończystych odbytu, operacje przetoki odbytu wycięcie zmian chorobowych odbytnicy i operacyjne leczenie hemoroidów metodą Milligana Morgana.

Z kolei w Łodzi funkcjonuje Niepubliczne Centrum Medyczne Nekmed, które na rynku usług medycznych istnieje już od 1963 roku. Placówka ma w swojej ofercie szeroki zakres zabiegów z zakresu diagnostyki i leczenia chorób proktologicznych, w tym usuwanie ropni okołoodbytniczych, zabiegi leczenia hemoroidów metodą Celon i Hemoron oraz leczenie szczelin odbytu.

W Polsce się opłaca leczyć hemoroidy

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Zabiegi leczenia hemoroidów prądem o wysokiej częstotliwości w polskich klinikach są znacznie tańsze niż za granicą, niezależnie od tego, czy porównujemy procedury z wykorzystaniem urządzenie Celon czy Hemoron. W Polsce zabieg aparatem Celon kosztuje zwykle około 2500-3000zł, a procedura urządzeniem Hemoron to koszt 400-0500zł. W Wielkiej Brytanii, Niemczech i USA te kwoty są nawet dwukrotnie wyższe – w Stanach Zjednoczonych ceny zabiegu metodą Celon rozpoczynają się od 1800$, czyli ponad 6000zł. Z tej przyczyny coraz więcej zagranicznych pacjentów decyduje się na zabiegi właśnie w naszym kraju, zapoznając się przy okazji z polskimi zabytkami i korzystając z wypoczynku.

Leczenie hemoroidów prądem o wysokiej częstotliwości RFITTH - ceny w różnych miastach

  • Kraków od 2 500 zł
  • Tychy od 500 zł
  • Bydgoszcz od 2 700 zł
  • Wrocław od 900 zł
Leczenie hemoroidów prądem o wysokiej częstotliwości RFITTH cena »

Usługa leczenie hemoroidów prądem o wysokiej częstotliwości rfitth jest najczęściej wykonywana przez proktologa.