Leczenie hemoroidów - żylaków odbytu

usuwanie hemoroidów, hemoroidy leczenie, żylaki odbytu usuwanie, usuwanie guzków krwawniczych

Warszawa, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 7 lok. 184

Nasmed

4,6 / 5  (1362 opinii)  rozwiń
 • Leczenie hemoroidów laserem 5 200 zł
 • Leczenie hemoroidów metodą DGHAL / DGRAR od 4 400 zł
 • Leczenie hemoroidów metodą Milligana Morgana od 3 800 zł
 • Sektorowe wycięcie hemoroidów 2 500 zł
 • Konsultacja proktologiczna (przedzabiegowa)  200 zł
Wczytaj więcej wyników

Hemoroidy leczenie - informacje

Sala operacyjna w Humana Medica Omeda Sala operacyjna w Humana Medica Omeda

Hemoroidy stanowią jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób większości społeczeństw, dlatego zabiegi ich usuwania cieszą się nieodmiennie dużą popularnością. Wśród metod leczenia hemoroidów znajdziemy zarówno procedury nieoperacyjne (gumkowanie hemoroidów metodą Barrona, sklerotyzacja, zabiegi z wykorzystaniem prądu o częstotliwości fal radiowych), jak i zabiegi chirurgiczne (operacje metodą Milligana Morgana, Longo i Fergusona). Zabiegi małoinwazyjne stosowane są najczęściej w przypadku hemoroidów w I i II stopniu zaawansowania, natomiast bardziej skomplikowane i inwazyjne procedury operacyjne stosuje się u pacjentów z żylakami w III i IV stadium.

Nowoczesne placówki, innowacyjne metody leczenia hemoroidów

W Polsce funkcjonuje wiele doskonałych placówek medycznych, które w swojej ofercie mają zabiegi leczenia hemoroidów. Jedną z nich jest NZOZ Mekmed w Katowicach. W ramach placówki funkcjonuje Centrum Proktologii, które swoim pacjentom oferują leczenie hemoroidów metodą Celon i Hemoron, gumkowanie metodą Barrona oraz laseroterapię. Pacjenci kliniki mogą się także poddać zabiegom usuwania kłykcin kończystych, wycięcia zakrzepicy przyodbytowej i leczenia szczelin odbytu. Zabiegi z zakresu proktologii w placówce wykonuje dr n. med. Henryk Mekle.

Różnorodne metody leczenia żylaków odbytu oferuje swoim pacjentom także dr n. med. Jerzy Lubikowski – specjalista w zakresie chirurgii i proktologii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Dr Lubikowski jest absolwentem Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, autorem ponad 50 publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych oraz ponad 40 wystąpień na polskich i międzynarodowych kongresach chirurgicznych. Dr Lubikowski przyjmuje pacjentów w szczecińskich gabinetach Asmed i Kolmed, gdzie przeprowadza zabiegi leczenia hemoroidów bezoperacyjnymi metodami Celon i Hemoron, stosuje także leczenie farmakologiczne oraz gumkowanie żylaków odbytu metodą Barrona i przeprowadza zabiegi operacyjne metodą Longo, Fergusona i Milligana Morgana.

Leczenie hemoroidów w polskich placówkach

Leczenie hemoroidów ma w swojej ofercie także lek. med. Krzysztof Lubecki (Prywatna Specjalistyczna Praktyka Lekarska w Raculi koło Jeleniej Góry). Dr Lubecki swoim pacjentom oferuje szereg zabiegów nieoperacyjnych, w tym skleroterapię, gumkowanie metodą Barrona, leczenie prądem o częstotliwości fal radiowych oraz przy pomocy urządzenia Hemoron. Przeprowadza także zabiegi chirurgiczne metodą Milligana Morgana i Longo.

Pacjenci z Krakowa mogą udać się do Szpitala Św. Rafała, gdzie zabiegi z zakresu proktologii przeprowadza dr n. med. Adam Wójcik. Placówka ma w swojej ofercie szeroki zakres zabiegów proktologicznych, w tym operacje żylaków odbytu metodą Milligana Morgana, nieinwazyjne zabiegi metodą RFITT oraz wycięcie kłykcin kończystych i operacje przetoki odbytu.

Z kolei w Warszawie jedną z placówek, w której prowadzone jest leczenie hemoroidów jest Szpital Luxmed. Zabiegi z zakresu proktologii w ofercie placówki to gumkowanie metodą Barrona, fotokoagulacja, podkłucie naczyń hemoroidalnych (DGHAL) oraz zabieg operacyjny metodą Longo. Zespół specjalistów w zakresie proktologii tworzy grupa lekarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, w tym prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski, dr n. med. Krzysztof Szala i dr n. med. Rafał Sopyło.

Pacjenci z Lublina mogą udać się do Ośrodka Diagnostyczno-Chirurgicznego Proktosonomed, gdzie zabiegi przeprowadza dr n. med. Adam, Jamroż, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej. Placówka ma w swojej ofercie usuwanie hemoroidów metodą gumkowania, przy pomocy aparatu Hemoron oraz metodą kriochirurgii.

Z kolei w Białymstoku leczenie hemoroidów przeprowadza Centrum Medyczne Humana Medica Omeda. Placówka oferuje swoim pacjentom leczenie metodą gumkowania, laseroterapię, kriochirurgię, zabiegi z zastosowaniem aparatu Hemoron oraz operacje klasyczne. Zabiegi przeprowadzają lek. med. Maciej Kleniewski i lek. med. Andrzej Kupisz.

Polscy proktolodzy – gwarancja jakości

Sala do badań USG w Humana Medica Omeda Sala do badań USG w Humana Medica Omeda

Zabiegi leczenia hemoroidów – niezależnie od wybranej metody – są w Polsce zauważalnie tańsze niż w placówkach zagranicznych. Zabieg metodą Celon to w Polsce wydatek rzędu 2500-3000zł, podczas gdy w USA czy Wielkiej Brytanii zapłacimy nawet dwa razy tyle. O wiele droższe są także operacyjne metody leczenia hemoroidów. Z tej przyczyny zagraniczni pacjenci – przede wszystkim Amerykanie, Brytyjczycy, Irlandczycy i Niemcy – coraz częściej przyjeżdżają na leczenie do Polski. Zwłaszcza, że polscy proktolodzy uchodzą za jednych z najlepszy na świecie, a Polska przyciąga nie tylko doskonałymi placówkami, ale także fascynującymi atrakcjami turystycznymi.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 300 zł do 5 200 zł
 • Wrocław od 100 zł do 5 500 zł
 • Kraków od 350 zł do 2 500 zł
 • Łódź od 100 zł do 5 000 zł
 • Lublin od 200 zł do 2 500 zł
 • Częstochowa od 300 zł
 • Tychy od 500 zł do 1 000 zł
 • Białystok od 300 zł do 3 000 zł
 • Radom od 2 000 zł
 • Poznań od 300 zł do 2 000 zł
 • Bydgoszcz od 300 zł do 2 950 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 5 300 zł
Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu cena »

Usługa leczenie hemoroidów jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.