Leczenie hemoroidów - żylaków odbytu Bydgoszcz

usuwanie hemoroidów, hemoroidy leczenie, żylaki odbytu usuwanie, usuwanie guzków krwawniczych

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Hemoroidy leczenie w Bydgoszczy - informacje

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

Hemoroidy objawiają się świądem w okolicach odbytu, krwawieniem, problemach z wypróżnieniem, a czasem nawet bólem. Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu polega na stosowaniu maści i czopków, a w zaawansowanym stadium stosuje się gumkowanie, skleroterapię lub zabieg chirurgiczny. Usuwaniem guzków krwawniczych zajmują się chirurdzy proktolodzy. Po zabiegu usunięcia żylaków należy przestrzegać zaleceń lekarza.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w bydgoskich klinikach

Centrum Medyczne Eskulap w Bydgoszczy posiada w ofercie małoinwazyjne leczenie żylaków odbytu metodą Barrona. Pacjenci mogą też poddać się tu zabiegowi ablacji hemoroidów metodą radiową RFTIIH. Chirurg proktolog dr hab. n. med. Stanisław Molski, który w 2000 roku otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi, a w 1999 roku odznakę honorową „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”, przeprowadza z pacjentami konsultacje proktologiczne przed usuwaniem hemoroidów. Centrum Medyczne Eskulap współpracuje z prywatnym szpitalem Eskulap w Osielsku pod Bydgoszczą.

Usuwaniem guzków krwawniczych zajmuje się chirurg dr hab. n. med. Andrzej Nowicki, prowadzący indywidualną praktykę lekarską. Lekarz należy do Polskiego Klubu Proktologicznego, jest również autorem pracy pt. ""Znaczenie rokownicze niedrożności mechanicznej u chorych z rakiem jelita grubego". Dr Nowicki przyjmuje pacjentów w bydgoskiej Przychodni nad Wisłą, zabiegi wykonywane są w prywatnej placówce Now-Med. U lekarza jest też możliwe leczenie chirurgiczne szczelin odbytu.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu przeprowadza chirurg dr n. med. Włodzimierz Matuszczak, który udziela pacjentom porad medycznych w prywatnym Gabinecie Chirurgicznym. Lekarz zajmuje się leczeniem chorób odbytnicy, m.in. usuwaniem guzków krwawniczych metodą DGHAL, której celem jest obumarcie żylaków po podwiązaniu naczyń doprowadzających do nich krew. W przypadku zaawansowanej choroby hemoroidalnej lekarz nacina guzki, tzw. operacja sposobem Longo. Operacja tradycyjna żylaków odbytu polega na ich całkowitym wycięciu łącznie ze śluzówką.

Chirurdzy z Centrum Medycznego Gizińscy wykonują zabieg gumkowania hemoroidów i zabieg chirurgiczny usunięcia przetoki odbytu. Pracuje tu chirurg dr Grzegorz Hauslinger, który posiada certyfikat potwierdzający kompetencje do wykonywania procedur endoskopowych. Jego współpracownik chirurg naczyniowy dr Piotr Sokala wykonuje skleroterapię żylaków kończyn dolnych. W Centrum Medycznym Gizińscy pacjenci mają możliwość skorzystania z miniflebektomii i operacji strippingu żyły odpiszczelowej. 

W Centrum Medycznym Bieńkowski pacjenci mogą zlikwidować żylaki odbytu w trybie chirurgii jednego dnia - prywatnie lub w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Oprócz tego w placówce wykonywane są takie zabiegi jak chirurgiczne usunięcie przepukliny pachwinowej czy wycięcie guzów skóry i tkanki podskórnej w okolicach odbytu. W placówce pracują znani chirurdzy, m.in. chirurg naczyniowy i ogólny dr n. med. Andrzej Palewicz oraz chirurg ogólny dr n. med. Marek Gryz.

Centrum medyczne Stadmedica oferuje usuwanie hemoroidów metodą małoinwazyjną Barrona. Chirurgią ogólną i naczyniową zajmuje się tu dr n. med. Wiesław Jundziłł, który należy do Polskiego Towarzystwa Angiologicznego. W klinice Stadmedica chirurdzy wykonują także cholecystektomię laparoskopową i implantację podskórną Esperalu. Jeśli chodzi o choroby naczyniowe, pacjentom z żylakami kończyn proponuje się m.in. podwiązanie niewydolnych perforatorów. Żylaki mogą dotyczyć nie tylko kończyn i odbytu. Coraz częściej wykonywana jest laparoskopowa operacja żylaków powrózka nasiennego u mężczyzn.

Ceny usuwania guzków krwawniczych w Bydgoszczy i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed

Cena zabiegu chirurgicznego leczenia hemoroidów za granicą jest znacznie wyższa niż w Polsce. Przykładowo w szkockim szpitalu BMI Werndale Hospital w Glasgow za usunięcie żylaków odbytu trzeba zapłacić aż  3113 funtów, co w przeliczeniu na złotówki wynosi prawie 17 000 zł. Turyści medyczni, którzy chcieliby zaoszczędzić pieniądze, mogą zapisać się na chirurgiczne wycięcie hemoroidów w Polsce.

Bydgoskie kliniki pomagają zagranicznym pacjentom w załatwieniu formalności związanych z zabiegiem i w adaptacji w nowym miejscu pobytu. Można też zwiedzić Bydgoszcz, gdzie atrakcją są zabytkowe kościoły, np. Kościół Klarysek, w którym grany jest hejnał Bydgoszczy czy Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła. Jeśli chodzi o muzea, w Bydgoszczy popularne jest Muzeum Kanału Bydgoskiego. Cofnąć się do zamierzchłych, bo średniowiecznych, czasów można w miasteczku Fordon, które znajduje się na terenie miasta. Dla osób aktywnych polecane są piesze szklaki turystyczne, np. szlaki Brdy.

 

 

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 300 zł do 2950 zł
 • Warszawa od 300 zł do 5200 zł
 • Wrocław od 100 zł do 5500 zł
 • Kraków od 350 zł do 2970 zł
 • Łódź od 150 zł do 5000 zł
 • Lublin od 200 zł do 2500 zł
 • Częstochowa od 300 zł
 • Tychy od 500 zł do 1000 zł
 • Zielona Góra od 500 zł do 3500 zł
 • Toruń od 300 zł do 4000 zł
 • Gdańsk od 500 zł
 • Białystok od 300 zł do 3000 zł
 • Poznań od 300 zł do 2000 zł
Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu cena »

Usługa leczenie hemoroidów w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.