Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Częstochowa

Synonimy: usuwanie hemoroidów, hemoroidy leczenie, żylaki odbytu usuwanie, usuwanie guzków krwawniczych

Filtruj wyniki

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Częstochowa - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Hemoroidy występują w ciele każdego człowieka i zawierają liczne połączenia tętniczo-żylne. Niekiedy dochodzi do ich podrażnienia i wówczas konieczne jest leczenie, które możemy podzielić na zachowawcze, instrumentalne i operacyjne, a wyboru odpowiedniej metody dokonuje lekarz prowadzący w porozumieniu z pacjentem. Przykładem leczenia instrumentalnego jest popularna metoda Barona - na podrażnione hemoroidy nakłada się gumowe pierścienie, które doprowadzają do zmniejszenia się guzków. Metoda Morinagi (inaczej DGHAL) to przykład leczenia operacyjnego żylaków odbytu. W trakcie procedury podwiązuje się żyły odprowadzające krew do hemoroidów. w obu przypadkach rekonwalescjencja przeważnie trwa od kilku do kilkunastu dni, w tym czasie należy unikać dużego wysiłku fizycznego. Po tym okresie przeważnie można wrócić do pracy. 

Częstochowscy chirurdzy leczą hemoroidy

Obie metody stosowane są w gabinecie dr Jabłonki, który z wyróżnieniem ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Praktyki studenckie lekarz odbywał w Krankenhaus Schwabing w Monachium, później pełnił kolejno funkcje zastępcy ordynatora, ordynatora i dyrektora szpitala. Członek Zarządu Oddziału Śląskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich. W swoim gabinecie procedurę Barrona łączy z zamrażaniem (kriodestrukcją) guzków przy użyciu ciekłego podtlenku azotu, który aplikuje za pomocą specjalnie wyprofilowanych krioaplikatorów. Do tego zabiegu doktor wykorzystuje aparat AK2 firmy MetrumKrio. Nieoperacyjne leczenie żylaków metodą Barrona oferuje także Gabinet Medycyny Estetycznej Venomed. Pracuje tutaj dr Bożena Jendrysik, specjalistka II stopnia chirurgii ogólnej i flebolog, która ukończyła kurs „Lasery w medycynie”. Zabiegi wykonuje tutaj także doktor Wojciech Kiełek.

W zabiegach na hemoroidy specjalizuje się Prywatne Centrum Diagnostyczno-Lecznicze Komed, które na częstochowskim rynku medycznym funkcjonuje od 1989r. Chociaż placówka początkowo specjalizowała się w leczeniu chorób oczu, dziś przeprowadzane są tutaj także drobne operacje chirurgiczne, leczenie przepuklin i właśnie żylaków. Operacje przeprowadza prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotr Korzekwa, chirurg ogólny i naczyniowy, specjalista angiologii, który prawo do wykonywania zawodu uzyskał już w 1975r. W latach 1990 – 2005 pracował jako ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Doktor hemoroidy leczy za pomocą sklerotyzacji, czyli podaniu środka obliterującego u podstawy guzka oraz metody DG HAL (procedura Morinagi) i za pomocą urządzenia Hemoron, za którego pomocą przepuszcza się przez guzki prąd o niskim napięciu, zmniejszając ich ukrwienie. Również w Centrum Ultrasonografii i Laseroterapii Esmed hemoroidy leczone są nieoperacyjnie, za pomocą skleroterapii. Pracuje tutaj lek. med. Romuald Pogorzelski, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, który poza leczeniem hemorojdów zajmuje się także rektoskopią.

Usuwanie hemoroidów w Częstochowie

Leczeniu hemoroidów pacjenci mogą poddać się również w Centrum Medycznym Klara, które posiada certyfikat ISOQAR oraz jest jednym z założycieli i honorowych członków organizacji medycznej Klaster Medivite. Pracuje tutaj dr n. med. Beata Kwiatkowska, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich i Polskiego Klubu Koloproktologii. Leczeniem hemoroidów zajmuje się też centrum Bellazone. Pracuje tutaj chirurg ogólny Jarosław Rządkowski, absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Brał udział w konferencji „Flebologia XXI wieku” i XI Sympozjum Sekcji Wideochirurgii Towarzystw Chirurgów Polskich.

Różne typy zabiegów leczenie żylaków odbytu

Kadra w Bellazone Kadra w Bellazone

Zagraniczni pacjenci chętnie przyjeżdżają do Częstochowy, żeby pozbyć się wstydliwego i palącego problemu. Mogą tutaj liczyć także na znacznie niższe ceny. W gabinecie dr Jabłonki cena leczenia hemoroidów metodą Barrona należy zapłacić ok. 400 zł, DG HAL kosztuje ok. 1200zł. W 108 Medical Chambers w Londynie koszt terapii hemoroidów to £450 - £650, czyli 2.200 – 3.200 zł. 

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 300 zł do 1 500 zł
 • Warszawa od 300 zł do 5 200 zł
 • Wrocław od 200 zł do 5 500 zł
 • Łódź od 100 zł do 5 000 zł
 • Kraków od 250 zł do 2 700 zł
 • Poznań od 2 500 zł
 • Lublin od 200 zł do 2 500 zł
 • Gdańsk od 200 zł do 4 800 zł
 • Tychy od 500 zł do 1 500 zł
 • Bydgoszcz od 300 zł do 4 000 zł
 • Katowice od 350 zł do 3 700 zł
 • Toruń od 300 zł do 4 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska