Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Poznań

Synonimy: usuwanie hemoroidów, hemoroidy leczenie, żylaki odbytu usuwanie, usuwanie guzków krwawniczych

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Poznań - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Guzki krwawnicze (hemoroidy) to naczyniowe sploty wypełnione krwią, jakie stanowią naturalną strukturę naszego ciała. Biorą czynny udział w oddawaniu stolca i stanowią o szczelności odbytu. Problem zaczyna się, gdy błona śluzowa ulega rozciągnięciu, guzki powiększają się, nierzadko krwawią i zaczynają wypadać. Z czasem dołącza do tego stan zapalny. Leczenie zależy od zaawansowania schorzenia – od zmiany diety po zabieg operacyjny, jaki zwykle kończy się pomyślnie.

Schorzenia proktologiczne – choroba hemoroidalna i jej leczenie

Leczeniem zachowawczym hemoroidów oraz małoinwazyjnym leczeniem zabiegowym zajmuje się dr n. med. Piotr Matyba, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia, który specjalistyczną praktykę lekarską prowadzi w Gabinecie Lekarskim Medic Laserplus w NZOZ Grunwald w ramach Poradni Chirurgicznej. W zakresie nieoperacyjnej terapii guzków krwawniczych stosuje m. in. metodą Hemoron, Barrona oraz Morinagi (DGHL). Ofertę stanowi również waporyzacja laserem chirurgicznym. U pacjentów z IV stopniem choroby wykonuje operacje metodą Milligan-Morgan.

Żylaki odbytu we wszystkich stopniach choroby leczy również lek. med. Artur Dobosz, specjalista chirurg, który od 2001 r. związany jest z Kliniką Grunwaldzką, gdzie prowadzi poradnię chirurgiczną. W terapii stosuje metody nieoperacyjne (gumkowanie). W ostrych przypadkach lub gdy zakrzepowo zmieniony guzek nie poddaje się leczeniu farmakologicznemu, wykonuje zabieg nacięcia lub wycięcia zmienionego chorobowo fałdu w warunkach ambulatorium, w znieczuleniu miejscowym. Z bezpłatnych konsultacji oraz zabiegów mogą korzystać osoby ubezpieczone w ZUS i KRUS.

Przerost i wypadanie splotów żylnych w okolicy odbytu oraz dolnej części odbytnicy usuniemy na Oddziale Chirurgii Kliniki Promienistej, gdzie stosowane są metody zachowawcze (maści i czopki) oraz operacyjne z wykorzystaniem klasycznych technik lub zabiegów o mniejszej inwazyjności, np. metoda Longo. Polega ona na wprowadzeniu do odbytnicy specjalnego staplera hemoroidalnego z jednoczesnym wycięciem i mechanicznym zszyciem śluzówki odbytnicy. Zabieg wymaga hospitalizacji (2 doby). Zespół medyczny tworzy m. in. dr hab. n. med. Dawid Murawa, specjalista chirurg.

Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków Venavita powstał w 1993 r. z inicjatywy lek. med. Krzysztofa Błachowiaka, specjalisty chirurga, flebologa i od początku działalność koncentruje się na nowoczesnym diagnozowaniu i leczeniu chorób żył. W terapii żylaków odbytu stosowane są małoinwazyjne metody zabiegowe m. in. gumkowanie (metoda Barrona) oraz skleroterapię i laser. Jak podkreśla specjalista, często w leczeniu guzków krwawniczych odbytu stosuje się wiele metod równocześnie. Leczenie uzupełniają nowoczesne metody diagnostyczne, np. USG Duplex Doppler oraz anoskopia.

Hemoroidy, bóle odbytnicy czy krwawienie leczy także lek. med. Paweł Hajkowicz, specjalista w dziedzinie chirurgii oraz proktologii, który swoje usługi świadczy w Poradni Proktologicznej Centrum Medycznego Cordis. Badania przeprowadzane są przy pomocy aparatu endoskopowego i jak zastrzega placówka, konieczne w dniu poprzedzającym badanie wykonanie wlewki odbytniczej, w celu oczyszczenie jelita grubego. Centrum istnieje od 1995 r., a jej twórcą jest prof. dr hab. n. med. Ryszard Kalawski, Ordynator Oddziału Kardiochirurgii Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu.

Gabinet Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Estetycznej Meditime prowadzi lek. med. Jacek Olejniczak, specjalista chirurg, klinicysta gdzie w ramach Chirurgii naczyniowej oraz ogólnej realizowana jest terapia żylaków odbytu w różnych stanach zaawansowania choroby oraz chorób odbytu. Lek. med. Olejniczak praktykę prowadzi od 1995 r., od 2009 r. specjalizując się również w zabiegach z medycyny estetycznej. Placówkę prowadzi we współpracy z lek. med. Agnieszką Gray, specjalistą chorób skóry, dermatologiem.

Porównanie cen usunięcia żylaków odbytu w Poznaniu i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Medikor Gabinet zabiegowy w Medikor

Koszt leczenia hemoroidów na Wyspach zależy od regionu i kształtuje się od 290 £ (1,624 zł) w Nuffield Health Tees Hospital w Cleveland do 3,660 £ (20,496 zł) w BMI Werndale Hospital w Carmarthen. Tak zróżnicowane ceny nawet w najniższej opcji są zdecydowanie wyższe od oferowanych w Poznaniu.  

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 260 zł do 2 500 zł
 • Warszawa od 300 zł do 5 200 zł
 • Wrocław od 300 zł do 5 500 zł
 • Łódź od 100 zł do 2 600 zł
 • Kraków od 350 zł do 500 zł
 • Częstochowa od 340 zł do 1 500 zł
 • Bydgoszcz od 300 zł do 2 700 zł
 • Tychy od 300 zł do 1 500 zł
 • Katowice od 350 zł do 3 500 zł
 • Lublin od 200 zł do 2 500 zł
 • Szczecin od 2 500 zł do 2 600 zł
 • Kielce od 180 zł do 2 800 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu także w miastach pobliżu Poznania, takich jak: Luboń.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.