Leczenie hemoroidów - żylaków odbytu Toruń

usuwanie hemoroidów, hemoroidy leczenie, żylaki odbytu usuwanie, usuwanie guzków krwawniczych

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Hemoroidy leczenie w Toruniu - informacje

Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne

Hemoroidy to problem powszechny, mimo to wciąż wstydliwy. Z tego powodu duży odsetek pacjentów zgłasza się do lekarzy zbyt późno – gdy choroba staje się zbyt zaawansowana, by móc zniwelować ją przy pomocy metod zachowawczych. Drobne żylaki można zlikwidować poprzez małoinwazyjne techniki typu skleroterapia, czyli zabieg polegający na ostrzykiwaniu guzka krwawniczego specjalnym środkiem obliterującym powodującym zamknięcie żylaka. Do popularnych metod leczenia choroby hemoroidalnej należy również laseroterapia, a także gumkowanie (metoda Barrona), czyli umieszczanie specjalnych gumek u podstawy hemoroidów, przez co odcina się im dopływ krwi, powodując martwicę. Dużą skutecznością cechuje się też leczenie żylaków odbytu prądem i falami radiowymi. Prócz klasycznej operacji wycięcia hemoroidów współczesne techniki zabiegowe nie wymagają długiej rekonwalescencji ani znieczulenia ogólnego czy lędźwiowego. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności już po kilku dniach (w zależności od wybranej metody leczenia).

Leczenie żylaków odbytu w Toruniu

Pacjenci, którzy na leczenie choroby hemoroidalnej zamierzają wybrać jedną z klinik w Toruniu, podejmują dobrą decyzję. Pracuje tu kilku specjalistów oferujących chorym na żylaki odbytu nowoczesne techniki zabiegowe, małoinwazyjne i skuteczne. Jednym z nich jest dr n. med. Marek Załucki, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej. W latach 2001-2010 obejmował stanowisko ordynatora oddziału chirurgii Szpitala Specjalistycznego Matopat w Toruniu, obecnie prowadzi prywatny gabinet, a także wspomaga zespół medyczny oddziału chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Łomży. Zajmuje się chirurgią konwencjonalną i laparoskopową, wykonuje też zabiegi kolonoskopowe.

Osoby chcące pozbyć się dolegliwości bólowych związanych z żylakami odbytu, powinni wziąć pod uwagę również ofertę Przychodni Szerokiej. Mieści się w niej Poradnia Proktologiczna, której lekarze zajmują się specjalistycznym leczeniem ambulatoryjnym. Pacjenci zostaną w niej nie tylko dokładnie zdiagnozowani, ale i poddani troskliwej opiece medycznej.

Proktolog w Toruniu

Jedną z najbardziej znanych toruńskich klinik oferujących pomoc pacjentom zmagającym się z problemem żylaków odbytu jest Prywatne Centrum Chirurgii. Ośrodkiem kieruje dwóch doświadczonych chirurgów: dr n. med. Jacek Winczakiewicz i lek. med. Marek Borkiewicz. Wczesne stadia choroby hemoroidalnej leczą poprzez zastosowanie skleroterapii, swoim pacjentom oferują również zabiegi wykonywane metodą Morinagi – techniki polegającej na bezbolesnym usunięciu żylaków odbytu po uprzedniej lokalizacji ich ukrwienia przy pomocy sondy dopplerowskiej.

Polecaną placówką jest również Lecznica Citomed Przychodnia nr 1. Zabiegi przeprowadzają w niej lekarze z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Do zespołu medycznego należy dr Piotr Hubert, specjalista chirurgii ogólnej, dr Janusz Józefowicz, chirurg, oraz dr Marek Przybył, specjalista chirurgii ogólnej, a także chirurg onkolog. Prócz choroby hemoroidalnej zajmują się leczeniem żylaków kończyn dolnych, przepuklinami oraz usuwaniem różnego rodzaju zmian skórnych.

Uznanym toruńskim lekarzem zajmującym się leczeniem żylaków odbytu jest również lek. med. Zbigniew Michniewicz. Na co dzień pracuje w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika, a także kieruje swoją prywatną praktyką lekarską. Jeszcze jednym chirurgiem oferującym pomoc pacjentom z hemoroidami jest lek. med. Marek Przybył (Specjalistyczna Praktyka Lekarska lek. med. Marek Przybył). Udziela porad i zajmuje się leczeniem z zakresu chirurgii onkologicznej i ogólnej. Wśród wykonywanych przez niego badań znajduje się m.in. kolonoskopia i rektoskopia. Z kolei anoskopię z pełną diagnostyką zmian oferuje klinika Novamed. Ośrodkiem kieruje dr Maciej Jackowiak, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii, oraz dr n. med. Edward Krajewski, chirurg ogólny i specjalista w dziedzinie medycyny paliatywnej.

Toruńscy chirurdzy – skuteczni specjaliści w usuwaniu hemoroidów

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed
Żylaki odbytu są na tyle groźnym i bolesnym schorzeniem, że dotknięci nim pacjenci są w stanie zrobić wszystko, żeby tylko się z nimi uporać. Często wyszukują w Internecie informacje na temat specjalistów chirurgii i proktologii i przejeżdżają wiele kilometrów, by poddać się leczeniu w ich gabinecie. Nierzadko udają się w tym celu nawet do innego kraju – dotyczy to zwłaszcza Brytyjczyków, Niemców, Szwedów, którzy w poszukiwaniu dobrego proktologa wędrują do Węgier, Czech i Polski. Wybierają m.in. Toruń, ponieważ ceny leczenia są dużo niższe niż w ich własnym państwie (skleroterapia kosztuje średnio 200-250 zł, podczas gdy w USA trzeba przeznaczyć na nią od $250 do $450). Prócz tego mogą spędzić udany urlop, poświęcając czas na zapoznanie się z jednym z Siedmiu Cudów Polski, Panoramą toruńską, zwiedzając stare miasto i wędrując po Bulwarze Filadelfijskim

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu - ceny w Toruniu na tle innych miast

 • Toruń od 300 zł do 4000 zł
 • Warszawa od 300 zł do 5200 zł
 • Wrocław od 100 zł do 5500 zł
 • Kraków od 350 zł do 2970 zł
 • Łódź od 150 zł do 5000 zł
 • Lublin od 200 zł do 2500 zł
 • Częstochowa od 300 zł
 • Tychy od 500 zł do 1000 zł
 • Zielona Góra od 500 zł do 3500 zł
 • Gdańsk od 500 zł
 • Białystok od 300 zł do 3000 zł
 • Poznań od 300 zł do 2000 zł
Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu cena »

Usługa leczenie hemoroidów w Toruniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Ciechocinek oraz Inowrocław.