Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Wrocław

Synonimy: usuwanie hemoroidów, hemoroidy leczenie, żylaki odbytu usuwanie, usuwanie guzków krwawniczych

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Wrocław - informacje

Laser JP Jerzy Pawełczyk - gabinet zabiegowy przy ul. Moniuszki 23 Laser JP Jerzy Pawełczyk - gabinet zabiegowy przy ul. Moniuszki 23

Gęsty splot naczyń w błonie śluzowej odbytnicy, jakim są hemoroidy, w istocie ją uszczelnia wraz z wewnętrznym i zewnętrznym zwieraczem odbytu. Normalnie nie jest możliwy do wyczucia. Problem zaczyna się gdy w splocie naczyń dochodzi do zatrzymania krwi, co w efekcie prowadzi do powstania guzków. Spowodowana najczęściej czynnikami genetycznymi lub „siedzącym” trybem życia, choroba nasila się wraz z wiekiem, tak iż po 50. roku życia ryzyko zachorowań dotyczy co drugiej osoby.

Choroba hemoroidalna – metody leczenia

Złotym standardem postępowania leczniczego w przypadku hemoroidów I i II stopnia jest stosowane przez Centrum Terapii Laserowej instrumentalne leczenie guzków krwawniczych odbytu metodą Barrona. Zabieg polega na założeniu na podstawę hemoroidu gumowego pierścienia anemizującego, w następstwie czego dochodzi do martwicy guzka i odpadnięcia. Metoda wymaga około 3–4 tygodniowej rekonwalescencji. Placówka należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Laserowej i Dermatologicznej.

Leczenie niewielkich struktur anatomicznych znajdujących się wewnątrz odbytu, jakimi są hemoroidy to jedna z usług świadczonych przez Centrum Medyczne Proclinic® w zakresie laseroterapii. Zabieg poprzedza badanie USG i w zależności od stopnia zaawansowania, procedura laserowego leczenia dzieli się na dwa rodzaje: I i II stopień hemoroidów – metoda najmniej inwazyjna, nie usuwa tkanek lecz zamyka tętniczki hemoroidalne oraz usunięcie guzków III i IV stopnia. Obydwie metody wykonane są w znieczuleniu miejscowym i nie wymagają hospitalizacji.

Operacyjne oraz małoinwazyjne leczenie hemoroidów wraz z diagnostyką oferuje chirurg naczyniowy, dr n. med. Krzysztof Szecówka w zakresie Gabinetu Chirurgii Naczyniowej, gdzie świadczy specjalistyczne konsultacje oraz leczenie zachowawcze i operacyjne. Jest certyfikowany w zakresie ultrasonografii naczyń oraz minimalnie inwazyjnych metodach operacji żylaków u prof. Varady we Frankfurcie nad Menem. Praktykę prywatną prowadzi od 1990 r., a w zabiegach z zakresu tzw. małej chirurgii, od kilku lat stosuje kriochirurgię.

Hemoroidy są zmianą chorobową splotu naczyniowego w ścianie kanału odbytu. Jak tłumaczą specjaliści MultiMedica NZOZ, choroba hemoroidalna skutkuje ich obrzmieniem i stanem zapalnym, a w zależności od umiejscowienia guzków dzieli się je na wewnętrzne i zewnętrzne. Placówka, która od 1996 r. realizuje standardy kliniki jednego dnia, w zakresie chirurgii ogólnej i naczyniowej, realizując małoinwazyjne operacje żylaków odbytu we współpracy z chirurgiem ogólnym i naczyniowym – dr n. med. Krzysztofem Szecówką.

Rozpoznanie choroby hemoroidalnej odbywa się na podstawie wywiadu lekarskiego, badania fizykalnego palcem – per rectum oraz anoskopii, rektoskopii lub kolonoskopii. To część procedury stosowanej we Wrocławskim Centrum Zdrowia Ars Medica, a techniki likwidacji guzków krwawniczych stosowane tutaj to m.in. skleroterapia, gumowe podwiązki (metoda Barrona), fotokoagulacja podczerwienią oraz  wykonywana staplerem – metoda Longo. W bardzo zaawansowanej chorobie przeprowadza się operację. Kierownikiem placówki jest specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, specjalista angiolog, dr n. med. Zbigniew Rybak.

Guzki krwawnicze nieoperacyjnie, metodą Barrona oraz farmakologicznie leczą specjaliści Centrum Gastrologiczno Hepatologicznego, które świadczy ponadto usługi w zakresie proktologii, z pełnym zakresem badań diagnostycznych. Zespół tworzy m.in. specjalista chirurgii ogólnej II stopnia i chirurgii onkologicznej, Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, lek. med. Zbigniew Krawczuk. Placówka jest Certyfikowanym Ośrodkiem Medycyny Podróży i Międzynarodowym Punktem Szczepień.

Operacyjne leczenie guzków krwawniczych we Wrocławiu i w USA – cena zabiegu

Gabinet zabiegowy w SURGERY1DAY Gabinet zabiegowy w SURGERY1DAY

Wg Med Usa News, różnica kosztów między metodą Longo, a Milligan-Morgan wynika stąd, iż ta pierwsza wymaga droższego wyposażenia i wyspecjalizowanych lekarzy. Średnia cena takiego zabiegu to 1200 $ (3960 zł). Za usunięcie hemoroidów metodą Milligan-Morgan zapłacimy 650–800 $ (2145–2640 zł). W porównaniu z kosztami zabiegów w USA, ceny leczenia hemoroidów we Wrocławiu (i w Polsce) oraz lokalna ich różnica w zakresie metody wydają się nieduże.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

 • Wrocław od 200 zł do 5 500 zł
 • Warszawa od 300 zł do 5 200 zł
 • Łódź od 100 zł do 5 000 zł
 • Kraków od 250 zł do 2 700 zł
 • Lublin od 200 zł do 2 500 zł
 • Częstochowa od 300 zł do 1 500 zł
 • Poznań od 300 zł do 2 500 zł
 • Gdańsk od 200 zł do 4 800 zł
 • Bydgoszcz od 300 zł do 4 000 zł
 • Tychy od 500 zł do 1 500 zł
 • Katowice od 350 zł do 3 700 zł
 • Radom od 1 500 zł do 2 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie hemoroidów, żylaków odbytu we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska