Leczenie i operacje prostaty

Synonimy: operacje gruczołu krokowego, stercz operacja, gruczoł krokowy leczenie, leczenie stercza więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie i operacje prostaty - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Częstość występowania schorzeń prostaty zwiększa się wraz z wiekiem. Najczęściej występuje jej łagodny rozrost, który jest przyczyną utrudnionej mikcji. Mężczyźni uskarżają się na częste oddawanie moczu w niewielkich ilościach, szczególnie w nocy. Podobne objawy może dawać również nowotwór gruczołu krokowego, który może także przebiegać bezobjawowo. Leczeniem chorób prostaty zajmuje się lekarz urolog, który - w zależności od rodzaju i zaawansowania schorzenia - może zdecydować o zastosowaniu leczenia zachowawczego lub zabiegowego.

Leczenie i operacje prostaty- gdzie się udać?

W Oddziale Urologicznym Prywatnej Lecznicy Certus w Poznaniu łagodny przerost gruczołu krokowego jest leczony zabiegowo, z wykorzystaniem zielonego lasera. Jest to metoda małoinwazyjna, która pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia efektów ubocznych (zaburzenia wzwodu, nietrzymanie moczu) oraz skrócenie pobytu pacjenta w szpitalu. W przypadku nieoperacyjnego nowotworu prostaty istnieje możliwość ich leczenia technologią NanoKnife. Ten sposób leczenia jest nowy i polega na zniszczeniu nieprawidłowych tkanek (ablacji) przy pomocy impulsów elektrycznych.

Leczenie i operacje prostaty w Warszawie przeprowadzane są w Szpitalu Mazovia, który posiada profil ginekologiczno-urologiczny. W przyszpitalnej Przychodni istnieje możliwość przeprowadzenia diagnostyki ultrasonograficznej i radiologicznej układu moczowo-płciowego oraz leczenia zachowawczego łagodnego przerostu gruczołu krokowego. Jeśli schorzenie jest w wyższym stopniu zaawansowania, jest leczone zabiegowo. W Szpitalu są wykonywane zabiegi przezcewkowej ablacji prostaty laserem tulowym, bipolarnej elektroresekcji oraz waporesekcji. Gruczolaki są usuwane podczas operacji klasycznych lub laparoskopowych.

Szpital Uro-Medic Centrum Urologii Laserowej w Zielonej Górze to miejsce, którego założycielem i jednocześnie ordynatorem Oddziału Urologicznego jest specjalista chirurgii ogólnej i urologii lek. med. Marek Chlamtacz. Doświadczenie w zakresie lecenia schorzeń urologicznych zdobywał pracując w Klinice Uniwersyteckiej Urologii Szpitala Charite' w Berlinie we Frankfurcie nad Odrą. Jest członkiem Polskiego, Niemieckiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. W leczeniu przerostu gruczołu krokowego stosuje metodę fotoselektywnej waporyzacji laserowej, enukleacji laserowej oraz waporyzacji laserem diodowym lub holmowym.

Ile kosztuje leczenie chorób prostaty w Polsce i w Londynie?

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Cena leczenia prostaty zależy od rodzaju zastosowanej terapii i zaawansowania procesu chorobowego. Dla porównania, koszt przezcewkowej elektroresekcji gruczolaka stercza (TURP) w Polsce mieści się w przedziale 3 500- 6 000 zł. Taki sam zabieg w The Prostate Centre w Londynie kosztuje 7 000 - 8 000 £ (42 000- 48 500 zł).

Leczenie i operacje prostaty - ceny w różnych miastach

 • Wrocław od 2 600 zł do 10 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł
 • Kraków od 6 000 zł do 20 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł do 10 000 zł
 • Poznań od 130 zł
 • Tychy od 6 500 zł
 • Gdańsk od 5 250 zł do 11 550 zł
 • Lublin od 4 000 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 6 150 zł
 • Katowice od 6 000 zł do 8 400 zł
 • Zielona Góra od 5 800 zł
 • Kalisz od 4 000 zł do 10 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja prostaty jest najczęściej wykonywana przez urologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska