Leczenie i operacje tarczycy

Synonimy: operacja usunięcia wola tarczycy, choroby tarczycy leczenie, zabieg usunięcia tarczycy, tyreoidektomia więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz leczenie i operacje tarczycy? Dołącz do nas! »

Leczenie i operacje tarczycy - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Zabiegi chirurgiczne, przeprowadzane w obrębie tarczycy, różnią się w zależności od schorzenia tego gruczołu, na jakie cierpi pacjent. W przypadku raka tarczycy albo niezłośliwego wola przeprowadza się tyreoidektomię, czyli operacyjne usunięcie całego gruczołu tarczowego. Inną operacją jest hemityreoidektomia - wycięcie płata tarczycy i węziny. W takim zabiegu chirurgicznym można pozostawić aktywne fragmenty gruczołu (zabieg strumektomii). W operacjach tarczycy najczęściej stosowane jest cięcie kołnierzowe Kochera - poprzeczne, łukowate o długości 5–7 cm i, jeśli to możliwe, ukrywa się je w fałdzie skórnym.

Gdzie można zoperować tarczycę w polskich ośrodkach chirurgii ogólnej

Na zabiegi chirurgiczne leczące schorzenia tarczycy można udać się na Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Pacjent może poddać się tutaj leczeniu nowotworu złośliwego oraz niezłośliwego tarczycy, a także leczeniu wola prostego, wola guzowatego i wola nadczynnego. Lekarze wykonują tutaj całkowite wycięcie tarczycy w przypadku raka, zajmują się wycięciem niezłośliwych nowotworów tarczycy a także częściowym wycięciem tarczycy w przypadku wola prostego, guzowatego i nadczynnego. Usuwają również torbiele oraz pojedyncze guzki tarczycy.

Operacje tarczycy oferowane są także przez Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu i wykonywane na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Endokrynologicznej. Chirurgia tarczycy, przytarczyc i dróg żółciowych to główny kierunek działalności tej kliniki. Przeprowadzane są tutaj operacje laparoskopowe oraz otwarte z zakresu leczenia nie tylko chorób tarczycy i przytarczyc, ale również przewodu pokarmowego - żołądka i jelita grubego. Pacjent z problemami z tarczycą może się udać w tym szpitalu do Poradni Chirurgicznej Chorób Tarczycy, gdzie po odpowiedniej diagnostyce może zostać skierowany na oddział szpitalny.

Lekarzem, zajmującym się zabiegami usuwającymi chorą tarczycę, jest prof. dr hab. n. med. Wojciech Nowak, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia od 1977 i II stopnia od 1984 roku), który przyjmuje swoich pacjentów na terenie Krakowa. Do głównych jego zainteresowań zawodowych należy chirurgia endokrynologiczna, jest także członkiem Sekcji Chirurgii Endokrynologicznej Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz członkiem European Society of Endocrine Surgery. Profesor w operacjach tarczycy stosuje nowoczesną metodę tzw. neuromonitoringu nerwów krtaniowych podczas operacji tarczycy, czyli wykorzystuje urządzenie, które pozwala na ustalenie miejsca przebiegu nerwu krtaniowego wstecznego (dzięki czemu ryzyko uszkodzenia tego nerwu jest minimalne).

Cena operacyjnego leczenia chorób tarczycy w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w Żagiel Med Szpital Sala operacyjna w Żagiel Med Szpital

Za chirurgiczne usunięcie tarczycy trzeba w polskich ośrodkach chirurgicznych zapłacić kwotę 5 000 zł (za wycięcie jednego płata), w Wielkiej Brytanii cena za taki zabieg wynosi 4 200 funtów (23 500 zł) w Spire Hartswood Hospital.

Leczenie i operacje tarczycy - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 400 zł do 6 000 zł
 • Łódź od 550 zł do 10 700 zł
 • Katowice od 3 900 zł do 5 300 zł
 • Szczecin od 5 000 zł do 12 000 zł
 • Wrocław od 5 100 zł do 6 000 zł
 • Bydgoszcz od 4 500 zł do 7 000 zł
 • Lublin od 6 400 zł
 • Rzeszów od 7 000 zł
 • Warszawa od 4 600 zł do 5 200 zł
 • Białystok od 4 200 zł
 • Kędzierzyn-Koźle od 6 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.