Leczenie i operacje tarczycy

Synonimy: operacja usunięcia wola tarczycy, choroby tarczycy leczenie, zabieg usunięcia tarczycy, tyreoidektomia więcej »

Filtruj wyniki
Katowiceul. Brzozowa 54

Klinika Chirurgii Mazan

4,55 / 5  (888 opinii)  rozwiń
 • Wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie 6 450 zł
  plus neuromonitoring 1400 zł= razem 7850zł
 • Wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie 6 450 zł
  plus neuromonitoring 1400 zł= razem 7850zł
 • Wycięcie jednego płata tarczycy chirurgicznie 5 650 zł
 • Wycięcie tarczycy z neurmonitoringiem od 7 050 zł
 • Konsultacja chirurgiczna (przedzabiegowa)  190 zł

Leczenie i operacje tarczycy - informacje

Gabinet zabiegowy w Humana Medica Omeda Gabinet zabiegowy w Humana Medica Omeda

Zabiegi chirurgiczne, przeprowadzane w obrębie tarczycy, różnią się w zależności od schorzenia tego gruczołu, na jakie cierpi pacjent. W przypadku raka tarczycy albo niezłośliwego wola przeprowadza się tyreoidektomię, czyli operacyjne usunięcie całego gruczołu tarczowego. Inną operacją jest hemityreoidektomia - wycięcie płata tarczycy i węziny. W takim zabiegu chirurgicznym można pozostawić aktywne fragmenty gruczołu (zabieg strumektomii). W operacjach tarczycy najczęściej stosowane jest cięcie kołnierzowe Kochera - poprzeczne, łukowate o długości 5–7 cm i, jeśli to możliwe, ukrywa się je w fałdzie skórnym.

Gdzie można zoperować tarczycę w polskich ośrodkach chirurgii ogólnej

Na zabiegi chirurgiczne leczące schorzenia tarczycy można udać się na Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Pacjent może poddać się tutaj leczeniu nowotworu złośliwego oraz niezłośliwego tarczycy, a także leczeniu wola prostego, wola guzowatego i wola nadczynnego. Lekarze wykonują tutaj całkowite wycięcie tarczycy w przypadku raka, zajmują się wycięciem niezłośliwych nowotworów tarczycy a także częściowym wycięciem tarczycy w przypadku wola prostego, guzowatego i nadczynnego. Usuwają również torbiele oraz pojedyncze guzki tarczycy.

Operacje tarczycy oferowane są także przez Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu i wykonywane na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Endokrynologicznej. Chirurgia tarczycy, przytarczyc i dróg żółciowych to główny kierunek działalności tej kliniki. Przeprowadzane są tutaj operacje laparoskopowe oraz otwarte z zakresu leczenia nie tylko chorób tarczycy i przytarczyc, ale również przewodu pokarmowego - żołądka i jelita grubego. Pacjent z problemami z tarczycą może się udać w tym szpitalu do Poradni Chirurgicznej Chorób Tarczycy, gdzie po odpowiedniej diagnostyce może zostać skierowany na oddział szpitalny.

Lekarzem, zajmującym się zabiegami usuwającymi chorą tarczycę, jest prof. dr hab. n. med. Wojciech Nowak, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia od 1977 i II stopnia od 1984 roku), który przyjmuje swoich pacjentów na terenie Krakowa. Do głównych jego zainteresowań zawodowych należy chirurgia endokrynologiczna, jest także członkiem Sekcji Chirurgii Endokrynologicznej Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz członkiem European Society of Endocrine Surgery. Profesor w operacjach tarczycy stosuje nowoczesną metodę tzw. neuromonitoringu nerwów krtaniowych podczas operacji tarczycy, czyli wykorzystuje urządzenie, które pozwala na ustalenie miejsca przebiegu nerwu krtaniowego wstecznego (dzięki czemu ryzyko uszkodzenia tego nerwu jest minimalne).

Cena operacyjnego leczenia chorób tarczycy w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Za chirurgiczne usunięcie tarczycy trzeba w polskich ośrodkach chirurgicznych zapłacić kwotę 5 000 zł (za wycięcie jednego płata), w Wielkiej Brytanii cena za taki zabieg wynosi 4 200 funtów (23 500 zł) w Spire Hartswood Hospital.

Leczenie i operacje tarczycy - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 500 zł do 6 100 zł
 • Wrocław od 3 800 zł
 • Katowice od 4 200 zł do 6 450 zł
 • Warszawa od 3 200 zł do 8 400 zł
 • Łódź od 3 800 zł do 4 000 zł
 • Białystok od 4 200 zł
 • Gdańsk od 7 350 zł do 7 700 zł
 • Toruń od 6 000 zł
 • Jelenia Góra od 5 800 zł do 6 900 zł
 • Chorzów od 4 500 zł do 7 000 zł
 • Piaseczno od 5 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie i operacje tarczycy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska