Operacja usunięcia tarczycy Białystok

Szukasz placówki w Białymstoku, w której można poddać się operacji tarczycy? Jesteś w odpowiednim miejscu! Poniżej znajdziesz listę 1 klinik, które są w stanie zaoferować ten zabieg swoim pacjentom. Porównaj cenniki i zapoznaj się z profilami lekarzy, aby wybrać odpowiadającą Ci placówkę. Z nami wygodnie zapiszesz się na wizytę kwalifikującą do usunięcia tarczycy.

Wycięcie tarczycy w Białymstoku - informacje

Operacjom tarczycy poddają się pacjenci, u których zdiagnozowane zostały określone zmiany w obrębie tego gruczołu. Najczęstszymi wskazaniami do wykonania zabiegów chirurgicznych tarczycy jest jej nadczynność, duże wole, nowotwór lub podejrzany guz. Po zabiegu pozostaje blizna długości około 10 cm, jednak odpowiednia pielęgnacja pozwoli zminimalizować jej widoczność.

Gabinet zabiegowy w Humana Medica Omeda Gabinet zabiegowy w Humana Medica Omeda

Wskazania do strumektomii i tyreoidektomii

Choroby tarczycy często da się kontrolować z pomocą środków farmakologicznych, jednak w pewnych przypadkach konieczna jest ingerencja chirurgiczna. Wycięcie jednego płata tarczycy, czyli strumektomię, zaleca się osobom z guzem pęcherzykowym zlokalizowanym wyłącznie na jednym płacie gruczołu. Tyreoidektomia, czyli całkowite usunięcie tarczycy, to zabieg, który przeprowadza się w przypadku nowotworów oraz wola guzkowatego. Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym po uprzednim wprowadzeniu pacjenta w stan eutyreozy, czyli stanu prawidłowej ilości hormonów tarczycy w organizmie.

Operacje tarczycy w Białymstoku

Humana Medica Omeda do wyboru jest kilka wariantów zabiegu:

 • wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie
 • wycięcie jednego płata tarczycy chirurgicznie
 • wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie

Operacje przeprowadzają tu lek. Andrzej Kupisz i lek. Maciej Kleniewski - chirurdzy ogólni. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z endokrynologiem, czyli tak zwanym lekarzem od tarczycy, który oceni stan chorego i podejmie decyzję o odpowiednim wariancie operacji. W zależności od stopnia wycięcia tarczycy, pacjent pozostaje w szpitalu od jednego do czterech dni po zakończonej procedurze. Po wypisie do domu konieczne jest przestrzeganie wszelkich zaleceń lekarskich.

Pozostałe białostockie placówki

Gabinet zabiegowy w Humana Medica Omeda Gabinet zabiegowy w Humana Medica Omeda

Osoby cierpiące na choroby tarczycy mogą odwiedzić także Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego. Operacje endokrynologiczne wykonywane są tam na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Specjaliści z tej placówki zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób tarczycy, a w zakresie leczenia operacyjnego przeprowadzają zarówno operacje wola guzkowego, jak i leczą zmiany nowotworowe. Ośrodek oferuje też pomoc w przypadku chorób przytarczyc.

Leczeniem chorób tarczycy zajmuje się także chirurg ogólny dr hab. n. med. Piotr Myśliwiec. W obszarze jego zainteresowań zawodowych znajduje się chirurgia tarczycy i przytarczyc, również w przypadkach nowotworów lub podejrzeń ich wystąpienia. Operacje tarczycy przeprowadza również prof. dr hab. n. med. Janusz Myśliwiec, przewodniczący oddziału Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego w Białymstoku.

Ile kosztuje operacja tarczycy w Białymstoku?

Cena operacji usunięcia tarczycy jest uzależniona m.in. od zakresu przeprowadzanej procedury. W przypadku całkowitego wycięcia gruczołu jest to około 4200 zł.

Operacja usunięcia tarczycy - ceny w Białymstoku na tle innych miast

 • Białystok od 5000 zł
 • Wrocław od 4600 zł do 7100 zł
 • Kraków od 4000 zł do 14200 zł
 • Warszawa od 4000 zł do 8000 zł
 • Łódź od 3500 zł do 8000 zł
 • Katowice od 4200 zł do 6450 zł
 • Gdańsk od 7350 zł do 7700 zł
 • Rzeszów od 700 zł
 • Kędzierzyn-Koźle od 6500 zł
 • Jelenia Góra od 5800 zł do 6900 zł
 • Chorzów od 4500 zł do 7000 zł
Operacja usunięcia tarczycy cena »

Usługa operacja tarczycy w Białymstoku jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.