Leczenie i operacje tarczycy Białystok

Synonimy: operacja usunięcia wola tarczycy, choroby tarczycy leczenie, zabieg usunięcia tarczycy, tyreoidektomia więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie i operacje tarczycy Białystok - informacje

Gabinet proktologiczny w Humana Medica Omeda Gabinet proktologiczny w Humana Medica Omeda

Operacjom tarczycy poddają się pacjenci, u których zdiagnozowane zostały zmiany w obrębie tego gruczołu. Najczęstszymi wskazaniami do wykonania zabiegów chirurgicznych tarczycy jest jej nadczynność, duże wole, nowotwór lub podejrzany guz. Operacje tarczycy przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym. W czasie ich trwania lekarz wykonuje poprzeczne, kilkucentymetrowe nacięcie w dolnej partii szyi, przez które usunięta zostaje cała tarczyca albo jej fragment. Następnie w szyi umieszcza się dren, umożliwiający odpływ gromadzących się w miejscu usuniętej tarczycy płynów. Jeśli nie nastąpią żadne komplikacje, dren zostaje usunięty już następnego dnia po operacji. Blizna po przeprowadzonej procedurze jest mało widoczna dzięki użyciu szwu śródskórnego.

Operacje tarczycy w Białymstoku

Osoby, cierpiące na choroby tarczycy, mogą odwiedzić Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego. Operacje endokrynologiczne wykonywane są tam na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Specjaliści z tej placówki zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób tarczycy, a w zakresie leczenia operacyjnego przeprowadzają zarówno operacje wola guzkowego, jak i leczą zmiany nowotworowe. Ośrodek oferuje też pomoc w przypadku chorób przytarczyc.

Leczeniem chorób tarczycy zajmuje się także chirurg ogólny dr hab. n. med. Piotr Myśliwiec. W obszarze jego zainteresowań zawodowych znajduje się chirurgia tarczycy i przytarczyc, również w przypadkach nowotworów lub podejrzeń ich wystąpienia. Dr Myśliwiec należy do Królewskiego Kolegium Chirurgów Glasgow. W 2004 roku uczestniczył w konferencji naukowej „Nowotwory Układu Wydzielania Wewnętrznego” (nowotwory tarczycy, przytarczyc i nadnerczy), natomiast w 2011 roku brał udział w kursie „Chirurgia tarczycy”, który odbył się w Élancourt we Francji. W tym samym roku uzyskał także certyfikat ze szkolenia „Śródoperacyjny monitoring elektrofizjologiczny nerwów krtaniowych wstecznych w chirurgii tarczycy”.

Operacje tarczycy przeprowadza również prof. dr hab. n. med. Janusz Myśliwiec. Posiada on specjalizację z endokrynologii. Jest przewodniczącym oddziału Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego w Białymstoku. Otrzymał wyróżnienie na Światowym Kongresie Tarczycowym, zorganizowanym w 2005 roku w Buenos Aires w Argentynie, natomiast w 2010 roku brał udział w Światowym Kongresie Endokrynologicznym w Kioto w Japonii. Wykonuje zarówno całkowite, jak i częściowe wycięcie tarczycy.

Cena operacji tarczycy w Polsce i w Hiszpanii

Sala operacyjna w Humana Medica Omeda Sala operacyjna w Humana Medica Omeda

W Białymstoku całkowite chirurgicznie wycięcie tarczycy kosztuje około 4 200 złotych. Tymczasem pacjenci, odwiedzający placówkę Povisa Hospital, znajdującą się w Vigo, za tę samą procedurę muszą zapłacić około 4 500 € (ponad 19 000 zł).

Leczenie i operacje tarczycy - ceny w Białymstoku na tle innych miast

  • Białystok od 4 200 zł
  • Wrocław od 3 800 zł
  • Kraków od 500 zł do 6 100 zł
  • Katowice od 4 200 zł do 6 450 zł
  • Łódź od 3 800 zł do 4 000 zł
  • Gdańsk od 7 350 zł do 7 700 zł
  • Toruń od 6 000 zł
  • Kędzierzyn-Koźle od 6 500 zł
  • Jelenia Góra od 5 800 zł do 6 900 zł
  • Nowy Targ od 1 500 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie i operacje tarczycy w Białymstoku jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska