Leczenie i operacje tarczycy Łódź

Synonimy: operacja usunięcia wola tarczycy, choroby tarczycy leczenie, zabieg usunięcia tarczycy, tyreoidektomia więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie i operacje tarczycy Łódź - informacje

Gabinet zabiegowy w Euromed Gabinet zabiegowy w Euromed

Leczenie operacyjne tarczycy polega na wycięciu płata tarczycy z pozostawieniem zdrowej części gruczołu lub usunięciu całego chorobowo zmienionego miąższu gruczołu. Zabieg operacyjny polega na wykonaniu 4-5 cm cięcia u podstaw szyi (cięcie kołnierzowe niskie) z założeniem plastycznego szwu, który po kilku tygodniach staje się praktycznie niewidoczny. Po zabiegu, w obszarze usuniętej tarczycy zakładany jest dren, który zostaje usunięty zwykle w ciągu doby. Okres hospitalizacji jest uzależniony od przebiegu operacji i przeciętnie trwa 2-3 doby.  

Operacje tarczycy w  Łodzi

W chirurgii endokrynologicznej, chirurgii ogólnej i onkologii klinicznej, stosując leczenie stacjonarne i małoinwazyjne, w tym m.in. operacje tarczycy przy użyciu videoskopu, specjalizuje się prof. dr hab. Krzysztof Kuzdak, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, endokrynolog, prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi. Lekarz odbył staże m.in. na Oddziale Szybkiej Diagnostyki Szpitala Bambecks w Hamburgu oraz w Klinice Siloah Wyższej Szkoły Medycznej w Hannoverze. Posiada certyfikaty badań ultrasonograficznych i chirurgii laparoskopowej. Jest członkiem m. in. Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Endokrynologicznej.

Operacje tarczycy wykonują także lekarze Oddziału Chirurgii Ogólnej Centrów Medycznych Medyceusz. Jednostka specjalizuje się w operacjach laparoskopowych, realizowanych w pełnym zakresie oferty, komercyjnie oraz w ramach umowy z NFZ. Usługi medyczne w zakresie Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz Oddziału Chirurgii Jednego Dnia objęte są europejskim certyfikatem jakości SAI Global ISO 9001. Na wyposażeniu placówki znajduje się sprzęt firm Stryker, GE Healthcare, Simens oraz Philips, a zaplecze diagnostyczne tworzą Pracownie USG i RTG, rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej.

Operację całkowitego lub prawie całkowitego usunięcia gruczołu tarczowego (tyreoidektomia/subtotalna tyreoidektomia) wykonują specjaliści Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Salve. Po zabiegu na 24 godziny zakładany jest dren, a usuniętą tkankę wysyła się do badania histopatologicznego. Zabieg w znieczuleniu ogólnym przeprowadzany jest po wcześniejszej kwalifikacji. Większość procedur oferowanych na Oddziale jest realizowana małoinwazyjną techniką laparoskopową, zarówno w ramach NFZ jak i komercyjnie.   

Tyreoidektomia w Łodzi i w Wielkiej Brytanii – różnica cen

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Med-Gastr Sala operacyjna w Centrum Medyczne Med-Gastr

Cena zabiegu usunięcia tarczycy zależy w Wielkiej Brytanii od placówki i waha się od 4 000 £ do 5 000 £ (22 400 - 28 000 zł), podaje serwis Private Healthcare UK. Tymczasem w Łodzi zabieg można wykonać w cenie około 4 000 zł.  

Leczenie i operacje tarczycy - ceny w Łodzi na tle innych miast

  • Łódź od 3 800 zł do 4 000 zł
  • Wrocław od 3 800 zł do 7 100 zł
  • Kraków od 500 zł do 6 100 zł
  • Katowice od 4 200 zł do 6 450 zł
  • Białystok od 4 200 zł
  • Gdańsk od 7 350 zł do 7 700 zł
  • Toruń od 6 000 zł
  • Kędzierzyn-Koźle od 6 500 zł
  • Jelenia Góra od 5 800 zł do 6 900 zł
  • Nowy Targ od 1 500 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie i operacje tarczycy w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie i operacje tarczycy w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska