Operacja usunięcia tarczycy Tychy i okolice

operacja usunięcia wola tarczycy, choroby tarczycy leczenie, zabieg usunięcia tarczycy, tyreoidektomia więcej »

Bezpośrednio w Tychach nie dysponujemy placówką wykonującą operacja usunięcia tarczycy, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 5 innych klinik z okolicy Tychów. Operacja usunięcia tarczycy można przeprowadzić m.in. w Klinika Chirurgii Mazan - Centrum Chirurgii Plastycznej w Katowicach (16 km od Tychów) w cenie 5 650 zł lub w AVIMED w Katowicach (16 km od Tychów) gdzie cena za operacja usunięcia tarczycy wynosi 4 200 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Wycięcie tarczycy w Tychach - informacje

Gabinet zabiegowy w INTER-MED Gabinet zabiegowy w INTER-MED

Leczenie operacyjne tarczycy polega na wycięciu przez chirurga miąższu tarczycy, który uległ zmianom chorobowym. W zależności od stopnia zaawansowania choroby lekarz decyduje o całkowitym lub częściowym wycięciu tego gruczołu. Zabieg operacyjny przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje cięcie kołnierzowe niskie na szyi, powyżej wcięcia mostka. Operację tarczycy przeprowadza się głównie z powodu raka gruczołu tarczowego, wola nadczynnego z objawami ucisku, a także wola guzkowego dającego objawy ucisku tchawicy, ucisku przełyku oraz z wolem śródpiersiowym i odszczepionym, z wysokim stężeniem kalcytoniny oraz z obecnością komórek nowotworowych (wykrytych podczas badania biopsyjnego guzka tarczycy).

Wycięcie tarczycy w ofercie tyskich oddziałów chirurgicznych

Na chirurgiczne leczenie tarczycy można udać się do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach. Operacje z tego zakresu przeprowadzane są tutaj na Oddziale Chirurgii Ogólnej, gdzie pacjent może poddać się także innym zabiegom chirurgii endokrynologicznej, m.in. wycięciu przytarczyc oraz usunięciu nadnerczy. Z innych operacji chirurgicznych lekarze wykonują tutaj również resekcje trzustki, resekcje guzów wątroby, operacje dróg żółciowych oraz operacje pęcherzyka żółciowego.

Operacje tarczycy oferowane są również na terenie Tychów przez Klinikę Dea Salus., gdzie można poddać się subtotalnej lub totalnej resekcji tarczycy. Lekarze tutejszej kliniki wykonują także usunięcie wyrostka robaczkowego (metodą tradycyjną), laparoskopowe wycięcie pęcherzyka żółciowego, plastykę przepuklin różnego typu (pachwinowych, pępkowych, brzusznych lub rozworu przełykowego) oraz operacje piersi (z zakresu usuwania guzków lub korekcji biustu) lub operacje zmian skórnych (usuwanie guzów, zmian barwnikowych itp.). 

Lekarzem, do którego może udać się pacjent na zabieg usunięcia tarczycy jest lek. med. Robert Repeć, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia w 1997 roku), który przyjmuje pacjentów na terenie Tychów. Specjalizuje się w operacjach chirurgicznych laparoskopowych oraz klasycznych, m.in. w operacjach usunięcia tarczycy. Swoje doświadczenie z tego zakresu zdobywał na oddziałach chirurgii ogólnej śląskich szpitali, np. w Szpitalu Euromedic, który znajduje się w Katowicach. Przed operacjami tarczycy lekarz ten przeprowadza diagnostyczną ultrasonograficzną tego gruczołu (posiada certyfikat Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii oraz certyfikat CEDUS - Centrum Diagnostyki Obrazowej).

Jaka jest cena operacji tarczycy w Tychach, a jaka w Great Warley?

dr n. med. Janusz Jastrzębski dr n. med. Janusz Jastrzębski

Za chirurgiczne usunięcie tarczycy trzeba w Tychach zapłacić kwotę 4 300 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 4 200 funtów (23 500 zł) w Spire Hartswood Hospital, mieszczącym się w Great Warley.

Operacja usunięcia tarczycy - ceny w Tychach na tle innych miast

  • Wrocław od 4 600 zł do 7 100 zł
  • Warszawa od 4 000 zł do 7 900 zł
  • Kraków od 4 000 zł do 14 200 zł
  • Łódź od 4 600 zł
  • Katowice od 4 200 zł do 6 450 zł
  • Gdańsk od 7 350 zł do 7 700 zł
  • Rzeszów od 700 zł
  • Białystok od 5 000 zł
  • Kędzierzyn-Koźle od 6 500 zł
  • Jelenia Góra od 5 800 zł do 6 900 zł
Operacja usunięcia tarczycy cena »

Usługa operacja tarczycy w Tychach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.