Leczenie kanałowe bez mikroskopu

Synonimy: wypełnienie kanału po leczeniu endodontycznym bez mikroskopu, leczenie endodontyczne bez mikroskopu

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Leczenie kanałowe bez mikroskopu - informacje

Gabinet zabiegowy w DenticaNova Gabinet zabiegowy w DenticaNova

Stan zapalny nerwu, najczęściej spowodowany próchnicą, jest podstawową przyczyną bólu zęba i w takiej sytuacji jedynym sposobem na jego uratowanie jest leczenie endodontyczne zwane kanałowym. Cała procedura polega na usunięciu uszkodzonej, wewnętrznej tkanki zęba z komory oraz kanałów korzeniowych, ich dezynfekcji, a następnie prawidłowym wypełnieniu. Ostatnim etapem leczenia jest założenie plomby lub wykonanie odbudowy protetycznej, a prawidłowo przeleczony w ten sposób ząb może służyć przez wiele kolejnych lat.

Stomatologia zachowawcza – choroby miazgi

Endodoncję bez mikroskopu w leczeniu próchnicy oferuje Gabinet Trident Stomatologia w Krośnie, a wsparciem metod stosowanych zachowawczo są znieczulenia miejscowe lub śródwięzadłowe CitoJect, dzięki czemu leczenie jest całkowicie bezbolesne. Oferta obejmuje również powtórne leczenie kanałowe – reendodoncję. Gabinet korzysta z nowoczesnych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych) stałych, stałych chemoutwardzalnych oraz stałych wzmocnionych ćwiekami z włókna szklanego. Zespół specjalistów tworzy m. in. lek. dent. Paweł Piękoś.

Leczenie kanałowe zębów jednokorzeniowych oraz zębów wielokorzeniowych bez mikroskopu świadczy również Gabinet Dental-Spa w Tomaszowie Mazowieckim, którego właścicielką jest lek. stom. Małgorzata Kowalska, ortodonta, certyfikowana m. in. w zakresie endodoncji praktycznej od A do Z. Standardowa procedura polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory zęba i z systemu kanałowego korzeni, a następnie po jego opracowaniu i szczelnym wypełnieniu następuje odbudowa zęba. W placówce można skorzystać z finansowania ratalnego MediRaty.

Dzięki nowoczesnym technologiom, wiele zębów dotychczas skazanych na usunięcie da się wyleczyć. Przekonuje o tym lek. stom. Piotr Kaczor, certyfikowany we współczesnej endodoncji z zastosowaniem rotacyjnych systemów narzędzi niklowo-tytanowych oraz wypełniania kanałów termoplastyczną gutaperką.  W ramach swojego Gabinetu Stomatologicznego, jaki prowadzi w Kielcach, specjalizuje się w leczeniu kanałowym, które stosuje m. in. w przypadku znacznego zniszczenia lub chorobowo zmienionego zęba, nie nadającego się już do tradycyjnego leczenia.

Leczenie kanałowe przy nieodwracalnych chorobach miazgi zęba stosuje również lek. stom. Małgorzata Szotkowska w ramach Gabinetu stomatologicznego Szot-Dent, jaki prowadzi w centrum Torunia. Jak podkreśla, brak dokładnego i całkowitego oczyszczenia kanałów korzeniowych zęba oraz szczelnego ich wypełnienia może prowadzić do przewlekłego stanu zapalnego kości, a to do groźnych dla zdrowia chorób ogólnoustrojowych. Ponadto bez dobrze przeprowadzonej endodoncji  martwego zęba nie ma możliwości jego dalszej odbudowy za pomocą uzupełnień protetycznych.  

Rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych zajmuje się w Gdyni Gabinet Stomatologiczny ArtDentico, a główną metodą leczenia jest leczenie kanałowe. Zalecane przy głębokich ubytkach, martwicy lub po złamaniu czy zwichnięciu zęba, leczenie endodontyczne jest tu również wskazaniem przed zaplanowaną protetyką w postaci korony lub mostu. W swojej praktyce opracowania kanałów zęba, Gabinet wykorzystuje endometry oraz diagnostykę RTG. Placówka zlokalizowana jest na Wzgórzu Maksymiliana.

Dewitalizacja zęba (zatrucie), usunięcie zainfekowanej miazgi z komory i kanałów zęba (ekstrypacja) wraz z mechanicznym opracowaniem kanałów przy użyciu środków dezynfekujących do odkażania i płukania to podstawowe etapy leczenia endodontycznego, jakie wykonamy w Przychodni Stomatologia Kołobrzeg w Kołobrzegu. Opracowane i osuszone kanały wypełniane są następnie ćwiekami gutaperkowymi, a łączna ilość wizyt w trakcie całego leczenia zwykle wynosi od 2 do 3. Kierownikiem Przychodni jest lek. stom. Halina Wielogórska, specjalista II stopnia z protetyki.

Koszt leczenia kanałowego w Polsce i w USA 

Kadra w A2 CLINIC Kadra w A2 CLINIC

Ceny w USA są zdecydowanie wyższe. Koszt leczenia zęba jednokorzeniowego waha się od 400-1,000 $ (1,440-3,600 zł), podczas gdy za leczenie trzonowca i przedtrzonowca zapłacimy od 500-1,400 $ (1,800-5,40 zł). Jak podaje Newhealthguide.org, ubezpieczenie zazwyczaj obejmuje endodoncję.

 

Leczenie kanałowe bez mikroskopu - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 100 zł do 1 400 zł
 • Kraków od 60 zł do 1 500 zł
 • Łódź od 50 zł do 800 zł
 • Poznań od 200 zł do 800 zł
 • Wrocław od 250 zł do 800 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 400 zł
 • Szczecin od 200 zł do 1 600 zł
 • Bydgoszcz od 300 zł do 800 zł
 • Katowice od 200 zł do 800 zł
 • Lublin od 150 zł do 550 zł
 • Gliwice od 200 zł do 1 000 zł
 • Olsztyn od 150 zł do 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie kanałowe bez mikroskopu jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska