Leczenie kanałowe bez mikroskopu Katowice

Synonimy: wypełnienie kanału po leczeniu endodontycznym bez mikroskopu, leczenie endodontyczne bez mikroskopu

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie kanałowe bez mikroskopu Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Rewadent Gabinet zabiegowy w Rewadent

Leczenie kanałowe bez mikroskopu jest zwykle tańsze niż leczenie endodontyczne pod mikroskopem. Stosuje się je w przypadku bardzo zniszczonych zębów z zapaleniem miazgi. Lekarz opracowuje kanały czyli usuwa z nich miazgę i wypełnia gutaperką. Zęby po leczeniu endodontycznym stają się martwe i osłabione, ale mogą nadal pełnić swoją funkcję żucia pokarmu. Warto rozważyć wzmocnienie martwego zęba wkładem koronowo-korzeniowym i koroną protetyczną z porcelany lub pełnoceramiczną. Po zabiegu należy stosować się do zaleceń stomatologa. 

Leczenie kanałowe bez mikroskopu w katowickich gabinetach

Prywatny gabinet stomatologiczny UdentE w Katowicach oferuje leczenie kanałowe bez mikroskopu. Endodoncją zajmuje się stomatolog dr Marta Urbańczyk-Elżbieciak, która uczestniczyła w I Kongresie Endodontycznym "Roots", a także w szkoleniu pt. "Leczenie endodontyczne zębów wielokanałowych". W gabinecie wykonuje m.in. oczyszczanie i poszerzanie kanałów korzeniowych narzędziem endodontycznym Endo Pilot Comfort Plus. Przed leczeniem endodontycznym bez mikroskopu zaleca wykonanie zdjęcia RTG zęba, które uwidacznia korzeń zęba.

Stomatolodzy ze Specjalistycznego Gabinetu Stomatologicznego Marmol wykonują leczenie przewodowe zębów bez użycia mikroskopu zabiegowego lub pod mikroskopem. Gabinet jest wyposażony w endometr i mikromotor endodontyczny do mechanicznego oczyszczania kanałów. W gabinecie pracuje stomatolog dr Maciej Czyż, który jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. W gabinecie można też uzupełnić duże braki zębowe protezami teleskopowymi. Stomatolodzy stosują tu tzw. inlaye i onlaye do wypełniania zębów bardzo zniszczonych próchnicą.

Wypełnienie kanału po leczeniu endodontycznym bez mikroskopu jest możliwe w klinice stomatologicznej Antidotum Stomatologia. Zabiegi endodontyczne wykonywane są przy użyciu chroniącego koferdamu. Klinika dysponuje też mikroskopem stomatologicznym do cięższych przypadków. Stomatolog dr Alicja Sroka-Nowak proponuje pacjentom jednowizytowe leczenie kanałowe. Oprócz tego w Antidotum Stomatologia można zapisać się na ekstrakcje zębów w znieczuleniu wspomaganym gazem rozweselającym.

Klinika Freshmed Stomatologia i Medycyna Estetyczna oferuje leczenie kanałowe bez mikroskopu. Następnie ząb po leczeniu endodontycznym można wzmocnić koronami protetycznymi lub odbudować materiałem kompozytowym. W klinice pracują stomatolodzy dr Tatiana Mol i dr Alicja Mol. Dentystki wykonują takie zabiegi jak korekta kształtu zębów i wszczepianie implantów zębów. Pacjenci bardzo chętnie umawiają się do stomatologów z Freshmed na wybielanie zębów, co pomaga nieco odświeżyć uśmiech.

Leczenie endodontyczne bez mikroskopu dostępne jest w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom. Stomatolodzy przeprowadzają tu tzw. leczenie reendodontyczne pod mikroskopem u pacjentów, u których podczas tradycyjnego leczenia kanałowego wystąpiło powikłanie w postaci złamania narzędzia stomatologicznego w kanale zęba. W Citistom dostępny jest tomograf Volux 21/C. Stomatolodzy zajmują się też leczeniem kanałowym u dzieci.

Na bezbolesne leczenie kanałowe bez mikroskopu w znieczuleniu elektronicznym the Wond można wybrać się do prywatnego gabinetu Śmigiel Dental w Katowicach, gdzie pracuje stomatolog dr Tomasz Śmigiel, który posiada tytuł Activ Member Friadent Study Club od Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Lekarze z gabinetu Śmigiel Dental wykonują także stomatologiczne zabiegi chirurgiczne w leczeniu paradontozy. Popularna jest tu korekcja uśmiechu licówkami porcelanowymi, które ukrywają nieestetyczne przebarwienia zębów. Stomatolodzy, zamiast tradycyjnych plomb, stosują światłoutwardzalne wypełnienia kompozytowe.

Zabiegi endodontyczne bez mikroskopu - ceny w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich

Zabiegi w gabinetach stomatologicznych nie należą zwykle do tanich, jednak ceny usług takich jak plombowanie zębów czy leczenie kanałowe w Polsce są niższe niż za granicą, co mogą odczuć przyjeżdżający do nas pacjenci z Wielkiej Brytanii. W angielskiej klinice stomatologicznej Dental Art Clinic opracowanie pojedynczego kanału zęba kosztuje nawet 250 funtów, leczenie kanałowe zęba trzonowego 600 funtów, co w przeliczeniu na złotówki wynosi ponad 3200 zł. Leczenie kanałowe bez mikroskopu w Katowicach jest tańsze. Dodatkowo opłaca się skorzystać z innych usług, np. odbudowa protetyczna zęba po leczeniu kanałowym czy wybielanie zębów. Przy okazji kompleksowego leczenia stomatologicznego można zwiedzić Katowice i okolice, zwłaszcza Muzeum Śląskie i Muzeum Historii Katowic z obrazami Stanisława Ignacego Witkiewicza.

 

Leczenie kanałowe bez mikroskopu - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 200 zł do 800 zł
 • Warszawa od 200 zł do 250 zł
 • Kraków od 300 zł
 • Łódź od 50 zł do 800 zł
 • Poznań od 200 zł do 800 zł
 • Wrocław od 250 zł do 800 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 1 000 zł
 • Bydgoszcz od 300 zł do 800 zł
 • Szczecin od 200 zł do 1 600 zł
 • Lublin od 150 zł do 550 zł
 • Olsztyn od 150 zł do 300 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu leczenie kanałowe bez mikroskopu w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska