Leczenie łysienia typu żeńskiego osoczem bogatopłytkowym

leczenie łysienia kobiet osoczem bogatopłytkowym Regeneris, terapia osoczem bogatopłytkowym przy łysieniu kobiet

Wczytaj więcej wyników

Leczenie łysienia typu żeńskiego osoczem bogatopłytkowym - informacje

lek. Jakub Sazanów-Lubelski, lekarz medycyny estetycznej lek. Jakub Sazanów-Lubelski, lekarz medycyny estetycznej

Osocze bogatopłytkowe to innowacyjny sposób terapii, który pobudza komórki organizmu do regeneracji i rekonstrukcji. Wykorzystywany jest przez lekarzy medycyny estetycznej i dermatologów do leczenia łysienia u kobiet (także u mężczyzn). Terapia ta jako zabieg medycyny estetycznej została wprowadzona w 2003 roku we Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Później trafiła do innych krajów, także do Polski.

Zaradzić łysieniu żeńskiemu

W Warszawie na zabiegi leczące łysienie typu żeńskiego zaprasza Ekoderm - Klinika Dermatologii Leczniczej i Estetycznej. Terapia taka przeprowadzana jest osoczem bogatopłytkowym Regeneris oraz Prosys PRP Biokit. Te preparaty wykorzystuje się tutaj także do leczenia blizn, rozstępów oraz odmładzania i rewitalizacji skóry. Zabiegi takie i inne wykonuje tutaj dr Ewa Skulska, specjalista dermatologii i wenerologii (od 2007 roku), posiadająca doświadczenie w swojej dziedzinie zdobyte w Katedrze Dermatologii i Wenerologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na licznych szkoleniach i kursach z dermatologii estetycznej, leczniczej oraz laseroterapii.

Klinika Medycyny Estetycznej Art Estetyka w Łodzi oferuje także wykorzystanie osocza bogatopłytkowego (PRP) do leczenia łysienia androgenowego u kobiet. Ponadto w taki sposób leczy się tutaj także łysienie plackowate oraz łysienie męskie. Z zakresu zabiegów przeciwdziałających wypadaniu włosów lekarz stosuje tutaj także mezoterapię igłową oraz mezoterapię mikroigłową. Lekarzem tym jest dr n. med. Edyta Santorek-Strumiłło, specjalista chirugii ogólnej, która w swojej praktyce lekarskiej zajmuje się także medycyną estetyczną i przeciwstarzeniową. Odbyła szereg kursów z tego zakresu w polskich Ośrodkach Anti-Aging.

Kobieta cierpiąca na łysienie typu żeńskiego może także udać się do Wrocławia do znajdującego się tutaj Instytutu Dermamed, gdzie wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe Regeneris. Ponadto za jego pomocą można także: wygładzić fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki okolicy oczu i cienie pod oczami, odmłodzić skórę szyi, dekoltu i twarzy a także wypełnić blizny potrądzikowe. Pacjentami zajmuje się tutaj dr n. med. Paweł Surowiak, lekarz medycyny estetycznej, który jest wykładowcą Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL w Warszawie. Sam doszkalał się na stypendiach zagranicznych z zakresu medycyny estetycznej, np. w Niemczech.

W Łodzi znajduje się Centrum Laseroterapii i Dermatologii Estetycznej Anvita, gdzie stosowany jest m.in. Angel System, czyli terapia osoczem bogatopłtykowym nie tylko do leczenia nadmiernego wypadania włosów u kobiet, ale także do zabiegów odmaładzających skórę, regenerujących oznaki starzenia na twarzy, szyi czy dłoniach oraz redukujących blizny, blizny potrądzikowe oraz rozstępy. Na zabiegach pacjentka spotka się tutaj z dr Martą Tazbir, dermatologiem i wenerologiem oraz lekarzem medycyny estetycznej, która swoje doświadczenie zdobywała w Klinice Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W praktyce szczególnie interesują ją zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego w zabiegach medycyny estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu wypadania włosów i skóry głowy jest również stosowane w Gabinecie Profesjonalnej Kosmetyki, Medycyny Estetycznej i Stomatologii dr Kacprzak w Płocku. Inną metodą na łysienie kobiet jest tutaj także zabieg Dermaheal HL. Za pomocą osocza bogatopłytkowego rewitalizuje tu i regeneruje skórę, wygładza zmarszczki i fałdy skóry oraz poprawia ukrwienie. Pacjentki w tym gabinecie odmładza dr Aneta Kacprzak, stomatolog i lekarz medcyny estetycznej, posiadająca w swoim dorobku certyfikaty z odbytych szkoleń estetycznych, np. z zakresu stosowania osocza bogatopłytkowego.

Na łysienie androgenowe nie tylko kobiet, ale także mężczyzn skuteczne sposoby ma również Gabinet Medycyny Estetycznej Joanna Węcławik mieszczący się w Leśnej. Jednym z tych metod jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, inne to: mezoterapia koktajlem oraz mezoterapia osoczem bogatopłytkowym z wcześniejszym peelingiem PRX-T 33. W gabinecie przyjmuje dr Joanna Węcławik, stomatolog i dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, która posiada wiele certyfikatów, potwierdzających jej udział w licznych szkoleniach z medycyny estetycznej, np. kurs z Regeneris (Katowice 2015 rok).

Leczenie łysienia typu żeńskiego za pomocą osocza bogatopłytkowego - cena w Polsce i w Anglii

Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak

Poddając się terapii osoczem bogatopłytkowym w celu wyleczenia łysienia kobieta w polskich klinikach zapłaci kwotę od 450 zł w górę, natomiast udając się za granicę, np. do Anglii wyda 3 tys. zł w londyńskiej Rejuvenate Hair Clinics.

Leczenie łysienia typu żeńskiego osoczem bogatopłytkowym - ceny w różnych miastach

 • Józefosław od 500 zł
 • Słupno od 400 zł
 • Warszawa od 650 zł do 1500 zł
 • Łódź od 350 zł do 4499 zł
 • Poznań od 500 zł do 1000 zł
 • Wrocław od 790 zł
 • Kraków od 440 zł do 1200 zł
 • Gdańsk od 400 zł do 1000 zł
 • Częstochowa od 499 zł do 600 zł
 • Katowice od 600 zł do 610 zł
 • Białystok od 600 zł do 1800 zł
 • Lublin od 600 zł do 700 zł
Leczenie łysienia typu żeńskiego osoczem bogatopłytkowym cena »

Usługa leczenie łysienia typu żeńskiego osoczem bogatopłytkowym jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.