Leczenie łysienia Wrocław

leczenie wypadania włosów, transplantacja włosów, przeszczepianie włosów, zagęszczanie włosów więcej »

Wrocław, Plac Strzelecki 24

HairCenter Kierach

4,6 / 5  (24 opinii)  rozwiń
  • Zabiegi przeszczepiania włosów od 9 900 zł
  • Regenera Activa - leczenie łysienia przeszczepem komórek mac... 6 000 zł
  • Przeszczep włosów FUE u mężczyzn od 9 900 zł
  • Przeszczep włosów FUE u kobiet od 9 900 zł
  • Konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów (przedzabiegowa)  200 zł
Pacjenci z Wrocławia wybierają także placówki z Oława (25 km od centrum Wrocławia)
Oława, ul. Chrobrego 20B/I

Centrum Medyczne RENOVAMED

  • Leczenie łysienia- zabieg DR. CYJ HAIR FILLER 640 zł
  • Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym 620 zł
  • Konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów (przedzabiegowa) zadzwoń

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie łysienia Wrocław - informacje

Gabinet zabiegowy w Tesoro Gabinet zabiegowy w Tesoro

Jakkolwiek nadmierne wypadanie włosów może być zjawiskiem sezonowym bądź skutkiem silnego stresu, złej diety czy reakcją na określone terapie, to jednak najczęstszą jego przyczyną jest podłoże hormonalne i uwarunkowania genetyczne. Poważny problem psychologiczny stanowi łysienie typu męskiego (androgenowe) – około 95% wszystkich przypadków, z czego ponad 60% dotyczy mężczyzn w wieku 25-50 lat. Statystycznie mniej kobiet doświadcza tego schorzenia, które jednak istnieje w tej grupie i stanowi drugi ważny filar klinicznego oraz estetycznego leczenia wypadania włosów.

Na ratunek włosom

Każdy typ nadmiernej utraty włosów – spowodowany zmianami hormonalnymi (menopauza) lub ciążą i laktacją, łysienie typu męskiego, łysienie plackowate czy rozlane leczą specjaliści Dr Kulczycka Centrum Estetyki. Placówka specjalizuje się w medycynie i kosmetologii estetycznej, dedykując problemom z łysieniem odrębny panel usług, gdzie główną metodą terapii jest mezoterapia skóry głowy. Zabieg jest metodą suplementacji zewnętrznej, która dostarcza odżywcze koktajle, pobudzając mikrokrążenie i ułatwiając substancjom odżywczym penetrację do cebulki włosa. 

Mezoterapię skóry owłosionej głowy stosuje również w swoim Gabinecie Medycyny Estetycznej i Kosmetyki lek. med. Agata Kasprzyk, chirurg, lekarz medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.  Mieszanki substancji pobudzających wzrost włosów i zapobiegające ich wypadaniu używane w terapii podawane są zwykle w ciągu 6-8 zabiegów co 1-2 tygodnie a potem raz na miesiąc. Po tym czasie procedura wymaga przypomnienia 2-3 razy w roku. Inną metodą leczenia zmian w zakresie owłosienia skóry głowy jest stosowana tu także farmakoterapia.

Wypadanie włosów o różnej etiologii, tłusta skóra głowy oraz stany jej łojotokowego zapalenia to zakres problematyki terapeutycznej jaką zajmuje się Centrum Trychologii. Placówka swoją działalność prowadzi od 2007 r., dwa lata potem otwierając oddział w Poznaniu. W ciągu tego czasu Centrum wyspecjalizowało się w kompleksowej diagnostyce (badania trychologiczne, analiza pierwiastkowa) oraz leczeniu wszystkich patologicznych zmian skóry głowy, również dzięki współpracy z dermatologami, endokrynologami oraz Laboratoriami Analitycznymi.

Sposobów na walkę z łysieniem jest wiele, ale skutecznych tak naprawdę jest kilka, przyznają lekarze CosmetDerm Centrum Dermatologii i Laseroterapii. LED Hair Laser – oparta o miękkie światło LED metoda stymulacji wzrostu włosów biologicznym spektrum fali – to nowoczesna terapia i zarazem ich propozycja w estetycznej walce z wypadaniem włosów. Choroby włosów są także wskazaniem do zastosowania mezoterapii, która stanowi ofertę placówki, a sugerowany schemat terapii to 1 zabieg co 10-14 dni przez okres 2 miesięcy.

Terapia łysienia to podawanie substancji odżywiających włosy tj. minoksydyl, oligoelementy, dekspantenol oraz krzemionka organiczna i leki przeciwzapalne, które regenerują strukturę włosa. Taką procedurę wykonują lekarze w Gabinecie Trychologii New Derm w zakresie mezoterapii. Kilka jej metod obejmuje m. in.: mezoterapię bezigłową skóry głowy oraz mezoterapię mikroigłową, a preparaty stosowane w iniekcji to m. in.  Dermaheal HL oraz Fusion F-Hair. Terapią schorzeń skóry głowy i włosów zajmuje się Katarzyna Litwinowicz, kosmetolog, analityk, diagnosta trychologii.

Dermaheal HL w leczeniu łysienia znajdziemy również w ofercie Instytutu DermaMed, gdzie ponadto stosowane jest osocze bogatopłytkowe Regeneris. Zdaniem tutejszych lekarzy, w medycynie estetycznej podstawowym zabiegiem w leczeniu łysienia jest mezoterapia, która pobudza procesy regeneracyjne w skórze i we włosach. U wrażliwych pacjentów stosuje się znieczulenie miejscowe z użyciem żelu Emla. Kadrę medyczną współtworzy dr n. med. Karolina Kopeć–Pyciarz, specjalista dermatolog-wenerolog, lekarz medycyny estetycznej.

Cena mezoterapii skóry głowy w USA

Kadra w Soft Skin Dermaclinic Kadra w Soft Skin Dermaclinic

Jak podaje Stem Cell Hair Replacement, koszt leczenia łysienia trudno oszacować z uwagi na zróżnicowane potrzeby w zakresie terapii. Pojedynczy zabieg wynosi 250-300 $ (950-1140 zł), przy czym w każdej terapii planuje się serię 8-12 mikroiniekcji na przestrzeni 4-6 tygodni do kilku miesięcy.

 

Usługa leczenie łysienia we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie łysienia w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.