Leczenie migreny toksyną botulinową

leczenie migrenowych bólów głowy z użyciem botoxu, migrena leczenie botoxem, leczenie przewlekłej migreny toksyną botulinową więcej »

Wczytaj więcej wyników

Leczenie migreny toksyną botulinową - informacje

Gabinet zabiegowy w Beauty Derm Gabinet zabiegowy w Beauty Derm

Działanie toksyny botulinowej polega na zahamowaniu uwalniania acetylocholiny w połączeniach nerwowo-mięśniowych, powodując rozkurcz i rozluźnienie mięśnia. W 2010 r. Botox otrzymał licencję Brytyjskiej Agencji Regulacji Leków i Produktów Medycznych (MHRA) w leczeniu przewlekłego typu migreny po tym, jak badania potwierdziły jego wcześniejszą skuteczność, zmniejszając intensywność bólu oraz liczby dni o 50%.

Uzdrawiający zastrzyk 

W Katowicach, Botoxem migrenowych napięć pozbędziemy się w Klinice Medycyny Estetycznej Med Estetica Izabela Lenartowicz. Placówka powstała w 2006 r. z inicjatywy lekarza medycyny estetycznej, lek. med. Izabeli Lenartowicz, która posiada certyfikat ze szkolenia „Podawania toksyny botulinowej Botox w zabiegach wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy”. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging i Przeciwstarzeniowej oraz polskim trenerem, współpracującym z Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging. Klinika jest zwycięzcą plebiscytu „Sukces Roku 2014”. 

Gabinet Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Lekarskiej Bloom w Gliwicach, powstał dzięki współpracy lek. med. Anny Dzimińskiej-Ilewicz oraz lek. med. Iwony Streiss, specjalizującej się w endokrynologii. Ich doświadczenie w zakresie przeprowadzania zabiegów dermokosmetycznych i odmładzających potwierdzają certyfikaty, m.in. „Toksyna botulinowa. Likwidacja zmarszczek mimicznych za pomocą toksyny botulinowej – zmarszczki poprzeczne czoła, lwia bruzda, kurze łapki.” Leczenie migreny Botoxem zrealizujemy tu w zakresie krótkiego zabiegu blokady zakończeń nerwowych, po podaniu botuliny do mięśni mimicznych.

Kompleksowy serwis w obszarze zabiegów dedykowanych, świadczy w Krakowie Instytutu Medycyny Estetycznej Medestetis, który specjalizuje się m.in. w doborze zindywidualizowanych planów terapeutycznych. Dyrektorem medycznym placówki jest dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda, członek World Society Interdisciplinary AntiAging Medicine (WOSIAM), która posiada m.in. certyfikat uczestnictwa w kursie „Immunoterapia Chorób Alergicznych”. Oprócz terapii toksyną botulinową w celach estetycznych, w zakresie leczenia chorób i dermatochirurgii, Instytut Botoxem leczy także migreny oraz nadpotliwość.

Na warszawskim Mokotowie, w Holisctic Clinic, terapia Botoxem obejmuje kilka zastrzyków, które wykonuje dr n. med. Krzysztof Gojdź. Jest on jedynym w Polsce certyfikowanym lekarzem American Academy of Aesthetic Medicine, z którą jest także związany zawodowo jako wykładowca w zakresie laseroterapii i medycyny estetycznej. Klinika realizuje holistyczną zasadę harmonii ciała i psychiki, uwzględniając w terapiach szerszy kontekst zdrowotny. Placówka organizuje szkolenia dla lekarzy w ramach Akademii Ginekologii Estetycznej oraz Akademii Leczenia Przewlekłych Bólów Głowy. 

Profilaktykę chronicznej migreny toksyną botulinową, stosuje – należąca do lekarza medycyny estetycznej, specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej, dr n. med. Piotra Zawodnego – Klinika Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Estetic w Szczecinie. Zabieg zawsze poprzedzony jest tutaj konsultacją neurologiczną, potwierdzającą diagnozę. Dr Zawodny jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i posiada m.in. certyfikat uwierzytelniający jego specjalizację w zakresie szkoleń: „Podawanie toksyny botulinowej Botox w zabiegach wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy”. Gabinet posiada Certyfikat jakości usług i gwarancji bezpieczeństwa z Alma Lasers.

Założona w 1984 r. przez chirurga specjalistę, dr med. Jerzego Kolasińskiego, Klinika Kolasiński – Hair Clinic Poznań zlokalizowana jest w Swarzędzu – Nowej Wsi i jako jedna z nielicznych w Polsce, specjalizuje się w zabiegach transplantacji owłosienia. Wykonano tu ponad 20 000 operacji z dziedziny chirurgii estetycznej, chirurgii odtwórczej włosów oraz ortopedii. Placówka posiada komfortowy hotel i część szpitalną na potrzeby pacjentów. Dr Kolasiński jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej i toksyną botulinową leczy nie tylko migrenowe bóle głowy, ale także spazmowe bóle mięśniowe, głównie tzw. kręczszyi i pleców. 

Koszty leczenie migreny Botoxem w Wielkiej Brytanii 

Gabinet zabiegowy w Bellazone Gabinet zabiegowy w Bellazone

Procedura prywatnego leczenia napięciowych i chronicznych bólów głowy w Wielkiej Brytanii kosztuje 500-600 £* (około 2650-3180 PLN), natomiast za jeden zabieg  w rządowej placówce NHS (National Health Service) zapłacimy 350 £ (około 1885 PLN).

Źródła: migrainetrust.org oraz BBC News  

 

 

Leczenie migreny toksyną botulinową - ceny w różnych miastach

 • Józefosław od 800 zł
 • Kraków od 900 zł do 2 500 zł
 • Warszawa od 900 zł do 2 000 zł
 • Łódź od 950 zł do 2 000 zł
 • Katowice od 1 399 zł do 2 500 zł
 • Wrocław od 900 zł do 1 300 zł
 • Białystok od 700 zł do 1 500 zł
 • Częstochowa od 600 zł do 1 500 zł
 • Szczecin od 1 500 zł do 2 000 zł
 • Lublin od 1 200 zł
 • Radom od 500 zł
Leczenie migreny toksyną botulinową cena »

Usługa leczenie migreny toksyną botulinową jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.