Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

Synonimy: leczenie nadpotliwości botoxem, usuwanie nadpotliwości botoksem

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową - informacje

Kadra w Nasmed Kadra w Nasmed

Jedną z najskuteczniejszych obecnie metod leczenia nadpotliwości są zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Botoks stosowany jest do ograniczania ilości wydzielanego potu przede wszystkim pod pachami, w okolicach dłoni i stóp, często wykonywane są także zabiegi na czoło. Nadmierna potliwość stanowi poważny problem i ma destrukcyjny wpływ na życie zawodowe i osobiste osób, dotkniętych tym problemem, dlatego zainteresowanie zabiegiem stale rośnie. Zabieg polega na śródskornym podaniu niewielkich ilości toksyny, która blokuje nerwy, zaopatrujące gruczoły potowe. Efekty zabiegu nie są trwałe – utrzymują się najczęściej od kilku miesięcy do roku.

Najlepsze kliniki w kraju

Leczeniem nadpotliwości w Polsce zajmuje się wiele doskonałych klinik, wśród których warto wymienić Klinikę Chirurgii Plastycznej Dr Andrzeja Sankowskiego w Warszawie. Ta nowoczesna placówka oferuje swoim pacjentom zabiegi chirurgii ogólnej i plastycznej, ginekologii estetycznej, onkologii piersi oraz medycyny estetycznej. Leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem toksyny botulinowej przeprowadza dr Aleksandra Jagielska. Placówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem pacjentów, a pracujący w niej lekarze regularnie zajmują czołowe miejsca w rankingach, organizowanych przez uznane tygodniki „Wprost" i „Newsweek".

Botoks w leczeniu nadpotliwości wykorzystuje także Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed w Poznaniu, gdzie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonuje dr Maciej Lichaj. Placówka ma w swojej ofercie szeroki zakres zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, w tym operacje powiększania, pomniejszania lub podnoszenia piersi, liposukcję czy plastykę powiek, nosa oraz uszu. W ramach zabiegów medycyny estetycznej można poddać się licznym procedurom z wykorzystaniem nowoczesnych preparatów, w tym osocza bogatopłytkowego Regeneris czy złotych nici (Gold Thread).

Leczenie nadpotliwości w polskich klinikach

Leczeniem nadpotliwości przy pomocy ostrzykiwania preparatem na bazie botoksu swoim pacjentom oferuje także Kriocentrum – Medycyna Estetyczna i Chirurgia Ogólna w Otwocku. Przeprowadzający zabiegi dr Marek Batijewski i dr Tomasz Kłos to doświadczeni chirurdzy, którzy na swoim koncie mają setki wykonanych operacji. Obaj lekarze systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach, m.in. w kursie „Zabiegi odmładzające z użyciem wchłanialnych nici Silhouette Soft" czy szkoleniu „Nieinwazyjne techniki medycyny estetycznej i anti-aging".

Wśród placówek, które w swojej ofercie mają leczenie nadpotliwości toksyną botulinową warto też wymienić katowicką Klinikę Chirurgii Mazan. Funkcjonujące w ramach kliniki Centrum Chirurgi Plastycznej oferuje swoim pacjentom usuwanie problemu nadmiernej ilości potu pod pachami, a także w okolicach dłoni, stóp oraz czoła. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w placówce wykonuje dr Zbigniew Mazan. W klinice można też poddać się zabiegom z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej, bariatrii, ginekologii, ortopedii oraz urologii.

W celu pozbycia się problemu nadpotliwości warto udać się także do szczecińskiej Medikliniki, która stanowi połączenie przychodni lekarskiej z kliniką medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. W ramach placówki funkcjonuje także Klinika Snu, która zajmuje się leczeniem chrapania i syndromu bezdechu sennego. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu przeprowadza dr Kamila Stachura – doświadczony kosmetolog i specjalista dermatologii estetycznej.

Leczenie nadpotliwości botoksem w swojej ofercie ma także klinika Esteticmed, która pacjentów przyjmuje w swoich placówkach w Częstochowie oraz Bydgoszczy. Wykonujący zabiegi dr n. med. Marcin Bieńkowski oraz dr Ilona Wnuk-Bieńkowska to doświadczeni lekarze z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, a o ich wiedzy i umiejętności świadczy członkostwo w licznych prestiżowych towarzystwach naukowych, m.in. w Światowym Towarzystwie Medycyny Anti Aging oraz Polskim Towarzystwie Medycyny Estetycznej i Anty Aging przy Polskim Towarzystwie Lekarskim.

W Częstochowie mieści się również Derma-Clinic, nowoczesne centrum medycyny estetycznej i dermatologii, które swoim pacjentom oferuje zabiegi z zakresu dermatologii ogólnej, estetycznej i laserowej, dermatochirurgii oraz komsetyki. Leczeniem nadpotliwości w placówce zajmuje się dr Joanna Magdziarz-Orlitz oraz dr Elżbieta Petryńska. Klinika funkcjonuje już od 2000 roku, a na jej wyposażeniu znajduje się nowoczesny sprzęt medyczny, w tym laser frakcyjny Mosaic czy specjalistyczny laser naczynkowy MedArt470.

W Polsce znacznie taniej

Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Katowice Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Katowice

Zabiegi leczenia nadpotliwości przy pomocy toksyny botulinowej cieszą się coraz większym zainteresowaniem pacjentów. Do polskich klinik na zabieg przyjeżdża też coraz więcej obcokrajowców, których kuszą niskie ceny. Koszt leczenia nadpotliwości botoksem w USA to 800-1000$ (2500-3200zł), podczas gdy w Polsce zabieg można wykonać już za 1450zł (tyle wynoszą ceny w klinikach Esteticmed). Także w Europie średni koszt zabiegu to w przeliczeniu 3000zł, dlatego Niemcy, Irlandczycy, Duńczycy i Brytyjczycy chętnie korzystają z oferty polskich placówek. Wycieczka do Polski to dla nich także okazja do zapoznania się z atrakcjami turystycznymi największych polskich miast.

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową - ceny w różnych miastach

 • Plewiska od 500 zł
 • Warszawa od 400 zł do 4 500 zł
 • Kraków od 240 zł do 3 500 zł
 • Łódź od 300 zł do 2 200 zł
 • Wrocław od 1 200 zł do 2 500 zł
 • Poznań od 800 zł do 3 000 zł
 • Katowice od 200 zł do 2 490 zł
 • Bydgoszcz od 900 zł do 1 800 zł
 • Białystok od 1 500 zł
 • Gdańsk od 1 100 zł do 1 400 zł
 • Lublin od 600 zł do 1 700 zł
 • Gdynia od 1 200 zł do 1 490 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie nadpotliwości toksyną botulinową jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska