Leczenie nadpotliwości

Synonimy: likwidacja nadpotliwości, usuwanie nadpotliwości

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz leczenie nadpotliwości? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Leczenie nadpotliwości - informacje

Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy

Nadmierna potliwość jest problemem, który dla wielu osób stanowi źródło ogromnych kompleksów. Mokre plamy pod pachami czy wiecznie wilgotne dłonie sprawiają, że zamykamy się w sobie i unikamy kontaktów towarzyskich. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna już skuteczne rozwiązanie tego problemu – w leczeniu nadmiernej potliwości z powodzeniem wykorzystuje się iniekcje preparatów toksyny botulinowej oraz światło lasera. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu stosowane są zarówno na twarz, jak i dłonie, stopy czy pachy, natomiast laserowe leczenie nadpotliwości stosuje się jedynie w okolicach pach.

Botox stosowany przy nadpotliwości pach, dłoni, stóp i czoła

Toksyna botulinowa, zwana popularnie botoksem, stanowi doskonały środek w walce nie tylko ze zmarszczkami – iniekcje tej substancji stosuje się także przy leczeniu nadpotliwości. Zastrzyk toksyny botulinowej pozwala czasowo zablokować nerwy, odpowiedzialne za zaopatrywanie gruczołów potowych, co w efekcie skutkuje znacznym ograniczeniem ilości wydzielanego potu. Efekty zabiegu utrzymują się zazwyczaj przez około rok, a po tym czasie zabieg należy powtórzyć.

Pacjenci, pragnący poddać się zabiegowi leczenia nadpotliwości toksyną botulinową mogą skorzystać z oferty wielu polskich placówek, w tym warszawskiej Uni Klinik – Chirurgia Plastyczna. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu w klinice wykonuje dr Maciej Charaziński –doświadczony chirurg plastyczny, specjalista w zakresie łączenia łączenia zabiegów chirurgii plastycznej z zabiegami medycyny estetycznej, który rocznie przeprowadza kilkaset operacji.

Botoks w leczenie nadmiernej potliwości wykorzystuje także Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Andrzeja Sankowskiego w Warszawie, gdzie zabiegi z wykorzystaniem tego preparatu wykonuje dr Aleksandra Jagielska. Placówka ma w swojej ofercie szeroki zakres zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, w tym lifting twarzy, korekcje kształtu nosa czy zabiegi rewitalizujące z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Również dr Maciej Lichaj z poznańskiej Kliniki Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed wykonuje zabiegi leczenia nadpotliwości iniekcjami toksyny botulinowej. Dr Lichaj osiada bogate doświadczenie w zabiegach wykorzystaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, jest też oficjalnym trenerem w zakresie implantacji złotych nici.

Laserowe leczenie nadpotliowości pach

Kolejną skuteczną i coraz bardziej popularną metodą leczenia nadpotliwości są zabiegi laserowe. Ich zasadniczą zaletą jest fakt, że przy pomocy lasera można pozbyć się problemu nadmiernej potliwości skutecznie i trwale, gdyż wiązka lasera likwiduje nawet 97% podksórnych gruczołów potowych. Taki zabieg trwa około godziny, a jego efekty są widoczne po kilku dobach.

Zabiegi laserowego leczenia nadpotliwości pach ma w swojej ofercie wiele polskich klinik, w tym Kriocentrum – Medycyna Estetyczna i Chirurgia Ogólna w Otwocku. Wykonujący zabiegi laserowe dr Marek Batijeswki oraz dr Tomasz Kłos to chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, członkowie licznych prestiżowych stowarzyszeń naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.

Zabieg przeprowadza także dr Maciej Rogala, właściciel warszawskiej kliniki Gold Clinic – Medycyna i Ginekologia Estetyczna. Dr Rogal ma na swoim koncie tysiące zabiegów, przeprowadzanych u pacjentek z Polski i zza granicy, a w ofercie kliniki znajdują się także inne zabiegi z zakresu laseroterapii, w tym laserowe leczenie trądziku.

Kolejną placówką, oferującą swoim pacjentom laserowe leczenie nadpotliwości pach jest MedBeauty – Medycyna Estetyczna. Zabiegi laseroterapii w placówce wykonuje dr Andrzej Kępa, członek American Academy of Aesthetic Medicine, European College of Aesthetic Medicine oraz Towarzystwa Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim.

Tanie zabiegi leczenia nadpotliwości w Polsce

Gabinet zabiegowy w Kriocentrum Gabinet zabiegowy w Kriocentrum

Leczenie nadpotliwości laserem i toksyną botulinową cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród Polaków – nadmierna potliwośc stanowi problem międzynarodowy, dlatego również Brytyjczycy, Irlandczycy, Niemcy, Duńczycy czy Amerykanie coraz częściej korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej w tym zakresie. O ile jednak w Polsce tego typu zabiegi są stosunkowo niedrogie (np. laserowe leczenie nadpotliwości pach kosztuje średnio 2500zł, a ceny zabiegów z wykorzystaniem toksyny borulinowej rozpoczynają się od 1500zł), tak w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy USA koszty s a znacznie wyższe: np. w Niemczech średni koszt zabiegu laserowego to 1800€, czyli około 7300zł, a leczenie nadpotliwości botoksem w USA to wydatek rzędu 800-1000$ (2500-3200zł). Z tego powodu polskie kliniki cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów zagranicznych, którzy przy okazji zwiedzają zabytki polskich miast.

Leczenie nadpotliwości - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 400 zł do 5 000 zł
 • Kraków od 250 zł do 4 000 zł
 • Łódź od 700 zł do 3 300 zł
 • Wrocław od 400 zł do 3 900 zł
 • Poznań od 800 zł do 4 000 zł
 • Katowice od 1 000 zł do 4 900 zł
 • Bydgoszcz od 1 000 zł do 6 000 zł
 • Gdańsk od 600 zł do 5 900 zł
 • Białystok od 800 zł do 1 600 zł
 • Gdynia od 900 zł do 2 200 zł
 • Szczecin od 500 zł do 2 500 zł
 • Lublin od 600 zł do 1 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.