Leczenie nadpotliwości

Synonimy: likwidacja nadpotliwości, usuwanie nadpotliwości

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz leczenie nadpotliwości? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Leczenie nadpotliwości - informacje

dr n. med. Ahmed Elsaftawy (chirurg ogólny, chirurg ręki) dr n. med. Ahmed Elsaftawy (chirurg ogólny, chirurg ręki)

Nadmierna potliwość jest problemem, który dla wielu osób stanowi źródło ogromnych kompleksów. Mokre plamy pod pachami czy wiecznie wilgotne dłonie sprawiają, że zamykamy się w sobie i unikamy kontaktów towarzyskich. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna już skuteczne rozwiązanie tego problemu – w leczeniu nadmiernej potliwości z powodzeniem wykorzystuje się iniekcje preparatów toksyny botulinowej oraz światło lasera. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu stosowane są zarówno na twarz, jak i dłonie, stopy czy pachy, natomiast laserowe leczenie nadpotliwości stosuje się jedynie w okolicach pach.

Botox stosowany przy nadpotliwości pach, dłoni, stóp i czoła

Toksyna botulinowa, zwana popularnie botoksem, stanowi doskonały środek w walce nie tylko ze zmarszczkami – iniekcje tej substancji stosuje się także przy leczeniu nadpotliwości. Zastrzyk toksyny botulinowej pozwala czasowo zablokować nerwy, odpowiedzialne za zaopatrywanie gruczołów potowych, co w efekcie skutkuje znacznym ograniczeniem ilości wydzielanego potu. Efekty zabiegu utrzymują się zazwyczaj przez około rok, a po tym czasie zabieg należy powtórzyć.

Pacjenci, pragnący poddać się zabiegowi leczenia nadpotliwości toksyną botulinową mogą skorzystać z oferty wielu polskich placówek, w tym warszawskiej Uni Klinik – Chirurgia Plastyczna. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu w klinice wykonuje dr Maciej Charaziński –doświadczony chirurg plastyczny, specjalista w zakresie łączenia łączenia zabiegów chirurgii plastycznej z zabiegami medycyny estetycznej, który rocznie przeprowadza kilkaset operacji.

Botoks w leczenie nadmiernej potliwości wykorzystuje także Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Andrzeja Sankowskiego w Warszawie, gdzie zabiegi z wykorzystaniem tego preparatu wykonuje dr Aleksandra Jagielska. Placówka ma w swojej ofercie szeroki zakres zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, w tym lifting twarzy, korekcje kształtu nosa czy zabiegi rewitalizujące z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Również dr Maciej Lichaj z poznańskiej Kliniki Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed wykonuje zabiegi leczenia nadpotliwości iniekcjami toksyny botulinowej. Dr Lichaj osiada bogate doświadczenie w zabiegach wykorzystaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, jest też oficjalnym trenerem w zakresie implantacji złotych nici.

Laserowe leczenie nadpotliowości pach

Kolejną skuteczną i coraz bardziej popularną metodą leczenia nadpotliwości są zabiegi laserowe. Ich zasadniczą zaletą jest fakt, że przy pomocy lasera można pozbyć się problemu nadmiernej potliwości skutecznie i trwale, gdyż wiązka lasera likwiduje nawet 97% podksórnych gruczołów potowych. Taki zabieg trwa około godziny, a jego efekty są widoczne po kilku dobach.

Zabiegi laserowego leczenia nadpotliwości pach ma w swojej ofercie wiele polskich klinik, w tym Kriocentrum – Medycyna Estetyczna i Chirurgia Ogólna w Otwocku. Wykonujący zabiegi laserowe dr Marek Batijeswki oraz dr Tomasz Kłos to chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, członkowie licznych prestiżowych stowarzyszeń naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.

Zabieg przeprowadza także dr Maciej Rogala, właściciel warszawskiej kliniki Gold Clinic – Medycyna i Ginekologia Estetyczna. Dr Rogal ma na swoim koncie tysiące zabiegów, przeprowadzanych u pacjentek z Polski i zza granicy, a w ofercie kliniki znajdują się także inne zabiegi z zakresu laseroterapii, w tym laserowe leczenie trądziku.

Kolejną placówką, oferującą swoim pacjentom laserowe leczenie nadpotliwości pach jest MedBeauty – Medycyna Estetyczna. Zabiegi laseroterapii w placówce wykonuje dr Andrzej Kępa, członek American Academy of Aesthetic Medicine, European College of Aesthetic Medicine oraz Towarzystwa Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim.

Tanie zabiegi leczenia nadpotliwości w Polsce

Sala operacyjna w Este l'arte Sala operacyjna w Este l'arte

Leczenie nadpotliwości laserem i toksyną botulinową cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród Polaków – nadmierna potliwośc stanowi problem międzynarodowy, dlatego również Brytyjczycy, Irlandczycy, Niemcy, Duńczycy czy Amerykanie coraz częściej korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej w tym zakresie. O ile jednak w Polsce tego typu zabiegi są stosunkowo niedrogie (np. laserowe leczenie nadpotliwości pach kosztuje średnio 2500zł, a ceny zabiegów z wykorzystaniem toksyny borulinowej rozpoczynają się od 1500zł), tak w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy USA koszty s a znacznie wyższe: np. w Niemczech średni koszt zabiegu laserowego to 1800€, czyli około 7300zł, a leczenie nadpotliwości botoksem w USA to wydatek rzędu 800-1000$ (2500-3200zł). Z tego powodu polskie kliniki cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów zagranicznych, którzy przy okazji zwiedzają zabytki polskich miast.

Leczenie nadpotliwości - ceny w różnych miastach

 • Bogoria od 1 550 zł
 • Kowale od 900 zł
 • Warszawa od 400 zł do 5 000 zł
 • Kraków od 250 zł do 4 000 zł
 • Łódź od 700 zł do 3 300 zł
 • Wrocław od 400 zł do 3 900 zł
 • Poznań od 800 zł do 4 000 zł
 • Katowice od 600 zł do 4 900 zł
 • Bydgoszcz od 1 000 zł do 6 000 zł
 • Gdynia od 900 zł do 1 700 zł
 • Gdańsk od 600 zł do 1 800 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.