Leczenie nadpotliwości Warszawa

Synonimy: likwidacja nadpotliwości, usuwanie nadpotliwości

Filtruj wyniki

Oferujesz leczenie nadpotliwości w Warszawie?

Wczytaj więcej wyników

Leczenie nadpotliwości Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Premium Medical Gabinet zabiegowy w Premium Medical

Według różnych statystyk nadmierna potliwość (Hyperhidrosis) to schorzenie, które dotyka ok. 1% populacji. Najczęściej objawia się wzmożoną potliwością dłoni, pach i stóp, choć może również występować na innych obszarach ciała, np. na twarzy. Hiperhydroza jest następstwem nadaktywności gruczołów potowych i przysparza cierpiącym na nią osobom wiele problemów, w dużej mierze dotyczących kontaktów międzyludzkich.

Istnieje kilka metod leczenia nadmiernej potliwości. Do najpopularniejszych sposobów radzenia sobie z tym schorzeniem należy ostrzykiwanie obszaru dotkniętego hiperhydrozą preparatem Botoxu oraz laseroterapia. Zastrzyki toksyny botulinowej blokują gruczoły potowe na okres kilkunastu miesięcy. Po tym czasie można powtórzyć procedurę. Zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym w postaci kremu Emla. W odróżnieniu od iniekcji Botoxu terapia z zastosowaniem lasera polega na permanentnym usunięciu gruczołów potowych. Nie są blokowane, lecz niszczone pod wpływem wysokiej temperatury. Następnie lekarz rozpuszcza je i odsysa (jak przy liposukcji). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, po ostrzyknięciu tkanki podskórnej obu dołów roztworem soli fizjologicznej i leku znieczulającego. Obie metody są na tyle małoinwazyjne, że pacjent opuszcza klinikę w tym samym dniu i wraca do normalnej aktywności.

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

Osoby, które przyjechały na zabiegi do Warszawy, mogą skorzystać z oferty wielu tutejszych klinik. Leczeniem nadpotliwości zajmują się doświadczeni lekarze, w tym chirurdzy oraz specjaliści medycyny estetycznej i dermatologii. W jednej z najbardziej znanych warszawskich placówek, Klinice Chirurgii Plastycznej dr A. Sankowskiego, tego typu zabiegi wykonuje dr Tomasz Kasela, lekarz medycyny estetycznej posiadający bogate doświadczenie w zastosowaniu toksyny botulinowej. Wraz z nim pacjentom cierpiącym na hiperhydrozę pomaga dr Aleksandra Jagielska, dermatolog wenerolog i specjalista medycyny estetycznej. Może się poszczycić ukończeniem kursu medycyny estetycznej w Klinice Chirurgii Plastycznej Dr Romulo Mene w Rio de Janeiro. Osoby z nadmierną potliwością poddawane są w ośrodku terapii z zastosowaniem zastrzyków Botoxu.

Kolejną specjalistką w leczeniu hiperhydrozy jest doktor Elżbieta Owczarek Miłow z kliniki Beauty 4 Ever. Zarówno zabiegami z użyciem toksyny botulinowej, jak i pozostałymi procedurami z dziedziny medycyny estetycznej interesuje się od ponad 10 lat. W tym czasie przeszła szereg warsztatów, szkoleń i kursów doskonalących, dzięki którym dziś wykonuje innowacyjne zabiegi lecznicze oraz upiększające i regenerujące skórę. Jest absolwentką Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz członkiem Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti Aging.

Również lek. med. Urszula Brumer (Dr Urszula Brumer Medycyna Urody) leczy nadpotliwość przy pomocy Botoxu. Wykonuje zabiegi z ostrzyknięciem toksyną botulinową typu A (Botox Azzalure), z powodzeniem blokując gruczoły potowe na dłoni i stopach pacjentów. Doktor Brumer zajmuje się medycyną estetyczną od 2005 roku, jest posiadaczem certyfikatu potwierdzającego jej umiejętności w zakresie medycyny estetycznej. Systematycznie poszerza wiedzę poprzez uczestnictwo w kursach doskonalących i szkoleniach.

Osoby zainteresowane terapią z zastosowaniem toksyny botulinowej powinny wziąć pod uwagę także ofertę Kliniki Dermatologii i Medycyny Estetycznej MediDerm. Ośrodkiem kieruje dr Roman Prończuk, mogący się poszczycić posiadaniem licznych certyfikatów i dyplomów.

Leczenie nadmiernej potliwości laserem

W stolicy nie brakuje klinik i gabinetów oferujących obydwie metody – zarówno iniekcje Botoxu, jak i leczenie nadpotliwości laserem. Jednym z takich ośrodków jest Afrodyta MediSpa, w którym zabiegi wykonuje lekarz medycyny estetycznej Marcin Jadczak. Podczas laseroterapii wykorzystuje nowoczesny laser neodymowy SmartLipo, stosowany również przy redukcji tkanki tłuszczowej.

Nowoczesne lasery w leczeniu nadmiernej potliwości wykorzystuje także Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki ELITE. Stosowanym systemem jest Palomar SlimLipo 3D, kompatybilny ze specjalnym urządzeniem do znieczulenia miejscowego. Klinika Elite jest Centrum Szkoleniowym metody Slim Lipo 3D wykonywanej w celu wysmuklania sylwetki.

Znakomicie wyposażoną placówką jest również Centrum Dermatologii Laserowej Epi Centrum. Zespół medyczny ośrodka wykorzystuje podczas zabiegów lasery aleksandrytowe, laser frakcyjny, a także laser CO2. Leczeniem nadpotliwości zajmuje się lek. med. Dariusz Dziwura, certyfikowany specjalista w zakresie procedur z zastosowaniem Botoxu i Dysportu oraz zabiegów z użyciem lasera CO2. Wraz z nim w ośrodku pracuje lek. med. Małgorzata Niemojewski, od początku swojej pracy zawodowej związana z Kliniką Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Specjalizuje się w dermatologii zabiegowej i posiada certyfikaty z zakresu stosowania preparatów toksyny botulinowej (Azzalure, Botox).

Koniec z nadmierną potliwością!

Kadra w Beauty Derm Kadra w Beauty Derm

Nadpotliwość to problem, z którym boryka się coraz więcej ludzi. W poszukiwaniu pomocy dotknięte hiperhydrozą osoby są w stanie wyjechać za granicę, by poddać się leczeniu u uznanego specjalisty. Cudzoziemcy coraz chętniej przyjeżdżają w tym celu do Warszawy, gdzie funkcjonuje wiele klinik oferujących takie zabiegi. Zespół medyczny Beauty 4 Ever przeprowadza terapię leczenia nadpotliwości toksyną botulinową w cenach zaczynających się od 1,5 tys. złotych. Druga stołeczna klinika, Dr Urszula Brumer Medycyna Urody, wykonuje takie zabiegi od 1,6 tys. złotych, tymczasem terapia z użyciem Botoxu w USA kosztuje ok. $1000. Z kolei leczenie hiperhydrozy laserem na Wyspach Brytyjskich kosztuje średnio około £2500, co w przeliczeniu daje ponad 11 tys. zł. Różnica cenowa jest aż nadto widoczna. Skuszeni niskimi cenami i znakomitą jakością usług pacjenci z Niemiec, Wysp Brytyjskich, Danii i Norwegii odwiedzają warszawskie gabinety, by pozbyć się nadpotliwości, a także by spędzić w stolicy Polski udany urlop.

Leczenie nadpotliwości - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 400 zł do 4 900 zł
 • Plewiska od 500 zł
 • Tarnowo Podgórne od 1 500 zł
 • Kraków od 240 zł do 3 800 zł
 • Łódź od 300 zł do 3 500 zł
 • Wrocław od 900 zł do 3 900 zł
 • Katowice od 200 zł do 4 800 zł
 • Poznań od 800 zł do 6 500 zł
 • Bydgoszcz od 900 zł do 4 500 zł
 • Białystok od 1 500 zł
 • Gdańsk od 1 100 zł do 1 400 zł
 • Lublin od 600 zł do 1 700 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie nadpotliwości w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie nadpotliwości w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska