Leczenie nietrzymania moczu (NTM) Kielce

Synonimy: leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, leczenie inkontynencji, leczenie nietrzymania moczu u kobiet więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie nietrzymania moczu (NTM) Kielce - informacje

Gabinet zabiegowy w Gemma - Centrum Medycyny Intymnej Gabinet zabiegowy w Gemma - Centrum Medycyny Intymnej

Leczenie nietrzymania moczu (NTM, inaczej inkontynencja) podejmuje lekarz, specjalizujący się w chorobach układu moczowego - urolog. Najczęściej występującym typem tego schorzenia jest wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM), które bywa następstwem wielokrotnych porodów, nadwagi i menopauzy. Nadreaktywne nietrzymanie moczu (NNM) może wywołać infekcja dróg moczowych czy stan zapalny śluzówki cewki. Innymi przyczynami NTM może być nieprawidłowe funkcjonowanie mięśnia wypieracza, przeszkody w odpływie (przerost prostaty), wady rozwojowe lub przetoka.

Leczenie nietrzymania moczu w Kielcach - gdzie szukać pomocy?

Leczenie nietrzymania moczu (NTM) na terenie Kielc oferuje dr n. med. Mieczysław Gałęzia, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia oraz urologii II stopnia. Dzięki pracy w specjalistycznych placówkach, takich jak Klinika Urologii Akademii Medycznej w Warszawie, Klinika Urologii CM Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Oddział Urologii Szpitala w Czerwonej Górze k / Kielc, dr Gałęzia posiada bogate doświadczenie m.in. w operacyjnym i zabiegowym leczeniu nietrzymania moczu u kobiet oraz w operacjach otwartych przetok pęcherzowo-pochwowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

W różnych przypadkach nietrzymania moczu niezwykle ważne jest właściwe rozpoznanie problemu, czemu służą wnikliwe badania diagnostyczne. Odpowiedni sprzęt posiada przychodnia urologiczna Uromedyk. Placówka wyposażona jest w specjalistyczny aparat do badań urodynamicznych firmy Laborie, dzięki któremu możliwe jest wykonanie badania czynności dolnego odcinka dróg moczowych – wypieracza, szyi pęcherza i zwieracza zewnętrznego cewki moczowej. W Uromedyku możliwe jest wykonanie 3 różnych badań urodynamicznych: uroflometrii (przepływu cewkowego), cystometrii i profilometrii.

Wczesne stadia wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet mogą być leczone za pomocą terapii laserowej w Gabinecie Ginekologii Estetycznej w przychodni Top Dent. Terapia o nazwie Inctontilase to zabieg laserowego obkurczania i ujędrniania ścianek pochwy przez pobudzenie naturalnej produkcji kolagenu w tkankach. W efekcie cewka moczowa odzyskuje prawidłowe podparcie, co zapobiega niekontrolowanemu popuszczaniu moczu. Do zabiegu wykorzystywany jest specjalistyczny laser, przeznaczony do rewitalizujących zabiegów ginekologicznych Fotona. W trakcie procedury głowica aparatu wprowadzana jest do pochwy, gdzie bezpośrednio oddziałuje na tkanki.

Ile kosztuje leczenie nietrzymania moczu (NTM) w Kielcach, a ile w Helsinkach?

Sala operacyjna w Plus Med Sala operacyjna w Plus Med

Urologiczna konsultacja lekarska w kierunku leczenia nietrzymania moczu kosztuje w kieleckich przychodniach 120 – 150 zł. W Helsinkach, stolicy Finlandii, przyjmuje urolog Jokelainen Sakari, u którego cena takiej konsultacji wynosi 107 euro (ok 470 zł) za pół godziny.

 

Usługa leczenie nietrzymania moczu (ntm) w Kielcach jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika, urologa i ginekologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie nietrzymania moczu (ntm) w pobliżu Kielc, w miejscowościach: Skarżysko-Kamienna oraz Busko-Zdrój.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska