Leczenie nietrzymania moczu (NTM) Szczecin

leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, leczenie inkontynencji, leczenie nietrzymania moczu u kobiet więcej »

Leczenie nietrzymania moczu (NTM) Szczecin - informacje

Rehabilitanci Rehabilitanci

Statystycznie problem z nietrzymaniem moczu ma jedna na cztery kobiety. Jest to więc dolegliwość dość powszechna, ale można ją wyleczyć na kilka sposobów. Oprócz ćwiczeń mięśni Kegla, leczenia farmakologicznego czy leczenia terapeutycznego, kobieta może poddać się zabiegowi operacyjnemu z użyciem taśmy TOT lub sposobem Burcha. Dostępne są również mniej inwazyjne sposoby leczenia za pomocą światła laserowego. 

Zabiegi operacyjne i nieoperacyjne leczenia nietrzymania moczu w Szczecinie

Szczecińskie Centrum Medyczne Twoja Przychodnia to miejsce specjalizujące się, obok ginekologii i położnictwa, w uroginekologii. Pomoc mogą tutaj uzyskać pacjentki mające problem z nietrzymaniem moczu. Jednym z lekarzy zajmujących się tym problemem jest dr Joanna Borowiak, specjalista ginekologii i położnictwa od 2011 r. oraz doktor nauk medycznych od roku 2010. Placówka wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt Dellphis IP, na którym ginekolog wykonuje kompleksowe badanie urodynamiczne. Ponadto w przychodni pacjentkom proponowane jest leczenie farmakologiczne nadreaktywnego pęcherza, leczenie zachowawcze u terapeuty oraz w razie potrzeby kwalifikacje do leczenia operacyjnego.

 W Centrum Diagnostyki Medycznej Hahs pacjentki pod kątem nietrzymania moczu mogą wykonać badania urodynamiczne tj. uroflowmetria, cystometria mikcyjna oraz EMG. Leczenie NTM przeprowadzane jest tutaj za pomocą nowoczesnego lasera MonaLisa Touch, którym wykonywany jest zabieg fototermicznego obkurczenia pochwy, wzmocnienia jej mięśni oraz ujścia cewki moczowej. Zajmuje się tym m.in. dr Barbara Nestorowicz, specjalista ginekologii i położnictwa, I stopnia od 1980 r., II od roku 1985. Pani doktor w 1991 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

W gabinecie Nieinwazyjnej Laserowej Ginekologii Estetycznej Ginmedic dolegliwość nietrzymania moczu można wyleczyć światłem lasera za pomocą specjalistycznego urządzenia nowej generacji Fotona Spectro Line Er-Yag, który używany jest w ginekologii estetycznej. Przyjmuje tutaj i zabiegi wykonuje dr Kazimierz Kowalski, specjalista ginekolog-położnik, który to tytuł uzyskał w 2012 r. Lekarz ten posiada certyfikaty za udział w szkoleniach z dziedziny ginekologii, np. certyfikat BTL-laserowe leczenie nietrzymania moczu i laserowe obkurczanie pochwy.

Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Engel&Hajdasz z zakresu nowoczesnej ginekologii wykonuje zabiegi laserem MonaLisa Touch. Za jego pomocą można wyleczyć dolegliwość nietrzymania moczu, dzięki obkurczeniu tkanek cewka moczowa usytuuje się pod odpowiednim kątem. Lekarzem wykonującym zabiegi jest dr Piotr Hajdasz, specjalista ginekolog-położnik (od roku 1990 I stopnia oraz II stopnia od 1994), który swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując m.in. w Klinice Ginekologii i Urologii PUM w Policach. Lekarz ten uczestniczył w wielu szkoleniach z zakresu ginekologii w kraju i za granicą, np. certyfikat ukończenia II stopnia szkolenia z obsługi urządzenia Laser SamrtXide2.

 Klinika Ginekologii i Urologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie znajduje się w Policach, ok. 15 km od Szczecina. Pracuje tutaj szereg specjalistów z zakresu ginekologii i uroginekologii, na ich czele prof. dr hab. n. med. Andrzej Starczewski, specjalista ginekolog-położnik (I stopnia od 1986 roku, II stopnia od roku 1989), który habilitację uzyskał w 2001 r. W klinice przeprowadzana jest pełna diagnostyka NTM, czyli badania urodynamiczne poprzedzające zabiegi operacyjne wysiłkowego nietrzymania moczu tj. metoda TOT, TVT oraz operacja sposobem Burcha. 

 W Gabinecie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Estetic zabiegi z dziedziny ginekologii estetycznej (w tym także problemy z NTM) przeprowadza dr Małgorzata Jasiek-Uzar, specjalista ginekolog-położnik, którym jest od roku 2009. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. pracując w latach 2007-2009 na Oddziale Ginekologii i Położnictwa w szpitalu SPS ZOP Zdroje w Szczecinie. W gabinecie Estetic zabiegi laserowe przeprowadza urządzeniem laser MonaLisa Touch za pomocą systemu laserowego CO2 SamrtXide2.

 Cena leczenia NTM w Szczecinie i za granicą

Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne

Za laserowe leczenie nietrzymania moczu pacjentka zapłaci 2,5 tys. zł (w Estetic oraz Ginmedic). Natomiast za granicą za operację nietrzymania moczu zapłacić trzeba £3000 (w North Devon District Hospital (metoda TVT).

Usługa leczenie nietrzymania moczu (ntm) w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez ginekologa i ginekologa-położnika.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie nietrzymania moczu (ntm) w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.