Leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Synonimy: leczenie WNM, leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet, inkontynencja moczu u kobiet, nietrzymanie moczu NTM więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:

DLA KLINIK: Oferujesz leczenie nietrzymania moczu u kobiet? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet - informacje

Gabinet zabiegowy w Mandala Clinic Gabinet zabiegowy w Mandala Clinic

Nietrzymanie moczu (NTM), dolegliwość znana również jako inkontynencja, to niezwykle wstydliwy problem wielu ludzi – głównie kobiet. Szacuje się, że NTM dotyczy ponad 30 procent kobiet, choć spora część cierpiących nie przyznaje się do choroby. Rozróżnia się kilka rodzajów nietrzymania moczu: wysiłkowe (oddawanie moczu podczas podnoszenia przedmiotów, kaszlu, kichania, ćwiczeń fizycznych itp.), z przepełnienia pęcherza (problemy z prawidłowym oddawaniem moczu), odruchowe nietrzymanie moczu (pęcherz nadreaktywny) oraz mieszane (wysiłkowe połączone z nadreaktywnością pęcherza). Czynnikiem ryzyka jest alkoholizm, wiek, zakażenia układu moczowego, trudny poród, operacje układu moczowo-płciowego, a także niektóre choroby (przerost gruczołu krokowego u panów, stwardnienie rozsiane, cukrzyca, niewydolność krążenia czy udar mózgu).

Gdy choroba nie jest zaawansowana, pacjentkom zaleca się gimnastykę i leczenie zachowawcze (ćwiczenia mięśni dna miednicy, elektrostymulację mięśni dna miednicy, biofeedback (kontrolowane ćwiczenie skurczów dna miednicy przy użyciu specjalnej aparatury) oraz trening pęcherza. Stosuje się także farmakoterapię, hormonalną terapię zastępczą, natomiast w przypadku wysiłkowego NTM przeprowadza się zabiegi chirurgiczne.

Kliniki zajmujące się leczeniem nietrzymania moczu

W Polsce powstaje coraz więcej placówek zajmujących się leczeniem tego typu dolegliwości. Dobrym przykładem może być Medyczne Centrum Diagnostyki Urodynamicznej URO-DYN (Warszawa), gdzie pacjenci są poddawani gruntownej diagnostyce, a w ofercie kliniki znajduje się kilkanaście metod leczenia NTM, w tym cewnikowanie przerywane CIC (Clean Intermittent Catheterization), biofeedback i elektrostymulacja. Na równie profesjonalną pomoc mogą liczyć pacjenci NZOZ Szpitalu Mazovia (Warszawa Ursynów), w którym pracują takie znakomitości świata medycznego jak prof. dr hab. n. med. Piotr Radziszewski, członek założyciel Towarzystwa Badawczego Międzynarodowych Konsultacji na temat Inkontynencji (ICI-RS), czy prof. dr hab. n. med. Andrzej Borkowski – Członek Honorowy Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Doświadczonych lekarzy nie brak także na północy kraju. Dr n. med. Krzysztof Szkarłat, przyjmujący pacjentów w gabinetach w Gdańsku i Kościeżynie, jest autorem wielu prac naukowych na temat urologii, a także prezesem   Oddziału Północno-Zachodniego Polskiego Towarzystwa Urologicznego  i członkiem Zarządu Sekcji Endourologii i ESWL Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Z kolei dr Wojciech Kałużyński (Vulmed, Szczecin) współpracuje z Kliniką Urologii PAM w Szczecinie oraz prowadzi pokazowe operacje WNM w innych ośrodkach w Polsce, ucząc kolejnych specjalistów skutecznych technik leczenia inkontynencji.

Inkontynecja – różne techniki leczenia

W Centrum zdrowia i urody Harmonia (Kraków) pacjentki cierpiące na inkontynencję mogą poddać się leczeniu z użyciem lasera. Operacja nosi nazwę IntimaLase TM (IncontiLase TM) i poprzedzony jest konsultacją z lekarzem specjalistą. Przeprowadzająca go dr n. med. Krystyna Klimczyk posługuje się laserem ER:YAG Fotona, a operacja polega na nieablacyjnym termicznym obkurczeniu ścian pochwy. Wiązka lasera pobudza kolagen do obkurczenia się i wytworzenia nowych włókien, przez co poprawia się ułożenie cewki moczowej. Drugim specjalistą stosującym tę metodę jest dr Maciej Rogala z warszawskiej kliniki Gold Clinic.

W kolejnej warszawskiej placówce AGklinik (Klinika Medycyny Estetycznej dr Adama Gumkowskiego) przeprowadza się operacje typu „sling" – pod cewkę moczową wprowadza się specjalną taśmę, która unosi i podtrzymuje cewkę wraz z jej połączeniem z pęcherzem moczowym. To małoinwazyjny zabieg wymagający znieczulenia przewodowego. Lekarz nacina ok. 1,5 cm śluzówki pochwy poniżej zewnętrznego ujścia cewki moczowej, natomiast jeśli inkontynencji towarzyszy obniżanie się lub wypadanie macicy i ścian pochwy, wykonuje także plastykę krocza i ścian pochwy. W AGklinik zajmuje się tym dr Robert Bartkowiak.

Kobiety, które na leczenie NTM wybrały się do stolicy, mogą również odwiedzić pierwszą w Polsce klinikę rehabilitacji intymnej dla kobiet Health&Beauty Clinic. To ośrodek założony przez mgr Piotra Basistę oraz mgr Dorotę Basistę, którzy pomagają pacjentkom ćwiczyć mięśnie Kegla. Podczas leczenia stosowane są prądy o częstotliwościach naturalnie występujących w ludzkim organizmie, a w przypadku, gdy elektrostymulacje są przeciwwskazane, wykonuje się zabiegi bez użycia prądu elektrycznego – EMG biofeedback.

W Polsce zapomnisz o problemie NTM

Gabinet zabiegowy w Klinika Ambroziak Estederm Gabinet zabiegowy w Klinika Ambroziak Estederm

Inkontynecja jest nie tylko przyczyną dyskomfortu fizycznego, ale i wielu kompleksów. Dotknięte nią osoby niejednokrotnie są gotowe wyjechać do innego miasta, a nawet kraju, byle tylko oddać się w ręce specjalisty, który będzie w stanie ich wyleczyć. W Polsce takich lekarzy nie brakuje, dlatego coraz częściej goszczą u nich także zagraniczni pacjenci. Tym bardziej, że ich profesjonalizm i świetnie wyposażone gabinety są już znane poza granicami państwa. Leczą się u nas Niemcy, Brytyjczycy i Skandynawowie, polskie kliniki odwiedzają też goście z Japonii, Rosji czy USA. Za zabiegi zapłacą mniej niż u siebie, a prócz tego przy okazji leczenia mogą poznać jedno z pięknych polskich miast.

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 80 zł do 7 500 zł
 • Kraków od 100 zł do 5 000 zł
 • Łódź od 1 700 zł do 5 500 zł
 • Wrocław od 1 900 zł do 3 300 zł
 • Katowice od 800 zł do 4 000 zł
 • Poznań od 100 zł do 6 270 zł
 • Szczecin od 150 zł do 7 000 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 30 000 zł
 • Gdynia od 1 900 zł do 2 300 zł
 • Białystok od 900 zł
 • Gdańsk od 1 500 zł do 5 445 zł
 • Rzeszów od 40 zł do 2 000 zł
Pokaż więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.