Leczenie nietrzymania moczu u kobiet Lublin

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet w Lublinie - gdzie najlepiej?

Nietrzymanie moczu (w skrócie NTM), które występuje też pod nazwą inkontynencji moczu, jest bardzo częstym problemem, występującym głownie (ale nie tylko) u kobiet po sześćdziesiątym roku życia. Dolegliwość ta występuje w trzech postaciach: najczęstszej - wysiłkowej, naglącej oraz mieszanej. Schorzenie to leczy się na kilka sposobów, w zależności od jego rodzaju i stopnia zaawansowania. W pierwszej kolejności lekarz może zalecić ćwiczenia mięśni Kegla, które pomagają wzmocnić dno pochwy i często doprowadzają do całkowitego pozbycia się problemu. Jeśli treningi nie dają rezultatów, możliwe jest przejście na leczenie farmakologiczne. W niektórych przypadkach (zwłaszcza przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu) zaleca się zabiegi chirurgiczne, w tym podwieszenie szyi pęcherza moczowego, lub leczenie z zastosowaniem laseroterapii. 

Leczenie inkontynencji moczu u kobiet w Lublinie

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet to jedna z usług, które świadczy prof. dr hab. n. med. Andrzej Semczuk, posiadający specjalizację II stopnia w zakresie położnictwa i ginekologii. W 1998 roku otrzymał tytuł doktora w lubelskiej Akademii Medycznej. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się nie tylko leczeniem wysiłkowego nietrzymania moczu, ale też udzielaniem porad, dotyczących tego schorzenia. Ponadto, przeprowadza drobne zabiegi ginekologiczne, w tym usunięcie polipa szyjki macicy. Jednym z problemów, które go interesują, jest nadreaktywny pęcherz moczowy.

Kobiety, które zmagają się z problemem nietrzymania moczu, mogą odwiedzić także Centrum Medyczne Sanitas. Ten stale poszerzający swoją ofertę ośrodek przyjmuje pacjentów zarówno w ramach przychodni, jak i specjalistycznego szpitala. Lekarze z centrum stosują operacyjne leczenie nietrzymania moczu przy użyciu taśmy TOT. Udzielają też porad w razie wyboru mniej inwazyjnej metody leczenia tego schorzenia. W przypadku, gdy przyczyną nadmiernego parcia na pęcherz oraz naglącego nietrzymania moczu okaże się mięśniak macicy, mogą przeprowadzić jego usunięcie metodą histeroskopową.

Problem nietrzymania moczu u kobiet może również rozwiązać ginekolog dr n. med. Konrad Futyma, który zawodowo interesuje się przede wszystkim zagadnieniem nadreaktywnego pęcherza moczowego, zaburzenia statyki narządów miednicy mniejszej oraz wysiłkowego nietrzymania moczu. Jest autorem publikacji „Życie seksualne kobiet po leczeniu operacyjnym nietrzymania moczu” („Przegląd Urologiczny”) oraz współtwórcą pracy zbiorowej „Zmiany w sposobie leczenia operacyjnego wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet – obserwacje ostatnich dwudziestu dwóch lat”. W swoim gabinecie, poza operacyjnym leczeniem inkontynencji moczu, przeprowadza także badania urodynamiczne.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie nietrzymania moczu u kobiet w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Świdnik oraz Puławy.

Więcej na temat leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…