Leczenie operacyjne skrzywienia prącia w chorobie Peyroniego

prostowanie penisa w chorobie Peyroniego, chirurgiczne leczenie skrzywionego prącia w chorobie Peyroniego, operacja prostowania prącia w chorobie Peyroniego więcej »

Leczenie operacyjne skrzywienia prącia w chorobie Peyroniego - informacje

Sala operacyjna w Klinice Doktora Mazana Sala operacyjna w Klinice Doktora Mazana

Na chorobę Peyroniego, czyli plastyczne stwardnienie prącia mogą mieć wpływ różne czynniki. Wśród nich można wymienić: predyspozycje genetyczne, wiek (choroba pojawia się głównie ok. 50 roku życia), choroby tkanki łącznej oraz cukrzyca, palenie tytoniu czy przebyte obrażenia miednicy. Choroba objawia się początkowo tylko skrzywieniem penisa, później bólem, który uniemożliwia współżycie, dlatego poddanie się operacji jest niezbędne.

Leczenie skrzywienia penisa

Na zabieg prostujący penisa w chorobie Peyroniego można udać się do Szpitala Centrum Medycznego Damiana znajdującego się w Warszawie. Można tutaj także poddać się rekonstrukcji nabytych skrzywień prącia w przypadku skrzywienia pourazowego oraz operacjom rekonstrukcyjnym wad wrodzonych prącia (tj. spodziectwo, wierzchniactwo czy skrzywienie żołędzi). Pacjentami z tego zakresu zajmuje się prof. nadzw. dr hab. n. med. Wojciech Perdzyński, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii dziecięcej, który opracował i wprowadził do medycyny nową metodę operacyjną leczącą skrzywienie prącia - zaprezentował ją na zagranicznych kongresach w 2008 roku w Brukseli oraz w 2010 roku w Hamburgu i Belgradzie.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku oferuje pacjentom, cierpiącym na chorobę Peyroniego, operacje wyprostowania  prącia przeprowadzaną w Klinice Urologii. Leczone operacyjne są tutaj również inne skrzywienia penisa a także wszczepiane są protezy prąciowe i protezy jąder, wykonywane operacje naprawcze wad układu moczowo-płciowego oraz radykalne leczenie operacyjne raka stercza czy endoskopowe leczenie zwężeń cewki moczowej. Do kadry lekarskiej należy tutaj prof. dr hab. n. med. Barbara Darewicz, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1983 roku), urologii (II stopnia od 1988 roku) oraz seksuologii (II stopnia od 2001 roku).

Wyleczyć chirurgicznie skrzywienie członka w chorobie Peyroniego można także na Oddziale Urologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. Ponadto na tym oddziale przeprowadzane są także operacje w przypadku urazów prącia i jąder, operacje z zakresu uroginekologii, operacje urologiczne z powodu nowotworów (np. usunięcie prostaty z powodu raka) czy zabiegi laparoskopowe leczące żylaki powrózka nasiennego. Jednym z operatorów jest tutaj dr n. med. Jacek Ołubiec, specjalista chirurgii ogólnej (1986 roku) oraz urologii (II stopnia od 1990 roku), który doktorem nauk medycznych został po obronie rozprawy w roku 2002.

Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu posiada Oddział Urologii Ogólnej i Onkologicznej, na którym przeprowadzane są m.in. zabiegi operacyjnej korekcji penisa w przypadku jego skrzywienia w chorobie Peyroniego a także operacje w obrębie moszny (guzy jąder i wodniaki) czy operacje laparoskopowe żylaków powrózka nasiennego oraz leczenie raka prostaty i łagodnego przerostu prostaty. Taki i inne zabiegi przeprowadza tutaj prof. dr hab. n.med. Tomasz Drewa, specjalista urologii od 2009 roku, posiadający certyfikat FEBU (Europejskiego Towarzystwa Urologicznego) potwierdzający jego wysokie kwalifikacje z zakresu urologii, który swoją bogatą wiedzę wykorzystuje także w Katedrze Medycyny Regeneracyjnej Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum uniwersytetu w Bydgoszczy.

Beskidzkie Centrum Medyczne w Bielsku-Białej proponuje, wśród usług medycznych Oddziału Urologicznego, leczenie operacyjne skrzywień penisa z powodu choroby Peyroniego oraz z powodu wad wrodzonych prącia, takich jak wierzchniactwo i spodziectwo oraz w przypadku zwężeń ujścia cewki moczowej, stulejek wrodzonych i nabytych. Pacjentami zajmuje się dr n. med. Dariusz Stępnik, specjalista urologii, który swoje doświadczenie zdobywał w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

Operacji prostowania prącia w chorobie Peyroniego można poddać się także na Oddziale Urologicznym Centrum Medycznego HCP w Poznaniu. Przeprowadzana jest tutaj także operacja krótkiego wędzidełka, operacja stulejki czy laserowe usunięcie gruczolaka prostaty. Takie usługi świadczy dr n. med. Roland Dadej, chirurg ogólny i urolog, posiadający doświadczenie zdobyte na stażach i kursach w Niemczech i USA. Czynnie udziela się także w Polskim Towarzystwie Urologicznym oraz w European Association of Urology.

Ile kosztuje operacja penisa lecząca chorobę Peyroniego w polskich szpitalach a ile w zagranicznych?

Gabinet zabiegowy w Prywatny Gabinet Urologiczny - dr n.med. Krzysztof Dąbrowski Gabinet zabiegowy w Prywatny Gabinet Urologiczny - dr n.med. Krzysztof Dąbrowski

Za zabieg operacyjny prostujący prącie w chorobie Peyroniego pacjent w polskich placówkach medycznych zapłaci kwotę ok. 4 tys. zł, w Indiach natomiast wyda na taki zabieg od 5 do 7 tys. zł (w uro-Andrology Clinic znajdującej się w Chennai).

Leczenie operacyjne skrzywienia prącia w chorobie Peyroniego - ceny w różnych miastach

  • Katowice od 10 000 zł do 15 000 zł
  • Tomaszów Mazowiecki od 8 500 zł
Leczenie operacyjne skrzywienia prącia w chorobie Peyroniego cena »

Usługa leczenie operacyjne skrzywienia prącia w chorobie peyroniego jest najczęściej wykonywana przez urologa.

Autor: