Leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych

Synonimy: operacja w leczeniu żylaków nóg, operacja usunięcia żylaków nóg, stripping, leczenie żylaków nóg metodą strippingu więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych - informacje

Kadra w Chiroplastica Kadra w Chiroplastica

Operacyjne leczenie żylaków kończyn dolnych, zwane też strippingiem lub metodą Babcocka, jest metodą, stosowaną przede wszystkich w zaawansowanym stadium choroby żył. Zabieg polega na chirurgicznym usunięciu poszerzonych żył przy pomocy giętkiej sondy, wprowadzanej w światło żyły. Przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym (na życzenie pacjenta możliwe jest wykonanie procedury w znieczuleniu ogólnym). Odszczepione żyły usuwane są przez nacięcie, wykonywane w okolicy kostki oraz w górnej części uda.

Operacyjne leczenie żylaków w Polskich placówkach

Operacyjne leczenie żylaków ma w swojej ofercie Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed w Poznaniu. Ta nowoczesna, świetnie wyposażona placówka (zabiegi wykonywane są m.in. z wykorzystaniem noża ultradźwiękowego, lasera frakcyjnego CO2 i nowoczesnego urządzenia do kompresoterapii SCD Express Copmression System Controller) oferuje swoim pacjentom także inne metody leczenia tego schorzenia, w tym skleroterapię piankową lub farmakologiczną i zabiegi laserowe EVLT. Specjalistą w zakresie Flebologii w placówce jest dr n. med. Marek Karczewski, członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego i Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego.

Kolejną doskonałą placówką, specjalizującą się w leczeniu żylaków jest Prywatne Centrum Chirurgii w Toruniu. Zabiegi operacyjnego usuwania żylaków w placówce wykonują dr n. med. Jacek Winczakiewicz i lek. med. Marek Borkiewicz – wybitni specjaliści w tej dziedzinie, autorzy pracy "Reentry ways in varicose disease", która otrzymała zaszczytną I nagrodę na Europejskim Forum Żylnym, skupiającym specjalistów z zakresu flebologii ze wszystkich krajów Europy. Zabiegi przeprowadzane są w ramach Chirurgii Jednego Dnia, z zastosowaniem precyzyjnych metod diagnostycznych, a oszczędna interwencja chirurgiczna pozwala uzyskać doskonałe efekty kosmetyczne.

Pacjenci, pragnący poddać się zabiegowi operacyjnego leczenia żylaków kończyn dolnych mogą udać się do Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Andrzeja Sankowskiego, gdzie zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej przeprowadzają prof. dr hab. m. med. Maciej Skórki oraz dr n. med. Wiesław Wiechno. Leczenie żylaków w placówce możliwe jest także przy zastosowaniu skleroterapii farmakologicznej.

W Łodzi zabiegi tego rodzaju przeprowadzane są w Centrum Chirurgicznym Fragmat-Med. Placówka ma w swojej ofercie różnorodne metody leczenia żylaków, w tym laseroterapię, miniflebektomię, skleroterapię i leczenie metodą Celon. Zabiegi poprzedzone są diagnostyką z wykorzystaniem aparatu ultrasonograficznego Doppler. Specjalistami w zakresie flebologii w placówce są lek. med. Paweł Mrozowski i lek. med. Paweł Mikurenda.

Z kolei w Katowicach znajduje się Centrum Medyczne Angelius, w ramach którego funkcjonuje Centrum Flebologii Małoinwazyjnej. W placówce przeprowadzane są kompleksowe badania diagnostyczne oraz zabiegi leczenia niewydolności żylnej w różnych stadiach. Operacje żylaków metodą klasyczną przeprowadzają dr hab. n. med. Tomasz Urbanek, dr n. med. Piotr Hawro i dr n. med. Wojciech Mikusek.

W Warszawie pacjenci mogą udać się także do Centrum Flebologii Klinika Zdrowych Nóg, które na rynku usług medycznych funkcjonuje już od 1998 roku. W placówce każdego roku przeprowadzanych jest 200 operacji żylaków i około 5000 zabiegów nieoperacyjnych, a kadrę lekarską tworzą doświadczeni chirurdzy, członkowie Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Zabiegi operacyjne przeprowadzają dr n. med. Marek Filipowski i dr n. med. Jacek Wojtacha.

Pacjenci ze Szczecina mogą poddać się zabiegowi u dr n. med. Marcina Śledzia, dr n. med. Krzysztofa Michalczyka oraz lek. med. Sebastiana Grzeszewskiego, którzy leczenie operacyjne żylaków przeprowadzają w placówce Mediklinika. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a usunięcie mniej rozległych zmian możliwe jest przy pomocy skleroterapii.

Leczenie żylaków - polskie kliniki coraz popularniejsze

Dr. Tomasz Kłos - chirurg z Kliniki Kriocentrum Dr. Tomasz Kłos - chirurg z Kliniki Kriocentrum

Ceny operacyjnego usuwania żylaków kończyn dolnych w polskich oscylują wokół 2500zł, podczas gdy w placówkach zagranicznych koszt zabiegu jest znacznie wyższy: Niemcy, Brytyjczycy, Irlandczycy, Duńczycy czy Amerykanie, pragnący poddać się takiemu zabiegowi, muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 3000$, co w przeliczeniu daje 9200zł. (np. w brytyjskich klinikach operacyjne leczenie żylaków obu nóg kosztuje średnio 2700£, czyli około 12 150zł). Z tego powodu polskie kliniki cieszą się wśród obcokrajowców coraz większą popularnością, a wyjazd na zabieg to dla nich też okazja do odpoczynku i zwiedzania.

Leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 2 500 zł do 9 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 4 700 zł
 • Szczecin od 1 800 zł do 5 000 zł
 • Częstochowa od 500 zł do 3 000 zł
 • Łódź od 1 690 zł do 3 250 zł
 • Katowice od 700 zł do 2 800 zł
 • Poznań od 4 000 zł
 • Gdańsk od 1 100 zł do 3 500 zł
 • Tychy od 800 zł do 2 000 zł
 • Kraków od 3 000 zł
 • Bydgoszcz od 1 700 zł do 2 000 zł
 • Lublin od 300 zł do 1 600 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.