Leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych Poznań

Synonimy: operacja w leczeniu żylaków nóg, operacja usunięcia żylaków nóg, stripping, leczenie żylaków nóg metodą strippingu więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych Poznań - informacje

Gabinet zabiegowy w MedPolonia Gabinet zabiegowy w MedPolonia

Operacja chirurgiczna jest najstarszą metodą leczenia choroby żylnej i ma na celu nie tylko usunięcie żylaków z powodów estetycznych, ale też zmierza do zlikwidowania nadciśnienia żylnego. Przed operacją żylaków kończyn dolnych lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, ocenia stan nóg, rozmiar żylaków, a także przebieg żył powierzchownych. Operacja żylaków może być wykonana kilkoma technikami: metodą Babcocka (tzw. stripping), metodą Millera i Varady’ego, bądź metodą La Piverte’a. Stripping polega na usunięciu żyły odpiszczelowej, a następnie usunięciu żylaków oraz przecięciu niewydolnych żył piszczelowych. Kriostripping, czyli metoda La Piverte’a, opiera się na usunięciu żyły odpiszczelowej nowoczesną, ochłodzoną sondą (od -80 do -100 stopni Celsjusza). Natomiast metody Millera oraz Varady’ego to tzw.miniflebektomia, w trakcie której pień żyły usuwany jest fragmentami za pomocą narzędzia przypominającego szydełko. W miejsce nacięć chirurg zakłada zamiast szwów specjalne plastry. Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym, podpajęczynówkowym lub miejscowym, w zależności od metody operacji.

Operacyjne leczenie żylaków w Poznaniu

Likwidacja żylaków kończyn dolnych podczas zabiegu chirurgicznego znajduje się w ofercie Specjalistycznego Ośrodka Leczenia Żylaków Venavita. Zabieg może być wykonany technikami takimi jak: metoda Millera i metoda Varadyego, podczas których żylaki usuwane są poprzez minimalne nacięcia skóry. Specjaliści Centrum przeprowadzają też tzw. inwiginacje, czyli zabiegi, polegające na usunięciu niewydolnej żyły przez wyciągnięcie jej za pomocą cienkiej nici. W Ośrodku można wykonać przedoperacyjne badania diagnostyczne, m.in. USG Duplex Doppler Color, dopplerowskie badanie przepływu krwi, jak również fotopletyzmografię.

Pacjenci, zmagający się z żylakami kończyn dolnych, mogą udać się na operację także do Kliniki Żylaki Center, która działa w Poznaniu od 2007 roku. Placówka specjalizuje się w usuwaniu schorzenia różnymi metodami, jak np. chirurgiczne wycięcie żylaków, laseroterapię technikami EVLT, EVLO i EVRF, jak również skleroterapię.

Leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych w Poznaniu ma w swojej ofercie również dr n.med. Aleksander Zieliński, specjalista chirurgii ogólnej, naczyniowej oraz proktologii. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu, a doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. pełniąc funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Puszczykowie oraz pracując na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Kolejowego w Puszczykowie. Specjalizuje się w diagnozowaniu, leczeniu, a także przeprowadzaniu zabiegów operacyjnych m.in. żylaków kończyn dolnych, przewlekłych zespołów niewydolności żylnej, a także urazów kończyn.

Leczenie żylaków w Poznaniu i za granicą - porównanie cen

Kadra w Klinika Grunwaldzka Kadra w Klinika Grunwaldzka

Cena usunięcia żylaków kończyn dolnych metodą strippingu w Singapore General Hospital w Azji zaczyna się od 5 000 $ (około 19 400 zł), podczas gdy w Poznaniu zabieg tą samą metodą kosztuje już 2 900 zł.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych także w miastach pobliżu Poznania, takich jak: Luboń.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2016 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2016 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Zgłoś uwagi do strony