Leczenie otyłości balonem żołądkowym

Synonimy: implantacja balonu żołądkowego, balon żołądkowy odchudzanie, balonikowanie żołądka więcej »

Filtruj wyniki
Łódźul. Polskiej Organizacji Wojskowej 26

Pulsmed

ocena 4.5 / 5 (46 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"opieka lekarzy i pielęgniarek, podejście do pacjenta, szczegółowe wyjaśnienie na czym będzie polegał zabieg, opieka po zabiegu, sala szpitalna." 

Leczenie otyłości balonem żołądkowym - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Balon żołądkowy jest nieoperacyjną metodą zmniejszenia masy ciała, której istotą jest wprowadzenie do żołądka przy pomocy endoskopu na okres 6 miesięcy silikonowego balonu, a następnie wypełnienie go płynem fizjologicznym bądź powietrzem. Zmniejszenie w ten sposób objętości żołądka pozwala szybciej uzyskać uczucie pełności i jeść mniej, co w konsekwencji prowadzi do schudnięcia.

Balon żołądkowy - cudowna lekkość bytu

Od 2002 r. leczenie otyłości balonem żołądkowym – BIB System/Orbera prowadzi Szpital EuroMediCare we Wrocławiu. Zabieg odbywa się w trakcie gastroskopii, jest szybki i bezbolesny, wykonany w znieczuleniu pod nadzorem anestezjologa. Terapię ponadto, w kolejnym etapie wspomaga dietetyk i psycholog. EMC Instytut Medyczny SA, który jest właścicielem szpitala, od 2002 r. rozwinął w zakresie prywatnych usług medycznych sieć 26 placówek, w większości zlokalizowanych na Śląsku, których podstawą działalności jest specjalistyczne lecznictwo, hospitalizacja i ambulatorium. Dzięki współpracy z NFZ większość zabiegów jest refundowana.

Balon żołądkowy Orbera oraz pozabiegowe wsparcie lekarskie w zakresie diety, oferuje w ramach leczenia chorób otyłościowych na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, jedno z najpiękniejszych uzdrowisk polskich w Polanicy Zdroju – Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A. Zapleczem dla Oddziału jest Blok Operacyjny i 6 nowoczesnych, klimatyzowanych sal operacyjnych. Terapia otyłości, która odbywa się pod kierunkiem specjalisty chirurgii ogólnej i naczyniowej, dr n. med. Stanisława M. Leśniaka, uwzględnia również inne metody, m.in. CHLO oraz opaski żołądkowe regulowane

„Klinika Pięknego Ciała” to kliniczny program kompleksowego leczenia nadwagi i otyłości AGklinik Centrum Leczenia Otyłości, opracowany wraz z zespołem przez dr Adama Gumkowskiego. Program oferuje m.in. zabieg balonikowania żołądka za pomocą balonika Heliosphere, który jest wypełniony powietrzem. Jego klinika – AGklinik – powstała w 1992 r. i specjalizuje się w modelowaniu sylwetki. Dr Gumkowski jest specjalistą II stopnia chirurgii ogólnej oraz specjalistą chirurgii estetycznej i posiada m.in. dypolom ukończenia II International Course Advances of Plastic and Aesthetic Surgery w Barcelonie.

Jednym z najbardziej doświadczonych w Polsce oraz jednym z trzech najlepszych na świecie ośrodków nieinwazyjnego leczenia otyłości jest Szpital Prywatny Pulsmed w Łodzi. W należącej do niego Klinice bariatrii i chirurgii plastycznej, medyczna kontrola masy ciała metodą balonu żołądkowego wykorzystuje dwa ich rodzaje: wypełniane solą fizjologiczną (m.in. Medsil, Spatz) oraz powietrzem (Heliosphere). W zależności od typu, balon pozostaje w żołądku 6-12 miesięcy. Szpital ponadto udziela  świadczeń m.in. w zakresie: chirurgii ogólnej oraz urologii, a z racji metod leczenia wykorzystujących komórki macierzyste, jest członkiem  Cell Society Europe.

W Centrum Endoskopii Prywatnej Lecznicy Certus w Poznaniu, zabiegi nieoperacyjnego leczenia otyłości balonem dożołądkowym Orbera prowadzone są od 2012 r. pod kierunkiem lek. med. Piotra Szabłowskiego. Lecznica posiada Certyfikat jakości zgodny z najnowszą normą ISO 9001:2008 oraz Certyfikat „Przyjazna Przychodnia” przyznany w 2012 r. dla Ambulatorium. Jest pierwszym wielospecjalistycznym szpitalem prywatnym w Polsce, który powstał w 1992 r. i dziś na terenie Poznania, posiada dwie placówki.

Endoskopowe leczenie otyłości balonem BIB (BioEnterics Intragastric Balloon) oferuje w zakresie Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej, specjalista chirurg, gastroenterolog, proktolog, dr n. med. Wojciech Czarzasty, który posiada m.in. Cetyfikat Zaawansowane Operacje Laparoskopowe oraz Certyfikat Członkostwa Polskigo Klubu Koloproktologii. Poza nieinwazyjną metodą, dr Czarzasty wykonuje tzw. mankietową resekcję żołądka (chirurgiczne usunięciu części żołądka) lub zakłada uciskową opaskę żołądkową. Swoje gabinety prowadzi w Gdańsku Wrzeszczu i w Gdyni.

Leczenie otyłości balonem gastrycznym balonem w Polsce i w Czechach – cena zabiegu

Gabinet zabiegowy w Dermedik Gabinet zabiegowy w Dermedik

Sumując koszty założenia i usunięcia balonu gastrycznego, w Polsce jest to statystycznie droższy zabieg niż np. w nowoczesnej Klinice Bariatrycznej Iscare gdzie w cenę zabiegu – 1600 EUR (ok. 6720 PLN) – wliczony jest odbiór z lotniska, transfer do kliniki, konsultacja oraz analgosedacja z opieką pooperacyjną i usunięciem balonu po 6 miesiącach włącznie. Kwota nie obejmuje zakwaterowania w klinice – wymóg dotyczy jednej nocy  (120 EUR / ok. 500 PLN za dobę).

 

 

Leczenie otyłości balonem żołądkowym - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 8 400 zł do 9 000 zł
 • Łódź od 6 500 zł do 9 500 zł
 • Kraków od 5 500 zł do 7 500 zł
 • Poznań od 9 500 zł
 • Gdańsk od 4 000 zł
 • Wrocław od 8 740 zł
 • Szczecin od 6 500 zł do 9 000 zł
 • Lublin od 6 950 zł
 • Częstochowa od 7 500 zł
 • Jelenia Góra od 6 000 zł do 8 000 zł
 • Sopot od 7 500 zł do 10 000 zł
 • Kędzierzyn-Koźle od 6 400 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie otyłości balonem żołądkowym jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i bariatry.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska