Leczenie otyłości balonem żołądkowym Wrocław

Synonimy: implantacja balonu żołądkowego, balon żołądkowy odchudzanie, balonikowanie żołądka więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie otyłości balonem żołądkowym Wrocław - informacje

Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Otyłość to poważny problem zdrowotny, wymagający leczenia. U pacjentów z otyłością II i III stopnia zastosowanie mogą mieć zabiegi z zakresu chirurgii bariatrycznej, jednak mniej inwazyjną alternatywą dla operacji bariatrycznych może być zabieg endoskopowego wprowadzenia do żołądka balonu gastrycznego. Leczenie otyłości balonem żołądkowym może być stosowane jako samodzielna terapia lub jako pierwszy etap leczenia u pacjentów, u których bardziej inwazyjny zabieg jest na danym etapie przeciwwskazany. Procedurę taką przeprowadza chirurg ogólny w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym lub po podaniu leków zwiotczających mięśnie i sedujących, i trwa ona na ogół nie dłużej niż pół godziny. Balon, hamujący uczucie głodu poprzez ucisk na ściany żołądka, pozostaje w nim przez sześć miesięcy (będących czasem na zmianę nawyków żywieniowych), po czym następuje jego endoskopowe usunięcie.

Gdzie we Wrocławiu można wykonać zabieg założenia balonu gastrycznego

Balon żołądkowy jako metoda leczenia nadwagi i otyłości stosowany jest we wrocławskim Szpitalu EuroMediCare. W placówce ta technika praktykowana jest także jako początkowy etap operacyjnego leczenia otyłości, stanowiący przygotowanie pacjenta do właściwego zabiegu. W ofercie Szpitala znajdują się także inne procedury z zakresu bariatrii, w tym rękawowa resekcja żołądka i bypass gastryczny, a także rewizyjne operacje bariatryczne, które mogą być wskazane u pacjentów po zabiegowym leczeniu otyłości, którzy ponownie przybrali na wadze. Po przeprowadzonym zabiegu pacjenci placówki mają zapewniony nadzór medyczny, dzięki czemu możliwe jest kontrolowanie procesu utraty wagi, a ofertę chirurgii bariatrycznej uzupełniają operacje z zakresu chirurgii plastycznej, pozwalające wymodelować ciało po znacznej utracie wagi (np. zabiegi usunięcia nadmiaru zwisającej skóry).

Wprowadzany endoskopowo balon żołądkowy w leczeniu otyłości wykorzystywany jest także w klinice WellMed, zlokalizowanej w Ząbkowicach Śląskich, niecałe 70 km od Wrocławia. Placówka ma w swojej ofercie także inne techniki zabiegowego leczenia otyłości, w tym laparoskopowe założenie regulowanej opaski żołądkowej LAGB (małoinwazyjny, w pełni odwracalny zabieg, ograniczający przestrzeń żołądka i ilość przyjmowania pokarmów) oraz zabieg mankietowej resekcji żołądka (procedura, w trakcie której nieodwracalnie usuwa się ok. 2/3 powierzchni żołądka, w tym ten jego fragment, w którym produkowany jest pobudzający łaknienie hormon – grelina).

Leczenie otyłości balonem gastrycznym na terenie Wrocławia – ceny

Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Średni koszt leczenia otyłości z zastosowaniem balonu żołądkowego we Wrocławiu wynosi 8 500 zł, podczas gdy w innych polskich miastach, np. w Krakowie czy Warszawie, cena takiej procedury może wynosić nawet 10 000 zł.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

 • Wrocław od 8 740 zł
 • Łódź od 5 000 zł do 9 000 zł
 • Gdańsk od 7 600 zł
 • Kraków od 5 500 zł
 • Poznań od 9 500 zł
 • Lublin od 6 950 zł
 • Warszawa od 9 000 zł
 • Szczecin od 6 500 zł do 9 000 zł
 • Kędzierzyn-Koźle od 6 400 zł
 • Jelenia Góra od 6 000 zł
 • Brzeziny od 7 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości balonem żołądkowym także w miastach pobliżu Wrocławia, takich jak: Brzeg.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.