Leczenie otyłości Szczecin i okolice

bariatria, zabiegowe leczenie otyłości, zabiegi chirurgiczne w leczeniu otyłości

Filtruj wyniki:

Leczenie otyłości Szczecin - informacje

Otyłością nazywa się nadmierne zgromadzenie w organizmie tkanki tłuszczowej (gdy tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 20% całkowitej masy ciała u mężczyzn oraz 25% u kobiet). W badaniach, przeprowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) stwierdzono, że problem nadwagi dotyczy już 1,,4 mld osób w wieku powyżej 20 lat. Otyłości może prowadzić do niebezpiecznych dla zdrowia skutków: istotnie zwiększa ryzyko zachorowalności na niektóre choroby m.in. na cukrzycę typu 2, zapalenia kości i stawów, choroby serca oraz niektóre rodzaje nowotworów. Obecnie istnieje wiele metod leczenia otyłości. W zależności od jej stopnia metody leczenia obejmują m.in. leczenie chirurgiczne (które specjalista lekarz bariatra), leczenia farmakologiczne oraz dietetyczne. Leczenie otyłości chirurgiczne polega na przeprowadzeniu zabiegów, które m.in. mają na celu zmniejszenie rozmiarów żołądka. 

Placówki w Szczecinie, zajmujące się leczeniem otyłości

Zabiegowe leczenie otyłości w Szczecinie posiada w swojej ofercie Artplastica Klinika Chirurgii Plastycznej, gdzie osoby, chcące zmniejszyć masę ciała mogą skorzystać z zabiegu implantacji balonu żołądkowego BIB System. Po zabiegu placówka oferuje opiekę specjalistów, którzy do każdego pacjenta dostosowują indywidualną dietę i program ćwiczeń, ułatwiających szybszą utratę wagi.

W Szczecinie znajduje się także Centrum Leczenia Otyłości, gdzie świadczone są usługi z zakresu przeprowadzania kuracji odchudzających oraz sprawowania opieki nad osobami będącymi w trakcie procesu odchudzania. Proces leczenia w Centrum przebiega pod kontrolą lekarza specjalisty oraz dietetyka. Podczas pierwszej wizyty dokonywana jest analiza składu ciała za pomocą aparatu Tanita MC-980 MA (aparat ten posiada analizator umożliwiający zarówno analizę składu całego ciała, jak również jego poszczególnych części).

Centrum Medyczne Sonomed w Szczecinie to ośrodek, w którym przeprowadzane są operacje leczenia otyłości. Wykonuje się tu zabieg zakładania balona żołądkowego. Metoda ta skierowana jest do osób, u których próby odchudzania za pomocą diety i ćwiczeń nie przyniosły pożądanych rezultatów. Jest to metoda bezpieczna, niechirurgiczna i odwracalna. Polega na wprowadzeniu silikonowego balona do żołądka za pomocą endoskopu. Przed wykonaniem zabiegu w centrum Sonomed konieczne jest odbycie konsultacji dietetycznej oraz gastroenterologicznej, w trakcie której lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu.

Porównanie cen leczenia otyłości w Polsce i w Wielkiej Brytanii

W Polsce wizyta u specjalisty, obejmująca analizę składu ciała kosztuje ok. 100 do 150 zł, natomiast w londyńskiej klinice Tooting Medical Centre cena tego rodzaju usługi wynosi 120 funtów (ok. 630 zł).

Usługa leczenie otyłości w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.