Leczenie otyłości Wrocław

Synonimy: bariatria, zabiegowe leczenie otyłości, zabiegi chirurgiczne w leczeniu otyłości

Filtruj wyniki

Leczenie otyłości Wrocław - informacje

Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Pierwszym krokiem w leczeniu otyłości powinna być zawsze zmiana nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie odpowiedniej dawki ruchu, które mogą być wspomagane farmakoterapią. Dla pacjentów, u których takie działania nie przynoszą pożądanych rezultatów, dedykowane są zabiegi z zakresu chirurgii bariatrycznej. Najmniej inwazyjną techniką leczenia otyłości jest terapia balonem gastrycznym, wprowadzanym na 6 miesięcy do żołądka, który hamuje uczucie głodu. Zastosowanie mają także zabiegi operacyjne, które dzielą się na operacje restrykcyjne (zmniejszające rozmiar żołądka) i wyłączające (eliminujące niektóre elementy przewodu pokarmowego z procesu wchłaniania składników pokarmowych), a przeprowadzane są najczęściej u osób ze zdiagnozowaną otyłością III stopnia (BMI powyżej 40 kg/m2) lub otyłością II stopnia ze współistniejącymi innymi chorobami.

Gdzie we Wrocławiu prowadzone jest leczenie otyłości

Pacjenci, pragnący skorzystać z zabiegów z zakresu leczenia otyłości, mogą odwiedzić wrocławski Szpital EuroMediCare, który w swojej ofercie posiada szeroki zakres operacji bariatrycznych, przeprowadzanych małoinwazyjną techniką laparoskopową. W placówce wykonywana jest mankietowa resekcja żołądka oraz by-pass gastryczny, jako pierwszy etap leczenia zastosowany może być także balon gastryczny. Do Szpitala mogą się także zgłosić pacjenci po operacyjnym leczeniu otyłości, którzy ponownie przybrali na wadze – u takich osób może zostać przeprowadzona rewizyjna operacja bariatryczna.

Leczenie otyłości na terenie Wrocławia przeprowadza także dr n. med. Mateusz Głód, specjalista chirurgii ogólnej. Dr Głód, specjalizujący się także w chirurgii laparoskopowej (stosowanej m.in. w zabiegach leczących otyłość) odbył liczne kursy i szkolenia, podnoszące jego kwalifikacje w zakresie bariatrii, w tym w „10th International Bariatric Endoscopic Surgery Trends Meetings on Revisional Bariatric Surgery”, uczestniczył także w III Międzynarodowej Konferencji „Chirurgia Metaboliczna” i w konferencji szkoleniowej „Leczenie żywieniowe dorosłych i dzieci”.

Na zabiegi z zakresu leczenia nadmiernej masy ciała we Wrocławiu można udać się także do lek. med. Rafał Mulaka, specjalisty chirurgii ogólnej i naczyniowej, który zawodowo interesuje się głównie chirurgią bariatryczną i metaboliczną. Przeprowadza zabiegi mankietowej resekcji żołądka oraz wyłączenia żołądkowo-jelitowego (by-pass gastryczny), a doświadczenie zawodowe w zakresie zabiegowego leczenia otyłości poszerza na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej, Metabolicznej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, gdzie pracuje od 2011 roku.

Ile kosztuje leczenie otyłości we wrocławskich placówkach medycznych

Ceny zabiegowego leczenia otyłości na terenie Wrocławia uzależnione są od zastosowanej metody. Przykładowo, za zabieg wprowadzenia do żołądka balonu gastrycznego trzeba zapłacić około 8 000 zł, a za techniki operacyjne, takie jak rękawowa resekcja żołądka, trzeba zapłacić kilkanaście tysięcy złotych.

Usługa leczenie otyłości we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i bariatry.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska