Leczenie owrzodzeń żylnych chirurgicznie Łódź

Synonimy: żylne owrzodzenie podudzi leczenie, leczenie chirurgiczne przewlekłego owrzodzenia żylnego, operacyjne leczenie owrzodzeń żylnych więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie owrzodzeń żylnych chirurgicznie Łódź - informacje

Gabinet zabiegowy w Euromed Gabinet zabiegowy w Euromed

Owrzodzenia żylne to niegojące się, przewlekłe rany, występujące na goleniach lub podudziach, które są wynikiem nieleczonej przewlekłej niewydolności żylnej. Najczęściej występują u mężczyzn w podeszłym wieku. Leczenie operacyjne tego schorzenia polega na usunięciu niewydolnych pni żylnych, podwiązaniu niewydolnych perforatorów żylnych, rekonstrukcji w zakresie układu żył głębokich lub chirurgicznym wycięciu owrzodzeń z przeszczepem skóry.

Operacyjne leczenie owrzodzeń żylnych w ofercie łódzkich placówek chirurgicznych

Lekarzem, do którego może udać się pacjent, cierpiący na przewlekłe owrzodzenie żylne, na zabiegi chirurgicznego leczenia tego schorzenia, jest dr n. med. Jacek Mikosiński, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1987 i II stopnia od 1992 roku) oraz chirurg naczyniowy (specjalizacja w 2010 roku), przyjmujący swoich pacjentów na terenie Łodzi. Lekarz ten jest współautorem artykułu "Wykorzystanie opatrunków z zawartością jonów srebra w leczeniu owrzodzeń żylnych" ,opublikowanego w "Kwartalniku Ortopedycznym" (w 2013 roku). Oprócz metody chirurgicznej w leczeniu owrzodzeń podudzi stosuje również nowoczesne opatrunki marki Harttmann lub Coloplast, można do niego udać się także na leczenie żylaków kończyn dolnych małych i dużych - stosuje metody operacyjne oraz obliterację z użyciem pianki.

Leczenie owrzodzeń żylnych chirurgicznie oferowane jest także przez Oddział Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej, mieszczący się w Szpitalu MSWiA w Łodzi. Wśród innych zabiegów z zakresu chirurgii naczyniowej przeprowadzanych w tej placówce można wymienić także zabiegi chirurgiczne w obrębie tętnic szyjnych, operacje rekonstrukcyjne aorty brzusznej, pomostowanie tętnic poniżej więzadeł pachwinowych oraz wykonywanie zabiegów wewnątrznaczyniowych (np. angioplastyki balonowej).

Na leczenie chirurgiczne przewlekłego owrzodzenia żylnego można udać się także do NZOZ Certus w Łodzi. Placówka ta oferuje kompleksowe leczenie owrzodzeń podudzi, rozpoczynające się od dokładnej diagnostyki w celu rozpoznania przyczyny owrzodzenia, m.in. badania USG Doppler Color. Lekarze wykonują tutaj także opracowanie ran z wycięciem martwiczych tkanek oraz stosują specjalistyczne opatrunki. Oprócz operacji owrzodzeń żylnych oraz skleroterapii żylaków - zapobiegającej dalszemu rozwojowi choroby - pacjent poddawany jest tutaj dodatkowym zabiegom z zakresu naświetlania rany światłem spolaryzowanym (Bioptron) oraz stosowania przerywanego masażu pneumatycznego.

Jaka jest cena chirurgicznego leczenia przewlekłego owrzodzenia żylnego w Łodzi, a jaka w Londynie?

Gabinet zabiegowy w Euromed Gabinet zabiegowy w Euromed

Za operację chirurgiczną, leczącą owrzodzenia żylne, trzeba w łódzkich gabinetach chirurgicznych zapłacić kwotę 200 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 1 600 funtów (7 800 zł) w klinice Veincentre, mieszczącej się w Londynie.

Leczenie owrzodzeń żylnych chirurgicznie - ceny w Łodzi na tle innych miast

  • Łódź od 200 zł
  • Warszawa od 60 zł do 900 zł
  • Częstochowa od 200 zł do 1 400 zł
  • Kraków od 200 zł
  • Lublin od 250 zł
  • Gdańsk od 250 zł
  • Wrocław od 200 zł
  • Bydgoszcz od 200 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie owrzodzeń żylnych chirurgicznie w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie owrzodzeń żylnych chirurgicznie w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska