Leczenie / profilaktyka chorób przyzębia systemem Vector Warszawa

Synonimy: leczenie paradontozy systemem Vector, profilaktyka chorób przyzębia Vector, zapobieganie chorobom dziąseł i wokół zębów urządzeniem Vector więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie / profilaktyka chorób przyzębia systemem Vector Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w DenticaNova Gabinet zabiegowy w DenticaNova

Nowatorska metoda, jaką jest terapia wektorowa, za pośrednictwem ultradźwięków wspomaga leczenie dziąseł i przyzębia oraz proces gojenia tkanek zniszczonych w trakcie stanów zapalnych. Vector ma także zastosowanie w mikroinwazyjnym opracowaniu tkanek twardych zęba oraz wygładzaniu wypełnień w okolicy poddziąsłowej.

Ultradźwięki na potrzeby periodontologii

Nowoczesny system do profilaktyki oraz leczenia paradontozy Vector – zapobiegający odsłanianiu korzeni zębów,  wspiera leczenie chorób przyzębia w Klinice HighDentalCare na Ochocie. Energia ultradźwięków zapobiega również stanom zapalnym dziąseł, ozębnej oraz błony śluzowej wokół implantu. Klinka oferuje zaawansowane procedury medyczne (m.in. laser Waterlase Md Turbo™  oraz endodoncję mikroskopową) z 3 letnią gwarancją na niektóre usługi. Właścicielką kliniki jest lek. stom. Marzena Kupis, certyfikowana w zakresie m.in. chirurgicznego leczenia chorób przyzębia.

Dzięki zaawansowanej technologii jaką stanowi system Vector, możliwe jest oczyszczenie głębokich kieszonek przyzębnych cząsteczkami hydroksyapatytu bez wykonywania inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. W profilaktyce paradontozy oraz leczeniu jej początkowych i zaawansowanych stadiów, a także jako zabieg poprawiający efekt leczenia chirurgicznego – urządzenie Vector stosuje Klinika Periodent na Bielanach. Zabieg trwa do około 1,5 godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Procedura wymaga badań kontrolnych po upływie miesiąca. 

Niezależnie od przyczyny powstawania paradontozy (genetyczna,hormonalna czy ogólnoustrojowa), podstawowym leczeniem powinno być przeprowadzenie profesjonalnej higienizacji i zmotywowanie pacjenta do regularnych wizyt w gabinecie. Tak twierdzą lekarze Centrum Stomatologii Estetycznej Promed Warszawa – Raszyn, którzy oprócz piaskarki, w cięższych przypadkach wspomagają leczenie aparatem Vector. Bezkrwawy kiretaż oraz skaling poddziąsłowy w leczeniu paradontozy to nowoczesne procedury z zastosowaniem ultradźwięków, dzięki którym w bezinwazyjny sposób możliwe jest leczenie przewlekłej choroby dziąseł i kości.

Krwawiące dziąsła czy rozchwiane zęby powinny być pierwszym sygnałem do podjęcia leczenia periodontologicznego, które polega na oczyszczeniu zębów oraz klinicznym zastosowaniu ultradźwięków zarówno w profilaktyce, jak i w terapii schorzeń przyzębia oraz periimplantitis. Lecznica DentaLux, która wykorzystuje do tego celu system Vector: Pro i Scaler, stosuje instrumenty pod –  i naddziąsłowe ze specjalnym napędem umożliwiającym wydajne usuwanie złogów. Lecznica powstała w 1994 r. i na terenie Warszawy posiada obecnie dwa lokale: na ul. Puławskiej 257 i na ul. Racławickiej 131. Laureat certyfikatu Firma Przyjazna Klientowi, posiada Certyfikat ISO 9001:2008, który reguluje standardy świadczonych usług.

Energię ultradźwiękową do niechirurgicznego leczenia stanów zapalnych przyzębia oraz do higienizacji jamy ustnej, stosuje lek. stom. Agnieszka Sicińska w ramach Centrum Stomatologicznego Eurodental, wykorzystując innowacyjny system Vector Paro – Dürr Dental. Jest to jedna z metod terapeutycznych stosowana w CS, począwszy od usunięcia kamienia naddziąsłowego i poddziąsłowego, aż po odtworzenie zniszczonych tkanek nowoczesnymi preparatami stomatologicznymi. Placówka istnieje od 1990 r. i jest wielokrotnym leureatem Kryształowego Tytana. Jako jeden z pierwszych gabinetów stomatologicznych wprowadziła w swoich placówkach System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.

Tuż za Bemowem, w Klinice Denta – Line Anna Dąbkowska w Babicach Nowych, nowoczesny system Vector zalecany jest do wykonania bezbolesnych zabiegów głębokiego czyszczenia przyzębia przed leczeniem ortodontycznym. Warunkiem jego podjęcia jest zaleczenie ostrej fazy choroby przyzębia, pełna higienizacja oraz brak krwawienia z dziąseł. Oprócz periodontologii, Klinika oferuje pełen zakres usług stomatologicznych objętych roczną oraz pięcioletnią gwarancją, a ponadto, w zakresie kompleksowych świadczeń, posiada panel profesjonalnych zabiegów  medycyny estetycznej. 

Zabieg Vector w Warszawie i w Pradze – ceny

Gabinet zabiegowy w DenticaNova Gabinet zabiegowy w DenticaNova

W Warszawie ceny są zdecydowanie wyższe. W Dental Clinic Zlata Prague leczenie Vector Pro kosztuje od 24 € (100 zł).

Leczenie / profilaktyka chorób przyzębia systemem Vector - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 400 zł
  • Katowice od 700 zł do 2 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu leczenie / profilaktyka chorób przyzębia systemem vector w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska